Tatry Wysokie widziane z Kamiennej Laworty
Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie
Zdjęcie wykonane z: Kamiennej Laworty (769 m npm, Góry Sanocko-Turczańskie)
Odległość: do Gerlacha – 180 km, do Wysokiej – 182 km
Zdjęcie wykonano dnia: (1)?, (2, 3, 4, 5)31.01.2012
Aparat: Canon A500 (1), Canon 550D+Sigma 55-200 (2, 3, 4, 5)
Autor: Maciek B.
Gratulujemy Maćku jednej z najdalszych udokumentowanych obserwacji Tatr ze wschodu i życzymy tyle samo szczęścia w innych Twoich wycieczkach górskich! 🙂
Robi wrażenie…
Nie żebym się chwalił, ale chcę podać datę wykonania zdjęcia. Otóż mogło one zsoatć zrobione w … trzech dniach kiedy stamtąd Tatry widziałem: 30.12.2008, 31.12.2008 lub w niedzielę 17 lub 24 stycznia br. wtedy gry były bardzo niskie tempereruty i piękne inwersje. Dzięki!
No nareszcie ktos oprócz mnie zrobił zdjecie Tatr z Gór Słonnych. Mam pytanie do autora?. W jakiej odległości od górnej stacji wyciągu na Kamiennej Laworcie zostało zrobione to zdjecie?
To zdjęcie zostało wykonane z miejsca kilkadziesiąt metrów niżej niż jest wyciąg tzn. z południowego zbocza tego szczytu gdzie jest kolej linowa na Kamienną Lawortę u góry jest las trzeba zejść troszkę niżej gdzie są polany, niżej działki.
Jeszcze dodam, że Kamienna Laworta to nie do końca Góry Słonne.
Zapraszam na mojego bloga, gdzie są wyłącznie zdjęcia i raczej górskie:
http://www.foto-gory.blog.onet.pl
Dla lubiących “gdybać” na lewo od słabo, ale jednak zauważalnych Tatr oznaczonych strzałką widać ledwiutko jakiś masyw, także ośnieżony.
Mateo – nie jest to “sztuczny” twór jak twierdziłeś, ponieważ będąc w tym samym miejscu i obserwując Tatry w tym roku przekonałem się, że to jednak najprawdziwsze góry. 🙂
No cóż, kto chce niech się trudzi a jeszcze ze dwie zimy miną i pojawi się ten widok w znacznie lepszej jakości, głęboko w to wierzę 😉
To muszą być Nizne Tatry ( Chopok )
Jak widać tym tworem też były Tatry 🙂 Symulacja nie tłumaczy jedynie, co to za szczyt między grupą Lodowego a Sławkowskim.
A tak poza tym to wspaniała obserwacja, po raz pierwszy godnie uchwycona – gratulacje.
Wygląda na to, że to Pośrednia Grań w odległości 175km. Maciek czekał cierpliwie na tą obserwację, ponad trzy lata, ale efekt jest REWELACYJNY! Ta seria zdjęć na coraz większej ogniskowej pięknie ilustruje to dążenie. I finalny efekt tatrzańskich “zębów rekinów” widzianych w odległości 180km! Wielkie gratulacje!
Ależ odległość! Maciek gratulacje. No i Kamień nad Jaśliskami też ładnie uchwycony. Nie spodziewałem się szczytów Tatr rozbitych na takie dwie oddzielne grupy ;).
no to się nazywa daleka obserwacja!!! no i te ząbki na tle czerwonego nieba… Brawo!!!
No tak Tatry z tego miejsca po raz pierwszy widziałem w lutym 2004 roku mając 10 lat, wtedy bez sprzętu, później z roku na rok coraz lepszy sprzęt, coraz wprawniejsze oko;) i tak widząc je w tym roku po raz 7 i 8 udało mi się uchwycić je w mairę widocznie, dziękuję za pochwały, ale są one raczej przesadzone, na DO jest bardzo dużo naprawdę kapitalnych obserwacji, dzięki! Postaram się jeszcze kiedyś coś dodać do tego widoku, może zachód słońca za Tatrami… A data wykonania pierwszego zdjęcia to 30.12.2008.
Miejsce, z którego została wykonana obserwacja jest niedokładnie zaznaczone, gdyż zdjęć nie robiłęm ze szczytu tylko z polany na południowym stoku, wierzchołka, na którym znajduje się wyciąg. Dzięki! 🙂
Zdjęcia kapitalne odległosc jeszcze lepsza, raz miałem okazję być na Laworcie, ale niestety nie bylo internetu i DO 😉
PS. Wybieram się na Tarnice, może są chętni na wyjazd.
Marcinus – kiedy? 🙂
Nie wiem jeszcze jak warunki dopiszą, ale myślałem ta sob. i nd.
sory 3-4 marzec ten weekend odpada
Też się piszę na Tarnicę. Tylko kiedy?
Zapomniałem dodać, że 10.03 i 11.03 odpadają.
Gratulacje Maćku! Wreszcie dopiąłeś swego!
Rymek – w 90% dopiąłem, może kiedyś będzie mi dana większa ogniskowa… jeśli chodzi o Tarnicę ja się piszę mam dużo czasu narazie 😉