Bieszczady, Vihorlat i Borżawa z Łabowskiej Hali (190+)
Powracamy do kraju i wzrok kierujemy na wschód z malowniczych zakątków Beskidu Sądeckiego. Kolega Maciej zabiera nas stamtąd aż na Ukrainę!!! Więcej materiału na blogu autora www.refraktor.pl
Zasięg widoczności:
Zdjęcia przedstawiają: Pasmo Wysokiego Działu, Motrogon (Vihorlat), Połoniny Wetlińska i Caryńska, Pasmo Graniczne, Lutańska Holica, Połonina Równa, Połonina Borżawa.
Zdjęcia wykonano z : Hala Łabowska; 1036 m n.p.m. (49.47102 N 20.81765 E) – Beskid Sądecki
Zdjęcia wykonano dnia: 26.04. 2020
Odległości: Stoj 197 km, Połonina Równa 163 km, Połonina Caryńska 134 km, Chryszczata 101 km
Autor: Maciej Majewski
Aparat: Pentax K-50 + Sigma 120-400 mm
Ten Stoh ciężki szok, jak to sie stało, że taka linia nie została dotąd dostrzeżona? Skąd w ogóle inspiracja na taka miejscówkę? Nie patrzyłem na symulatory, ale wygląda to na zero ingerencji ze strony niestandardowej refrakcji.
Dziki i nieskażony tzw. Januszami – Beskid Sądecki. Ciekaw jestem czy z Diablego Kamienia jest szansa choćby na Riwną
Taka linia nie została pewnie dostrzeżona przez zalesienie. Zdjęcia wykonałem z wschodniej części hali która kiedyś zarosła, po czym las został powalony przez wiatr, a teraz znów zasadzono tam świerki. Jeszcze kilka lat i będzie po widoku, ale to częste zjawisko. Bardzo dużo hal w B.Sądeckim zarasta, albo już zarosły po celowym obsadzeniu.
W okolicy jest potencjał na kilka kadrów ze Stojem, ale w praktyce jest trudno. Z Diablego Kamienia panorama nie jest tak rozległa i widok w kierunku Stoja nieco zasłaniają buki. Za to można tam śmiało polować na G.Świętokrzyskie :).
Mieszkam niedaleko, ale te zdjęcie rozwaliły mi głowę.
Szacunek za rower na Hali. Zwariowałem.
Ale czad! Zaskakujący widok 🙂 Gratulacje!
wspaniałe ujęcie, gratulacje
Maciej, ale masz nosa! Gratulacje!
Pora roku była odpowiednia. Miesiąc później przy identycznej widzialności było by gorzej, bo Stoj się wyróżnia głównie dzięki zwiększonego albedo od pokrywy śnieżnej.