Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry z Bani Szklarskiej


Zdjęcie przedstawia: Tatry
Zdjęcie wykonane z: Bani Szklarskiej (Beskid Niski)
Odległość: 141 km do Krzesanicy
Zdjęcie wykonano dnia: (pierwsze trzy) 2011.02.15, (trzy ostatnie) 2012.12.29
Autor: (pierwsze trzy) Piotr C., (trzy ostatnie) Piotrekk (Piotr Ginalski)
Aparat: (pierwsze trzy) Canon  40d  +  Canon 400/5.6 L 400mmm, (trzy ostatnie) Canon 1000d + EF-S 55-250mm
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

25 komentarzy

 1. Fryta pisze:

  Brawo! Jakość fenomenalna, a do tego ten Giewont… Szaleństwo :)!

 2. Piotrekk pisze:

  Wreszcie Ci się udało ;). Jakość fantastyczna no i Giewont się jednak załapał ! Na Łomnicy widać czarny punkt, to nie obserwatorium?

 3. Wilk pisze:

  Nie mam takiego zakresu słów, żeby określić jak piękną robotę odpierniczył Pan Autor. Składam serdeczne gratulacje, połączone z moim zachwytem. Coś niesamowitego…

 4. Ola pisze:

  Fenomenalnie! Jak wszystko pięknie widać i jeszcze Giewont!

 5. luki pisze:

  Kiedyś, jako dziecko oglądałem chętnie znajdujący się w moim domu album o Pieninach. Album pochodził chyba jeszcze z lat sześćdziesiątych i była tam m in. panorama Tatr z przeł. Snozka w zimowej scenerii. Wyglądała pięknie. Wtedy byłem zachwycony, że Tatry mogą być tak okazale widoczne z takiej odległości. Przypomniała mi się ona patrząc na te zdjęcia z Bani Szklarskiej – wyglądają tak samo pięknie, są tak samo szczegółowe, a przecież to odległość kilka razy większa…

 6. jacek pisze:

  fajny klimat zdjęcia. zaintrygowało mnie majaczące w oddali na prawo od tatr pasmo górskie..

 7. Maciek B pisze:

  Rewelacja! 🙂

 8. Rymek pisze:

  Zdjęcia i pogoda jak marzenie, kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że jednak warto wstawać skoro świt. Poza tym Bania Szklarska nie ma nawet 700 m.n.p.m. i to należy również docenić w tym osiągnięciu! Gratulacje!

 9. PiotrekC pisze:

  Dziękuję za przychylne komentarze. Tej zimy to było moje czwarte podejście do Tatr z tej góry. I w końcu się udało 🙂 Jako ciekawostkę mogę dodać, że Tatry pojawiają się już gdy jeszcze kawał drogi do szczytu. Więc apetyt rośnie w miare podchodzenia. Mam jeszcze pytanie do forumowych znawców. Po lewej stronie Tatr widać w dolinie miejscowość – Jaśliska, a nad nią w oddali wyłania się jakieś pasmo górskie. Co to za góry?
  I jwszcze małe sprostowanie co do opisu obiektywu. Rzeczywiście, ma on ogniskową 400mm, ale mój aparat nie jest “pełną klatką”, tylko “cropem”, więc ogniskowa w rzeczywistości wynosi ok. 640mm.

 10. merti pisze:

  Gratulację. Ale widok Tatr to już pikuś, bo z okolic: Pogórza Ciężkowickiego, Dynowskiego czy Bieszczad są pewne jak w “prowizja w banku” 😉 Mnie interesują te budowle po prawej stronie panoramki. Czy to jakieś zakłady w Krośnie? Jeśli tak to z Bani da się dostrzec Góry Świętokrzyskie ale potrzebny by był oryginał do wglądu w kierunku na lewo od tych kominów. Tam coś widać….

 11. Dlugi pisze:

  Taki widok to nie taki znów pikuś – jeśli można wiedzieć to o której godz. zdjęcie było robione?
  A te niby kominy to wiatraki w Łękach Dukielskich

 12. Darek pisze:

  “Po lewej stronie Tatr widać w dolinie miejscowość – Jaśliska, a nad nią w oddali wyłania się jakieś pasmo górskie. Co to za góry?”

  Jeśli chodzi o to co widać na dalekim planie nad Jaśliskami, to wg mnie jest to pasmo Slanské vrchy (Zemplínské vrchy) z Simonką (1092 m), Oblikiem (925 m), Cierną Horą Slanską (1073 m).

 13. Piotrekk pisze:

  @Długi z tego co wiem to o wschodzie słońca.

  I jeszcze uzupełnienie wypowiedzi Darka o symulację:

  Piotrek C jeszcze raz gratuluje bo sam polowałem na nie stamtąd kilka razy i wiem, że to bardzo trudne.

 14. twmichal pisze:

  Symulacja 360′ do ściągnięcia tutaj: http://mir.cr/QUIYLMOB
  Niestety, z tego miejsca nie ma szans na Góry Świętokrzyskie – zasłonięte przez bliższe wzniesienia

 15. PiotrekC pisze:

  @merti Rzeczywiście coś po lewej stronie wiatraków się wyłania, po prawej stronie zresztą również. Wstępnie założyłem, że to jakieś wzniesienia z Pogórza Strzyżowskiego lub Ciężkowickiego, więc pod kątem DO nic szczególnego. Jeżeli jednak chcesz się wgłębić w temat, i to sprawdzić, to mogę podesłać oryginalne pliki tego fragmentu panoramy na max ogniskowej.

 16. Pecuś pisze:

  Taki sam układ szczytów jak na moich zdjeciach z Gór słonnych, ale Giewont poprostu mnie rozwalił. Dodatkowo super przejrzystość. Gratulacje

 17. erzet pisze:

  To co widać po lewej stronie wiatraków, to jest Liwocz /562/.
  Gratulacje dla autora. Pozdrawiam.

 18. erzet pisze:

  Na prawo od wiatraków “mgli” się najprawdopodobniej Chełm i Klonowa Góra /na N-W od Frysztaka/

 19. like it pisze:

  Like this photos. Like the mountains. Thanks for this page.

 20. Łukasz pisze:

  Te zdjęcia zaczynają się robić nudne. Skaczecie wokół południowo środkowej polski zachwycając się zdjęciami obiektów których setki już można znaleźć w sieci. Brakuje ujęć takich obiektów jak np. Bornholm, Bieszczady z Roztocza itd itd…

 21. Krzysiek_S pisze:

  Łukasz, na co zatem czekasz? Bierz aparat i do boju! Ani zdjęcia nie robią się same, ani widoki nie pokazują się na zawołanie.
  Przecież te Tatry są piękne, a taki dzień jak 29 grudnia zeszłego roku zasługuje na porządną dokumentację.

 22. Tucznik pisze:

  @Łukasz – zapominasz o technicznych ograniczeniach DO (pogoda, sprzęt,ukształtowani terenu itp.) Niektórych z nich nie da się przeskoczyć: Bornholmu nie zobaczysz z Polskiego wybrzeża bo jest za nisko. Nikt nie wybuduje specjalnie wieży widokowej na Roztoczu żeby zobaczyć Bieszczady itp. Cieszmy się tym co jest.

 23. Rymek pisze:

  To jest esencja dalekich ob obserwacji – obiekty ostre jak żyletki, z miejsca, z którego na taki widok trzeba czasem czekać kilka lat.

 24. Piotrekk pisze:

  Same zdjęcia to nie wszystko. Trzeba sprawdzać prognozy pogody, trzeba zaplanować wyjazd (obliczyć czas dojazdu, czas wyjścia, czas na zdjęcia, czas zejścia i powrotu), wreszcie trzeba mieć na to czas. I tak nigdy nie ma pewności 100% czy będzie widoczność. Zawsze jest ten dreszczyk emocji “czy tym razem się uda”. Na Bani Szklarskiej za Tatrami i nie tylko byłem już dużo razy. I rano i wieczorem i po południu. Tatry widziałem stamtąd dwa razy z czego tylko 29.12.2013 była to żyleta. Za to za każdym razem wypad był inny. Każdy przyniósł kolejne doświadczenia, emocje. Bo w tym wszystkim nie chodzi tylko o zdjęcia dalekich obiektów. Ten kto nie jeździ na dalekie obserwacje nigdy nie zrozumie o co w tym chodzi tylko będzie narzekał że kolejne zdjęcia z Podkarpacia, że to, że tamto. A ja podziwiam każde zdjęcie umieszczone tutaj bo czerpie radość z dalekich obserwacji, z gór, z wypadów na PO, i nie tylko tych udanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *