Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Gorgany (Popadia) widziana z Lutowisk

Popadia z Lutowisk-2

Popadia z Lutowisk(1)

Zdjęcie przedstawia: Gorgany (Popadia, Ukraina)
Zdjęcie wykonane z: Punkt widokowy w Lutowiskach (Bieszczady, Polska)
Odległość: Popadia – 119 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2015.12.31
Autor: Radek Wierzbiński

Podobne wpisy:

12 komentarzy

 1. bryndzak pisze:

  Ładny strzał i to możliwy z samochodu 🙂

 2. Andriu pisze:

  No i to się nazywa wisienka na torcie. W sam raz na Święta.
  Życzę wszystkim takich udanych strzałów oraz ciepłych Świąt Wielkanocnych.

 3. BartekS pisze:

  Świetna obserwacja. Temat Gorganów z Polski nie jest łatwy, poza najwyższymi partiami Bieszczadów praktycznie są niewidoczne. A tu obserwacja, jak napisał przedmówca, z samochodu. Patrząc na szersze zdjęcie wydaje się, ze między drzewami można dostrzec jeszcze górę Moloda (też Gorgany). Jajko Ilemskie też było by widoczne gdyby nie najblizsze drzewa.
  Sylwestrowe okienko obserwacyjne wykorzystałeś w 100% (zdjęcie wykonane pewnie po zejściu z Tarnicy ?) Gratulacje

 4. RadekW pisze:

  Właśnie tej Molody i Jajka nie mogę znaleźć, powinny być ośnieżone tak jak Popadia, a nic takiego nie wystaje. Co to zdjęcia to dokładnie tak, zawsze się tam zatrzymuję bo jest ładnie. Chciałem złapać Pikuja i Stoha, a złapałem Popadię 😉

 5. Krzysiek_S pisze:

  Jajko Ilemskie i Mołoda są schowane za drzewami (fragment tej ostatniej może prześwituje w jednym miejscu, ale ręki sobie uciąć nie dam).
  Coś ciekawego za to pokazało się z przy prawej krawędzi panoramy. Tu jest pole do popisu dla znawców tamtych terenów. Udeuschle.de mówi: 83 km, 1280 m npm, azymut 134, ale nazwy nie podaje.

 6. Bulizzor pisze:

  Wow!

 7. RadekW pisze:

  Wg mapy Rugały (rugala.pl), będzie to grzbiet, na którym znajdują się Towstyj Żołob (1270) i Czorna Ripa (1285) – o tej ostatniej Wikipedia wspomina jako Czarna Rzepa (1288). Jest to chyba najbardziej wysunięte na wschód pasmo Bieszczadów Wschodnich – zaraz obok znajduje się Przełęcz Wyszkowska (931), która jest granicą między Gorganami a wschodnią bieszczadzką częścią.

 8. Paweł W. pisze:

  Ciekawostka jest taka, że po II wojnie światowej, do roku 1951, ten punkt widokowy znajdował się w ZSRR, ale nastąpiła wymiana terenów przygranicznych. Ekonomicznie straciliśmy, ale przynajmniej zyskaliśmy widokowo.

 9. grześkowiak pisze:

  Jooo! Z tego co mi się wydaje Paweł to chyba z tego parkingu koło kamieniołomu strzeliłeś to zdjęcie – mam racje? Wiedziałem że z tamtąd widać coś więcej ale nie myślałem że aż tyle. “Chirurgiczne cięcie” – gratulacje

 10. Piotr_Long_Island pisze:

  @RadekW Wszystko wskazuje na to, że masz rację. Nazwa Czorna Ripa pojawia się przy podwójnym zoomie na Udeuschle. Tak samo podaje PeakFinder.

 11. Agnieszka pisze:

  Chciałabym pojechać w oba miejsca – i w Bieszczady i ukraińskie Karpaty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *