Tatry z Bani Szklarskiej
Zdjęcie przedstawia: Tatry
Zdjęcie wykonane z: Bani Szklarskiej (Beskid Niski)
Odległość: 141 km do Krzesanicy
Zdjęcie wykonano dnia: (pierwsze trzy) 2011.02.15, (trzy ostatnie) 2012.12.29
Zdjęcie wykonano dnia: (pierwsze trzy) 2011.02.15, (trzy ostatnie) 2012.12.29
Autor: (pierwsze trzy) Piotr C., (trzy ostatnie) Piotrekk (Piotr Ginalski)
Aparat: (pierwsze trzy) Canon 40d + Canon 400/5.6 L 400mmm, (trzy ostatnie) Canon 1000d + EF-S 55-250mm
Opis: Voytas
Brawo! Jakość fenomenalna, a do tego ten Giewont… Szaleństwo :)!
Wreszcie Ci się udało ;). Jakość fantastyczna no i Giewont się jednak załapał ! Na Łomnicy widać czarny punkt, to nie obserwatorium?
Nie mam takiego zakresu słów, żeby określić jak piękną robotę odpierniczył Pan Autor. Składam serdeczne gratulacje, połączone z moim zachwytem. Coś niesamowitego…
Fenomenalnie! Jak wszystko pięknie widać i jeszcze Giewont!
Kiedyś, jako dziecko oglądałem chętnie znajdujący się w moim domu album o Pieninach. Album pochodził chyba jeszcze z lat sześćdziesiątych i była tam m in. panorama Tatr z przeł. Snozka w zimowej scenerii. Wyglądała pięknie. Wtedy byłem zachwycony, że Tatry mogą być tak okazale widoczne z takiej odległości. Przypomniała mi się ona patrząc na te zdjęcia z Bani Szklarskiej – wyglądają tak samo pięknie, są tak samo szczegółowe, a przecież to odległość kilka razy większa…
fajny klimat zdjęcia. zaintrygowało mnie majaczące w oddali na prawo od tatr pasmo górskie..
Rewelacja! 🙂
Zdjęcia i pogoda jak marzenie, kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że jednak warto wstawać skoro świt. Poza tym Bania Szklarska nie ma nawet 700 m.n.p.m. i to należy również docenić w tym osiągnięciu! Gratulacje!
Dziękuję za przychylne komentarze. Tej zimy to było moje czwarte podejście do Tatr z tej góry. I w końcu się udało 🙂 Jako ciekawostkę mogę dodać, że Tatry pojawiają się już gdy jeszcze kawał drogi do szczytu. Więc apetyt rośnie w miare podchodzenia. Mam jeszcze pytanie do forumowych znawców. Po lewej stronie Tatr widać w dolinie miejscowość – Jaśliska, a nad nią w oddali wyłania się jakieś pasmo górskie. Co to za góry?
I jwszcze małe sprostowanie co do opisu obiektywu. Rzeczywiście, ma on ogniskową 400mm, ale mój aparat nie jest “pełną klatką”, tylko “cropem”, więc ogniskowa w rzeczywistości wynosi ok. 640mm.
Gratulację. Ale widok Tatr to już pikuś, bo z okolic: Pogórza Ciężkowickiego, Dynowskiego czy Bieszczad są pewne jak w “prowizja w banku” 😉 Mnie interesują te budowle po prawej stronie panoramki. Czy to jakieś zakłady w Krośnie? Jeśli tak to z Bani da się dostrzec Góry Świętokrzyskie ale potrzebny by był oryginał do wglądu w kierunku na lewo od tych kominów. Tam coś widać….
Taki widok to nie taki znów pikuś – jeśli można wiedzieć to o której godz. zdjęcie było robione?
A te niby kominy to wiatraki w Łękach Dukielskich
“Po lewej stronie Tatr widać w dolinie miejscowość – Jaśliska, a nad nią w oddali wyłania się jakieś pasmo górskie. Co to za góry?”
