Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Beskid Żywiecki, Śląsko-Morawski oraz Jesioniki z Łomnicy [+200 km]


[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Beskidy (Żywiecki, Śląsko-Morawski), Jesioniki
Zdjęcie wykonane z:Łomnicy (2634m, Tatry)
Odległość:do Małego Deda 238 km, do Velkiego Maja 236 km, do Łysej Hory 134km
Zdjęcie wykonano dnia: 2011.02.01 (3,4) 2009.01.11
Autor:Michal U.
Aparat: Olympus E-520 (3,4) Olympus SP510UZ
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

44 komentarze

 1. benji pisze:

  Pozamiatane……
  Są może jakieś fotki bardziej na prawo?

  Gratulacje dla autora.

 2. Fryta pisze:

  Pozamiatane i to jak!

  Zdjęcia przecudowne, szczególnie to drugie z tarasem widokowym!
  Gratulacje dla autora, gdyby tylko swój obiektyw skierował kilka stopni na prawo, to mielibyśmy całe pasmo Jeseników, w końcu potężny Lodowy zajmujący pół kadru, pomimo że piękny to do dalekoobserwacyjnych obiektów akurat z Łomnicy się nie zalicza ;)…

 3. Paweł G. pisze:

  Pozamiatane – to samo pomyślałem. Najdalsza obserwacja na linii PL-CZ teraz z drugiej strony. Sam byłem na Kasprowym i był B. Śląsko-Morawski piękny i ostry, ale ani śladu Jeseników…
  Pozdrawiam Autora!
  PS. Zdjęcie było robione gdzieś koło 15-tej?

 4. VoytasOsuch pisze:

  @benji – właśnie nie mamy (przynajmniej na razie) innych zdjęć, obejmujących całe Jeseniki. Zdjęcie kończy się na Jelenim Grzbiecie (nie zmieściło mi się w opisie 🙂 ). Może zahacza o Vysoką Hole, co trochę trudno ustalić z całą pewnością, bo zdjęcie nie jest zbyt duże, a megaodległość robi swoje.

  Dostaliśmy jeszcze inne foty z dachu Słowacji – analizujemy co na nich widać pod kątem DO 🙂

 5. Rymek pisze:

  Odlot!

 6. Tomasz pisze:

  Ja cie……

 7. Natasza pisze:

  Wspaniałe 🙂

 8. Krzysiek_S pisze:

  Piękny powrót w Tatry.
  Jeśli są zdjęcia w kierunku wschodnim, to na pewno wyszedł Stoj ;), ale po cichu liczę na więcej.

 9. merti pisze:

  Krzysiu, przeca w drugą stronę też są fajne foty: Połonina Równa i Borżawa z Łomnicy 😉

 10. emillex pisze:

  Cholera! Nie mogę obejrzeć drugiego zdjęcia, bo cały czas siedzę pod stołem i szukam szczęki, która wypadła mi po pierwszym. Czy ktoś mógłby mi napisać, co na nim jest?

 11. Rymek pisze:

  @Krzysiek_S, @merti – też się zastanawiam co było widać 2011.02.01 w kierunku E, zdjęcia z 2009.01.12 już oczywiście widziałem 🙂
  Zdążyłem ochłonąć po pierwszym “przeglądzie” zdjęć i uważam, że nie jest tak całkiem pozamiatane. Może kiedyś zobaczymy gigapanoramę z Łomnicy? Słowacja+Polska+Czechy+Ukraina+Węgry+Rumunia?! 🙂

 12. VRG pisze:

  Hehe nie tak dawno rozpatrywaliśmy pewne zdjęcie z Rysów czy tam Pradziada można dostrzec a tu proszę, już się znalazło coś jeszcze lepszego 😀

 13. rafal44 pisze:

  Może na na północ byłyby widoczne Łysogóry i górki przedborskie 🙂
  Super. Chyba kandydat do zdjęcia roku

 14. ew pisze:

  Ej… weekend, za oknami deszcz, a tu szczucie takimi fotami. Przepiękne.

 15. Maciek B pisze:

  Kapitalny widok! 🙂

 16. Łukasz 28 pisze:

  No Coment

 17. Piotr C pisze:

  Zazdrościmy, zazdrościmy…

 18. Maciek B pisze:

  A ta wielka góra po lewej to Gerlach?

 19. Fryta pisze:

  Maciek B. – w moim poprzednim komentarzu rozpisywałem się o tym szczycie – to Lodowy Szczyt :).

 20. Piotrekk pisze:

  Odpowiednie miejsce, odpowiedni czas. Jakże trudne ale jednak możliwe. Gratulacje!

 21. Maciek B pisze:

  Fryta – kurczę czytałem ten komentarz (może za szybko) i jakoś inaczej go odebrałem 🙂 dzięki 😉

 22. ew pisze:

  Tarasik bajeczka.

 23. merti pisze:

  A tam narzekacie że pozamiatane. Przeca autor nie ma zacięcia dalekiego obserwatora więc i z takiego trofea trza się cieszyć 🙂 Planie jeszcze cały nie wykonany jest i dalej na sfocenie czeka cały Jesenik czy to z Łomnicy czy z któregoś z tatrzańskich szczytów. Dodatkowo jest przeca do uchwycenia płn tak jak pisał Rafal44, Bieszczady nie są jeszcze całe sfocone. No i pozostaje kwestia Rumunii 😉 Tatrzańskie DO jest tylko z zimie, a do końca jej zostało jeszcze dwa miesiące, potem już tylko niziny, choć i tak ta zima obfitowała w większą ilość “strzałów” niż w w tamtym roku 🙂

 24. emillex pisze:

  Czy ktoś mógłby mi wreszcie napisać, co jest na tym drugim zdjęciu? Cały czas szukam szczeny…

 25. mateo pisze:

  @emillex – zamiast opisu sugeruje zainstalowac inna przegladarke i zobaczyc na wlasne oczy

 26. Padre Res pisze:

  Widzę po wejściu na link wyświetlony przy autorze, że to nie koniec rewelacji i zdaje się i wkrótce i Ukrainę będziemy podziwiać na stronce :), swoją drogą oglądam stronkę od ponad roku dziennie i każde zdjęcie robi ogromne wrażenie …. jak wiele można zobaczyć z jednego punktu

 27. emillex pisze:

  @mateo: Mówiłeś coś? Nie słyszałem, bo siedzę pod stołem i szukam szczeny! A przy okazji: nie wiesz, co widać na drugim zdjęciu? Po pierwszym wypadła mi szczęka i do tej pory nie mogę jej znaleźć.

 28. ew pisze:

  emillex, Ty szukaj szczeny a ja Ci powiem – na drugim zdjęciu jest… winda do nieba.

 29. viper pisze:

  Ładne i to bardzo. Obróbka zdjęcia spowodowała jakby odrealnione kolory zwłaszcza pierwszego planu na tle gór. Bardzo ładne.

 30. admin pisze:

  No i mamy całe Jeseniki!!!

 31. Leon pisze:

  No teraz super !! Jest Pradziad z Łomnicy 🙂

 32. Pablo pisze:

  Panowie, a co to za szczyty widnieją na horyzoncie, na pierwszym zdjęciu, tuż przy lewej krawędzi? Ewidentnie coś tam jest, a symulacja tego nie uwzględnia.

 33. merti pisze:

  Veľka lúka (1476m) z Luczańskiej Małej Fatry, tylko czy to 102.5km czy 202.5km, bo Kashmir jest ułomny pod względem wyświetlania odległości ?

 34. merti pisze:

  Pomylałem się 🙂 Tam jest Velky Javornik. Wysłałem do administracji zoom z opisem…

 35. Krzysiek_S pisze:

  @Merti: zdjęcia z 2009 znam, a mój komentarz wziął się z żarcików wymienionych kiedyś z Witkiem, odnośnie wrażeń z DO: na każdym zdjęciu zrobionym z Jesioników w kierunku wschodnim wychodzą Tatry, a z Tatr zawsze wychodzi Stoj ;).
  @Padre Res: Sprawdziłem link przy autorze, no i oczywiście jest piękny Stoj. Najciekawsze byłoby to, co widać na prawo od niego, ale niestety znów rozbijamy się o zbyt krótką ogniskową. Są jakieś zbitki pikseli, na podstawie których trudno o jednoznaczną identyfikację. Tymczasem w tamtym kierunku mamy możliwości na >250 km. Taki np. Menczuł wychodzi nawet w symulacji z kashmira, bez wsparcia inwersyjnego.

 36. luki pisze:

  @Krzysiek – też oglądałem zalinkowane zdjęcia autora i poza zoomem na Poł. Równą i grupę Stoja, które to zdjęcie wisi już zresztą na DO, jest tam jeszcze tylko jedno szersze ujęcie na wschód (no, chyba, że czegoś niedopatrzyłem): http://hiking.sk/hk/ga/24785/vysoke_a_belianske_tatry-az_na_ukrajinske_poloniny.html i rozumiem, że o to właśnie zdjęcie Ci chodzi. Jeśli tak, to niestety na prawo od Borżawy na ostatnim planie (ten szczycik skrajnie z prawej) to “tylko” Makowica (976 m npm – 183 km) na Ukrainie, a więc bliżej, niż sam Stoj. Tam trochę na lewo od niego też coś jeszcze majaczy, ale wydaje się, że to coś jeszcze w pasmie Makowicy.
  Jeśli chodzi o Menczul – to ten ostatni powinien się pojawić znacznie bardziej na prawo, już poza kadrem i najciekawsze – czy w tych warunkach widocznościowych tego dnia pokazały by się rumuńskie góry Gutii, które są jeszcze o100 km bardziej odległe niż widoczna tu ledwo-ledwo Makowica, a są tylko niecałe 250 m wyższe (np. Pietroasa 1201 m npm).
  Pytanie zatem do redakcji DO – panowie, czy dysponujecie szerszym ujęciem autora z Łomnicy jeszce bardziej na prawo od Borżawy?

 37. Voytas pisze:

  Kadr nam się poszerzył, więc symulacja też się poszerzyła 🙂

 38. Krzysiek_S pisze:

  @luki: tak, chodziło mi o to zdjęcie. Makowica jest na nim jak wół, chodziło mi raczej o wierzchołek Strimby, który w warunkach wychodzi w obliczeniach bliżej Stoja, mniej więcej tyle, co zwornikowy Wielki Wierch – tylko w drugą stronę. No, ale jeśli Stoj ma bitych 8 pikseli, to Strimba miałaby 1, może 2.
  Nie, żebym narzekał – sam chciałbym zobaczyć coś takiego i sfotografować nawet na krótkiej ogniskowej, ale trochę szkoda. Poza tym kłapiemy nie na temat, a redakcja obiecała coś jeszcze – może tym razem?

 39. wicio pisze:

  Zapominacie o moich starych zdjęciach Jeseników i Stoja z Tatr.

 40. Maciek B pisze:

  Wicio – pamiętam twoje świetne zdjęcia na Bieszczady i Borżawę ze Sławkowskiego, ale tego Pradziada jakoś przegapiłem! Dzięki za uświadomienie 😉

 41. wicio pisze:

  Rzeczywiście to nie był sam Pradziad a ogólny widok z Łomnicy i Pradziada prawie nie widać. Ale były też Jeseniki ze Świdnicy i ich nie ma pod kategoriami ani w wyszukiwarce, a galerii użytkowników także już nie ma.

 42. wicio pisze:

  Przepraszam, nie ze Świdnicy a Świnicy.

 43. Krzysiek_S pisze:

  Wicio, niczego nie zapomnieliśmy! Twój widok też kończył się na Stoju. Minął już dłuższy czas, a Menczuła (który jest pewniakiem, Strimba wymaga wsparcia inwersyjnego) z Łomnicy jak nie było, tak nie ma. Przez 2 lata nie było warunków, czy nikt nie zwrócił uwagi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *