Cerro Mercedario (Andy Środkowe) z Sierra de San Louis [Rekord świata/World record]

Zdjęcia reportażowe

Zdjęcie przedstawia: Cerro Mercedario, Argentina
Zdjęcie wykonane z: Sierra de San Louis (UTM NORTE: 6.343.016 UTM ESTE: 760.827 UNIDAD TRANVERSAL MERCATOR HUSO 19 SUR. COTA: 2.158 m. n.p.m.)
Odległość: do Cerro Mercedario 6770m n.p.m. – 384,6 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2015.09.04 (godz. 19.22)
Autor: Roberto Antezana Inostroza (astrofotograf, fotomundoantezana@gmail.com), Patricio Carvajal Troncoso (geograf, ptcarvajal@gmail.com)
Aparat: Canon POWERSHOT, SX 50
Historia powstania zdjęć:
“Wyprawa zaczęła się wczesnym rankiem w Santiago. Data została wybrana tak, aby uchwycić zachód słońca za szczytem Aconcagua. Niestety sam szczyt zasłoniły chmury, ale dało się zaobserwować sporo szczytów w jego sąsiedztwie. Zejście ze szczytu po zachodzie słońca komplikowały całkowite ciemności, silny wiatr i temperatura 2 st. C”
..i takiego całego przyszłego roku życzę Wszystkim !
Z Warszawy do Zakopanego w linii prostej jest 335 km 🙂
Witam,
Poranny widok na Tatry z miejscowości Głobikowa 10 km na S od Dębicy. [img]http://i66.tinypic.com/2nspa4n.jpg[/img]
Widać tak wyraźnie jakby te 350 czy 380 wciąż dało się zdecydowanie pobić. Chyba Krzysiek S. kiedyś poddawał to w wątpliwość, bo nawet najczystsze powietrze nie jest jednak próżnią. Ale jednak na wysokości 6000 metrów jest rozrzedzone. W “naszych” okolicach można polować np. na Elbrus z 400 kilometrów, z Turcji.
To przekracza wyobraźnię! Niesamowite! Piękne zakończenie roku 🙂 Oby w nowym DO kwitło dalej!
Mocny akcent na koniec roku ! Mam nadzieję, że “dalekowzroczni” z pełnym zapałem i entuzjazmem, będą w nadchodzącym roku szukać ciekawych obserwacji i wrażeń czego im wszystkich serdecznie życzę w Nowym Roku AD 2016 !
trzeba być fenomenem żeby pierdolnąc przez pół argentyny zoomem
Są już obserwacje na ponad 400km! Powstała (chyba niedawno) mocna międzynarodowa strona: http://beyondhorizons.eu
Ameryka Południowa chyba pierwszy raz gości na łamach Dalekich Obserwacji, za to w jakim wspaniałym stylu! Brawo dla Autorów.
Paweł W. – rzeczywiście coś takiego napisałem, ale jak widać – nie miałem racji. Zachowałem się zresztą jak zwykły plotkarz, bo powtórzyłem czyjąś opinię bez weryfikacji :). Zasięg obserwacji jest oczywiście ograniczony przez rozpraszanie światła na cząsteczkach tlenu i azotu, ale światło czerwone rozprasza się słabiej.
Chciałbym zwrócić uwagę, że wszystkie bardzo, bardzo dalekie widoki zostały zarejestrowane rano lub wieczorem i z reguły nie w świetle odbitym.
Gratulacje! Jesteście Genialni!
@juanjo pg – I would be careful with calling that 400+ km the classical observation. When there’s a strong mirage necessary for a mountain to come out from the horizon it’s hard to say if you can, literally, see it whether it’s the “projection” of it. I don’t aim to devaluate it but in my personal opinion Mercediaro (even if with a little help from the refraction) can actually be seen that one not.
Mimo to Tatry widziane z Zamku w Chęcinach są wyjątkowe.
Tu będziemy Was informować o widoczności.
Zapraszamy
Zamek Królewski w Chęcinach
http://www.zamekcheciny.pl
Buen dia mundo:
Llegando de Argentina con un nuevo record mundial absoluto.
Desde Cerro Champaqui2760 mts,Cordoba al Cerro Mercedario 6770 m distancia 490 kms.