Jeśli chodzi o to co widać na dalekim planie nad Jaśliskami, to wg mnie jest to pasmo Slanské vrchy (Zemplínské vrchy) z Simonką (1092 m), Oblikiem (925 m), Cierną Horą Slanską (1073 m).
@Długi z tego co wiem to o wschodzie słońca.
I jeszcze uzupełnienie wypowiedzi Darka o symulację:
Piotrek C jeszcze raz gratuluje bo sam polowałem na nie stamtąd kilka razy i wiem, że to bardzo trudne.
Symulacja 360′ do ściągnięcia tutaj: http://mir.cr/QUIYLMOB
Niestety, z tego miejsca nie ma szans na Góry Świętokrzyskie – zasłonięte przez bliższe wzniesienia
@merti Rzeczywiście coś po lewej stronie wiatraków się wyłania, po prawej stronie zresztą również. Wstępnie założyłem, że to jakieś wzniesienia z Pogórza Strzyżowskiego lub Ciężkowickiego, więc pod kątem DO nic szczególnego. Jeżeli jednak chcesz się wgłębić w temat, i to sprawdzić, to mogę podesłać oryginalne pliki tego fragmentu panoramy na max ogniskowej.
Taki sam układ szczytów jak na moich zdjeciach z Gór słonnych, ale Giewont poprostu mnie rozwalił. Dodatkowo super przejrzystość. Gratulacje
To co widać po lewej stronie wiatraków, to jest Liwocz /562/.
Gratulacje dla autora. Pozdrawiam.
Na prawo od wiatraków “mgli” się najprawdopodobniej Chełm i Klonowa Góra /na N-W od Frysztaka/
Like this photos. Like the mountains. Thanks for this page.
Te zdjęcia zaczynają się robić nudne. Skaczecie wokół południowo środkowej polski zachwycając się zdjęciami obiektów których setki już można znaleźć w sieci. Brakuje ujęć takich obiektów jak np. Bornholm, Bieszczady z Roztocza itd itd…
Łukasz, na co zatem czekasz? Bierz aparat i do boju! Ani zdjęcia nie robią się same, ani widoki nie pokazują się na zawołanie.
Przecież te Tatry są piękne, a taki dzień jak 29 grudnia zeszłego roku zasługuje na porządną dokumentację.
@Łukasz – zapominasz o technicznych ograniczeniach DO (pogoda, sprzęt,ukształtowani terenu itp.) Niektórych z nich nie da się przeskoczyć: Bornholmu nie zobaczysz z Polskiego wybrzeża bo jest za nisko. Nikt nie wybuduje specjalnie wieży widokowej na Roztoczu żeby zobaczyć Bieszczady itp. Cieszmy się tym co jest.
To jest esencja dalekich ob obserwacji – obiekty ostre jak żyletki, z miejsca, z którego na taki widok trzeba czasem czekać kilka lat.
Piękne!
Same zdjęcia to nie wszystko. Trzeba sprawdzać prognozy pogody, trzeba zaplanować wyjazd (obliczyć czas dojazdu, czas wyjścia, czas na zdjęcia, czas zejścia i powrotu), wreszcie trzeba mieć na to czas. I tak nigdy nie ma pewności 100% czy będzie widoczność. Zawsze jest ten dreszczyk emocji “czy tym razem się uda”. Na Bani Szklarskiej za Tatrami i nie tylko byłem już dużo razy. I rano i wieczorem i po południu. Tatry widziałem stamtąd dwa razy z czego tylko 29.12.2013 była to żyleta. Za to za każdym razem wypad był inny. Każdy przyniósł kolejne doświadczenia, emocje. Bo w tym wszystkim nie chodzi tylko o zdjęcia dalekich obiektów. Ten kto nie jeździ na dalekie obserwacje nigdy nie zrozumie o co w tym chodzi tylko będzie narzekał że kolejne zdjęcia z Podkarpacia, że to, że tamto. A ja podziwiam każde zdjęcie umieszczone tutaj bo czerpie radość z dalekich obserwacji, z gór, z wypadów na PO, i nie tylko tych udanych.