Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry widziane z Głobikowej koło Dębicy

tatry-z-globikowej

tatry-z-globiszowej-zoom

globikowa_sym

1

2

3

647a

tatry-z-globikowej-1_1

Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie i Zachodnie
Zdjęcie wykonane z: Głobikowej k/Dębicy
Odległość: do Rysów – 131 km, do Raczkowej Czuby – 145 km
Zdjęcie wykonano dnia: (1,2 ) 2011.04.11, (3) 2010.06.02, (kolejne) 2006.02, (trzy przedostatnie) 2013.12.13; (ostatnie) 2014.12.24, (8)2015.10.28
Autor: (pierwsze i drugie) Darek K., (kolejne) tyrpin, (trzy przedostatnie) Paweł Stalmach, (ostatnie) Damian Berlik, (8) Rafał Szczerbik
Aparat:
(pierwsze i drugie) Nikon D60, (trzy przedostatnie) Canon EOS Rebel Xsi + Tamron 75-300, (ostatnie) Nikon D5100 + Nikkor 18-105mm ( 105mm, f13, ISO-100, 1/125s ), (8) Canon EOS 6D + tamron 150-600

 

Podobne wpisy:

15 komentarzy

 1. Tatry widziane z Głobikowej (powiat dębicki) – 02.06.2010 przed 20.00

  http://blog.tyrpin.pl/2010/06/tatry-z-globikowej/

 2. Mateo pisze:

  Piękne zdjęcie, gratuluję! Widzę też, że fotografujesz już czymś dłuższym 😉

 3. Mateo, myślę, że trzeba podmienić dotychczasowe zdjęcie na to spod linku.
  Tak, zakupiłem chwaloną 400mm stałkę Canona do fotografii zwierząt 🙂

 4. mateo pisze:

  Zdjęcie dodane według sugestii 🙂

 5. Voytas pisze:

  Dodałem nowe zdjęcia autorstwa Darka wykonane historycznego już 11 kwietnia.

 6. Krzysiek_S pisze:

  Gratulacja dla Autora i podziękowania dla Voytasa za podjęcie właściwej decyzji. Dziękuję też za powrót do praktyki wyciągania uzupełnionych wpisów na wierzch.

 7. Maciek B pisze:

  Piękny widok, brawo!

 8. guras pisze:

  Tak blisko, a jednak tak daleko 😉

 9. Rymek pisze:

  Tatry Zachodnie – to jest to, czego mi brakuje z miejscówek na Płaskowyżu Kolbuszowskim, ale kto wie, może kiedyś się wreszcie uda!

 10. koczkodan pisze:

  Nie zesrajcie się z tym Podkarpaciem.. admin chyba stamtąd i lansuje tylko 1 województwo..od dawna na tej stronie wieje nuda. Żadnych nowości a tylko zdjęcia niemal z takiego samego ujęcia z tego samego województwa.. czyżbyście nie dostawali nowych zdjęć? wątpię.. może zmienił się admin strony…heh

 11. Rymek pisze:

  Wczoraj wieczorem Tatry były świetnie widoczne z autostrady A4 na niemal całym odcinku z Tarnowa do Dębicy!

 12. Tucznik pisze:

  Kiedyś strona DO to było 80% nowych dalekich obserwacji, reszta pojawiała się na forum astropolis. Dziś DO to około 20% nowych dalekich obserwacji, a pozostałe 80% pojawia się na blogach aktywniejszych dalekich obserwatorów i astropolis. Więc warto skorzystać z rady i przejrzeć forum i blogi – tam na bieżąco prawie codziennie można obejrzeć coś świeżego.
  …ale dlaczego tak się stało?

  …pewne tematy na DO przejadły się, a swego czasu było wiele propozycji zmian na tej stronie, które miały temu zaradzić (chyba nigdy nawet nie doczekały się zamiaru realizacji). Więc mamy taką sytuację jaka jest. Świat dalekich obserwacji podzielił się tematycznie na rożne części naszego kraju, i taka najwyraźniej miała być ewolucja tego zjawiska. (To jest to samo co stało się z telewizją. Kiedyś było TVP 1 i TVP 2 a dzisiaj mamy TVP Kultura, Info, Sport itd. mnóstwo kanałów tematycznych)

  Nie wińmy też obserwatorów z woj. podkarpackiego że dają ciągle niemal takie same zdjęcia. Przecież nie dadzą zdjęć Tatr od strony zachodniej czy południowej – ich województwo leży tam gdzie leży. Mają wycinek widnokręgu na Tatry który nie jest większy niż 90 stopni (od Bieszczadów po Mielec), co nie oznacza jednak że nie mogliby zapolować skuteczniej na inne pasma górskie, czego im serdecznie życzę.

 13. Rymek pisze:

  Wpis koczkodana był pół roku temu i faktycznie był wtedy taki moment, że zdjęcia z jednego regionu zdominowały ten portal. Teraz już chyba zapanowała równowaga.

 14. mateo pisze:

  @tucznik – na tym etapie rozwoju DO (pasji, nie www) byloby zupelnie bezcelowe, gdyby owe 80 proc, o ktorych piszesz, dalej sie tu utrzymywalo. Zdjec z roznych regionow powstaje tak wiele, ze chcac je agregowac w jednym miejscu, zatraciloby sie zupelnie czytelnosc strony, a w przypadku DO (tym razem www), wyjatkowosc tych najciekawszych. Odkad DO stalo sie medium nie tylko dla pasjonatow z kilku wojewodztw, ale nawet z zagranicy, lokalnie ciekawe obserwacje schodza na drugi plan, a licza sie nowe, faktycznie poszerzajace horyzonty, a nie powielajace to samo. Bardzo dobrze, ze jest forum i ze lokalni obserwatorzy maja w sobie inicjatywe do tworzenia mniejszych spolecznosci. To stalo sie dzieki DO i tak jest nasza dalsza, za przeproszeniem, ‘polityka’ rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *