Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Pradziad z Wielkiej Góry (m. Sanka)

Symulacja widoku ze strony udeuschle.de

… oraz lokalizacja miejscówki na mapie wraz z zaznaczonym azymutem obserwacji.

Zdjęcie przedstawia: Pradziad (pasmo Wysokiego Jesionika)
Zdjęcie wykonane z: Wielka Góra (Garb Tenczyński) – 386 m npm
Odległość: ~171 km
Zdjęcie wykonano dnia: 22-09-2020
Autor: Włodzimierz Bubak
Aparat: Olympus E-PL-7 + M.Zuiko 75-300 mm f/4.8-6.7 ED II

Podobne wpisy:

  None Found

12 komentarzy

 1. wlodku pisze:

  Trochę żal, że zdjęcie nieostre i ogólnie sponiewierane, ale i tak się ekscytuję debiutem na DO. Faktycznie zachód był wtedy jak akwarelami malowany. Dzięki za publikację!

 2. Mateo pisze:

  Drodzy Autorzy ostatnio publikowanych zdjec, nie macie litosci. Wykradacie DO wszystkie tajemnice, to co dotychczas wydawalo sie nieosiagalne, uwieczniacie z latwoscia zwyklego “pstryka”. Czy za rok/dwa bedzie w tej branzy cos jeszcze do roboty? Gdzie szukac nowych wyzwan? Zle to widze, no chyba ze refrakcja jeszcze nie powiedziala ostatniego slowa i sa osiagalne zjawiska, o ktorych fotografom sie jeszcze nie snilo.

 3. Slawek_Slawek pisze:

  Dobrze że koledzy prezentują takie miejscówki. Zobaczyć takie widoki na własne oczy to dopiero wrażenie. To co wygląda na zwykły pstryk czasem wymaga dużo fatygi ;). Gratulacje dla autora. Włodku gdy jest niedosyt to jest motywacja. Fajny klimat.

 4. Adi pisze:

  Nieostre i sponiewierane zdaniem Autora a mimo to igła widoczna i też ciężki, mroczny klimat fotografii. Czad!

 5. wlodku pisze:

  Dziękuję za miłe słowa; oczywiście nie zapominajmy o tym, że ta obserwacja z tego miejsca już dawno została poczyniona przez niejakiego Pana Refraktora :]

 6. michals pisze:

  Tak jest Czarny poczynił taką obesrwację. Niemniej jednak gratulacje
  http://www.refraktor.pl/2018/06/sanka-landszaft-sudecki.html?m=1

 7. Krzysiek_S pisze:

  Zaraz tam mroczne… Trochę je rozjaśnić i mamy pocztówkę z Alwerni. Koniecznie z napisem “Pradziad”! Oczywiście o ile dobrze identyfikuję kościół po prawej stronie. Czy to jest kościół przy klasztorze bernardynów?

 8. Bulizzor pisze:

  Mega klimatyczne zdjęcie 🙂 Gratulacje dla Autora!

 9. Krzysiek_S pisze:

  @wlodku: Gdyby Słońce zachodziło odrobinę dalej na południu, to miałbyś absolutnie odjazdowego Pradziada na tle tarczy słonecznej. Kawałek północnego stoku jeszcze się załapał.

 10. 500mm pisze:

  Lekki zestaw foto, z ogniskową 600 mm przy rozmiarze matrycy Olympusa. Cały zastaw waży tyle mój korpus lustrzanki. Jak to się spisuje na wietrze? Co do zdjęć to opisywanej tragedii nie widać. Jest może i trochę poruszone ale estetycznie jest na bardzo przyzwoitym poziomie. W takiej sytuacji jak ta spróbowałbym zmienić ekspozycję o + 1/2 EV zdjęcie byłoby jaśniejsze, ale w procesie obróbki programem foto znowu je ściemnić.

 11. wlodku pisze:

  Dzięki za sugestie! Tego dnia zapomniałem wyłączyć stabilizację.. Zestaw lekki szturmowy z myślą o dłuższych trasach z plecakiem, wydaje się w miarę stabilny, choć na wypady bliskie/samochodowe chyba sprawię sobie jakiś ciężki pancerny statyw do wbijania gwoździ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *