Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry ze Wzgórza Wilcze (Patria)

Wilcze - TatryWilcze-Tatry

Wilcze - Tatry

Wilcze - Tatry fto. Bartłomiej Bara

Zdjęcie przedstawia: Tatry
Zdjęcie wykonane z: Wzgórza Wilcze (Patria)
Odległość: 160 km – Mięguszowiecki, 157,5 km – Rysy, km, 159,5 – Kozi Wierch
Zdjęcie wykonano dnia: (1-3) 2008.12.30, (4-7) 2015.11.03 i 2015.10.24
Autor: (1-3) mlodyrhx, (4-7) Bartłomiej Bara
Aparat: (1-3) Canon IXUS 40, (4, 5, 7) Canon 400d + m42 pentacon 300mm f4, (6) Canon 5d mark II + 24-105mm
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

22 komentarze

 1. Andis pisze:

  Leżało sobie to zdjęcie na Panoramio, kurz je pokrywał, a to taka perełka. To jest przykład, że nie trzeba mieć super hiper aparatu z megazooooomem (najlepiej 100x optycznym), żeby zrobić dobre zdjęcie na DO.
  Gratulacje!

 2. Maciek B pisze:

  Faktycznie perełka, bardzo ładne zdjęcia, widać, ze ktoś wie jak je robić 😉
  Andis co do słabych aparatów oto moja obserwacja wykonana Canonem PowerShot A550 (zoom optyczny x4) (nie używałem cyfrowego) https://dalekieobserwacje.eu/?p=7085 nie każdy potrafi tak ładnie zrobić mnie się nie udało 😉

 3. Andis pisze:

  Maciek, ty miałeś 30km dalej góry, inne warunki (światło). Taka odległość to naprawdę sporo – widzę po swoich zdjęciach z Czudca i Magdalenki. Rożnica w wielkości gór jest spora. Poza tym, Twoje zdjęcie jest wrzucone “jak leci” a te są przykadrowane. W każdym razie – “nie ustawaj w biegu”!

 4. Piotrekk pisze:

  Bardzo mi się podoba ta obserwacja. Za Suchą Górą sam mam swój stały PO. Tatry wyszły bardzo ładnie. O ile mnie pamięć nie myli to z tego dnia tj. 2008.12.30 są już wpisy na DO z naszej okolicy. To musiał być bardzo dobry dzień, wystarczy zobaczyć na jakim poziomie jest inwersja, koło 400-500m.

 5. […] Zdjęcie wykonano 30 grudnia 2008. Oryginał: Panoramio. Aktualizacja: 4.07.2011-Zdjęcie zostało opublikowane na stronie https://www.dalekieobserwacje.eu. […]

 6. anetak pisze:

  Jestem pod wrażeniem, że z tego miejsca można zrobić takie zdjęcia 🙂

 7. OlaJula pisze:

  Marzenie zobaczyć takie cudo:)

 8. Rymek pisze:

  Bardzo fajne są te zdjęcia, a na stronie DO prezentują się jeszcze lepiej niż w Panoramio 😉

  @Maciek B, Andis – zastanawiałem się kilka razy nad tym jak spada widzialność wraz z odległością (zakładając zbliżone warunki na całej linii obserwacji) i wychodzi mi, że warunki pogarszają się co najmniej proporcjonalnie do kwadratu odległości!

  PS. Wilcze to bardzo interesujące miejsce, Julian Przyboś pisał tu wiersze 🙂

 9. Maciek B pisze:

  30.12.2008 – tak wtedy widziałem Tatry z Laworty, byl to świetny okres nie tylko dzień, gdyż dzień później widziałem je jeszcze raz a dwa dni wcześniej widziałem Kralovą Holę z Hnatowego Berda w paśmie Połoniny Wetlińskiej.
  Na najbliższy sezon DO możliwe, że będą miał “coś” lepszego niż mały kompakt, ale i tak zapraszam do Ustrzyk i na Lawortę łowić Tatry, zwłaszcza ciebie Rymek 😀

 10. Piotrekk pisze:

  @Maciek B to się naoglądałeś wtedy widoków nie ma co :), szkoda, że nie uchwyciłeś tej Kralovej Holy.

 11. Rymek pisze:

  @Maciek B – przygotuj się dobrze na 5-10 października. Jeśli będziesz miał czysty horyzont w stronę Tatr to możesz zdziałać cuda o zachodzie Słońca z Laworty (może się również wybiorę)! Na Wilcze to się można szykować w tym celu dopiero na 10-18 listopada…

 12. Maciek B pisze:

  Hehe Rymek dobrze wiedzieć bo 5 października mam urodziny (18 w dodatku) fajny by to był prezent od losu 😉 A jak się gdzieś tu będziesz wybierał koniecznie daj znać 😀
  Piotrekk ta Kralova Hola była wtedy tak pod słońce, że niestety tym słabiutkim sprzęcikiem nie dało się jej uchwycić (swoją drogą długą się wpatrywałem zanim ją zauważyłem – była ledwo widoczna)

 13. dziadek pisze:

  Też kiedyś udało mi się wypatrzeć stamtąd Tatry. Bez inwersji, wystarczyło przejrzyste kwietniowe powietrze i zachód Słońca. Punkt jest ciekawy, tym bardziej, że można do niego bezpośrednio dojechać nawet w zimie:)

 14. Maciek B pisze:

  Błąd w opisie nie Mięguszowicki (przynajmniej ja takiego słowa nie słyszałem) tylko Mięguszowiecki 🙂

 15. Robert.J pisze:

  @Maciek B – Zrobione 😉

 16. Jurek K. pisze:

  Potwierdza się prawda, że w świetne warunki widać gołym okiem to, co przy dobrych warunkach trzeba wyciągać z RAW-ów 😉 ostatniego 11-go kwietnia, Babia Góra kuła gołe oko z Gliwic, a na Tatry wystarczała jakakolwiek lornetka

 17. Andis pisze:

  Tego dnia faktycznie widzialność była znakomita. Na DO jest takie dawno temu dodane zdjęcie z tego samego dnia, tylko w drugą stronę: https://dalekieobserwacje.eu/?p=5252

 18. BartekS pisze:

  Świetne zdjęcia, kolorystyka prawie bajkowa. Na ostatnich zdjęciach, pomimo mocnego zniekształcenia, widoczny jest Krywań z odległości 164km (trzeba poprawić opis). Poprawić też trzeba wstawienie pierwszego zdjęcia po symulacji – nie ładuje się.
  Gratulacje dla autora.

 19. Staszek S. pisze:

  Zdjęcia zachwycają, gratulacje dla autorów.
  Czy ktoś może mnie poinformować, czy istnieje możliwość obserwacji Bieszczad z Babiej Góry? Może ktoś posiada zdjęcia z Babiej w tamtym kierunku.
  Pozdrawiam

 20. BartekS pisze:

  Ze wschodu najdalsze miejsce skąd można obserwować Babią to Nawsie (161km – jest już na DO), więc w drugą stronę podobnie. Na Bieszczady nie ma szans.

 21. Staszek S. pisze:

  @BartekS, dziękuję za informację. Może jednak ktoś posiada zdjęcia na wschód i poł-wschód z tak znaczącego punktu, jakim jest Babia Góra.

 22. merti pisze:

  Kolejne zdjęcia coraz lepsze i piękniejsze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *