Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Alpy Bawarskie widziane ze szczytu Boubin

DSCF0883 Zrcadlení_večer DSCF0908Stitched Panorama porownanie_sym

Zdjęcie przedstawia: Zugspitze (2962 m n.p.m.) Alpy Bawarskie
Zdjęcie wykonane z: Boubín (1362 m) Szumawa
Odległość: Birkkarspitze(2749 m) 248,9 km, Hochwanner(2744 m) 270,8 km, Zugspitze(2963 m) 272,9 km, Wetterspitzen(2746 m) 275,2 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.12.17
Autor:  Roman Szpuk
Aparat: Fujifilm FinePix S9600
Opis: Robert J

Podobne wpisy:

8 komentarzy

 1. Mati Dłuti pisze:

  Nasz ‘czeski Robert J’ nie zawodzi, rodzi sie tylko pytanie, dlaczego pierwszy raz na DO widzimy Bawarie z CZ, choc wg symulacji topograficznie nie ma ku temu wiekszych przeszkod. Czyzby lokalna emisja?

 2. Krzysiek_S pisze:

  Wspaniale, teraz można powiedzieć, że potencjał widokowy Boubina został w pełni wykorzystany. Mamy na zdjęciach Rudawy, Alpy aż po Wettersteingebirge, a skoro apetyt rośnie w miarę jedzenia, to przydałyby się jeszcze inwersyjne Karkonosze ;).
  A dlaczego Alpy Bawarskie pojawiły się dopiero teraz? Może po prostu dlatego, ze przed Romanem Szpukiem, nikt stamtąd nie kontaktował się z redakcją DO. Boubin był turystycznie dostępny nawet w czasach ancient regime’u, gdy granicy pilnie strzeżono, więc jakieś obserwacje na pewno miały miejsce.

 3. Mati Dłuti pisze:

  @Krzysiek – rozmawialem z p. Romanem, mieszka rzut beretem od Boubina, na szczycie bywa kilkanascie razy w miesiacu, Bawarie widzial po raz pierwszy.

 4. czerghow pisze:

  No konečne! 🙂 Každopádne, tiež som si myslel, že predsa Zugspitze nemôže byť taký problém vidieť častejšie, no mýlil som sa. Dzieki Mati za wyjasnienie.

 5. Misiek pisze:

  Gratulujeme a řeknu jednu věc – je opravdu impozantní. Doufám, že další takové momenty v průběhu srpna zasáhla četné výlety na Boubín.

 6. Krzysiek_S pisze:

  @Mati – a to zaskakujące; spodziewałem się, że Zugspitze z Boubina widać przynajmniej kilkanaście dni w roku, tak jak Tatry z Jesioników. Być może “winne” takiego stanu rzeczy jest Monachium – w każdym razie miastem o takich rozmiarach łatwo jest wesprzeć hipotezę o ograniczającej widzialność emisji.

 7. Bulizzor pisze:

  Konkretna odległość. Gratulacje!!!

 8. Tucznik pisze:

  Na pewno widać Alpy Bawarskie z Bounina kilka dni w roku, wystarczy regularnie obserwować kamerę na foto-webcam.eu z Grandsbergu,co prawda to tylko 230 km, wiec mniej, ale w 2013 roku bylo widać Zugspitze kilka razy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *