Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Pireneje z Mont Ventoux [+300 km]

Zdjęcie przedstawia: Pireneje
Zdjęcie wykonane z: Mont Ventoux [FR]
Odległość: Pic de la Serrera – 343 km, Pic de la Cabaneta – 337 km, Puig Carlit – 324 km, Pic du Géant – 314 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.01.01
Autor: Titou
Aparat: Nikon D80 + 70-200 mm
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

18 komentarzy

 1. Andi pisze:

  To są odległości, to tak jakby Tatry z Warszawy.

 2. Andriu pisze:

  Świetna odległość. Planuję wjechać na tą słynną górę na rowerze co zajmie kilka godzin i trzeba się solidnie przygotować. Ciekawe czy autor wychodził czy wjeżdżał samochodem?

 3. Maciek B pisze:

  To jakiś żart?! Czy druga obserwacja z samolotu?! Bo jeśli nie to… No właśnie brak słów! Ponad 340 km! 200 km to rewelacja 250 km to wyniki fenomenalne powyżej do absolutna rzadkość 300+ na DO jest koło pięciu ale to jest coś niebywałego! Nie ma nic o zdjęciach z samolotu wiec wypada to uznać jako obserwację “naziemną”, wiec mamy jedną z najdalszych udokumentowanych obserwacji w historii! To jest wydarzenie HISTORYCZNE! Nie jest istotne to, iż to są dość wysokie góry, że to basen Morza Śródziemnego 343 a nawet w symulacji 345 km! Ta obserwacja, to zdjęcie powinno znaleźć się w mediach na całym świecie! Coś niesamowitego, braaaaaawooooo!!!
  Przepraszam za nieskładny komentarz, ale to zrobiło zbyt wielkie wrażenie…

 4. Krzysiek_S pisze:

  Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wyraźne są góry na horyzoncie. Czy dobrze mi się wydaje, że mamy nowy rekord odległości na DO?

 5. Andis pisze:

  “Olbrzym z Prowansji” pokazał pazury. Genialne. Zasięg widzialności z tej “Samotnej Góry” jest niesamowity. Za jednym “rzutem oka” Alpy, Morze Śródziemne i Pireneje. Ale nie podejrzewałem, że da się dosięgnąć wzrokiem Andory. A jednak! Zobaczcie sobie zasię widzialności na Heyu: http://www.heywhatsthat.com/?view=ENTDH2NQ

 6. attalus pisze:

  Co do “odległości” , to z Monte Cinto (2706m) na Korsyce przy idealnych warunkach można zobaczyć alpy szwajcarskie oddalone o ponad 400km !!!

 7. Krzysiek_S pisze:

  @attalus – co można w symulacjach, nie tak łatwo ustrzelić w naturze. Z wielu miejsc w Pirenejach można dostrzec Alpy Delfinackie (w drugą stronę oczywiście też, ale same wejścia na niełatwe szczyty ok. 4000 m npm stanowią wyzwanie, więc trudno czekać tam na zachód Słońca i potem schodzić nocą), odległości przekraczają 400 km, a zdjęć jakoś w sieci nie ma. Co nie znaczy, że nie miałbym ochoty takowych zobaczyć :).

 8. Maciej Majewski pisze:

  Uff. Prawie oblałem się kawą. Patrzę, patrzę i stwierdzam że tamten rejon Europy, został świetnie obdarzony przez Matkę Naturę. Potężne szczyty, a pomiędzy nimi tereny płaskie jak stół. W dodatku na “gniazdo snajperskie” można wyjechać rowerem. W Karpatach trzeba się styrmać zimą na Gerlach, lub inny Kieżmar by strzelać w takim zasięgu…

 9. Krzysiek_S pisze:

  W dodatku wygląda na to, że zdjęcie podrzucone przez Jurka K. zostało zrobione w sierpniu(!) 2012. To zakrawa na skandal, żeby latem było widać na 300 km ;).
  To jak, ktoś się przeprowadza na pogranicze francusko-hiszpańskie? Pic de Finestrelles nie wygląda na niedostępną górę – na zdjęciach satelitarnych widać wyraźną, wydeptaną ścieżkę na szczyt – a teoretycznie można z niego dostrzec Barre d’Ecrins, oddalony o 440 km. Są jacyś chętni 😉 ?

 10. michalek2237 pisze:

  Czy dałoby się zrobić zdjęcie Alp z Pragi?

 11. Paweł W. pisze:

  A Robert J. mi pisał, że nie ma w kolejce na DO nic nadzwyczajnego. Łobuz! 😉

 12. Krzysiek_S pisze:

  Paweł W. – może i nie było, bo takie rzeczy redakcja czasem puszcza poza kolejką. Tak, jak zdjęcia Artura Wysockiego z Tarnicy.
  michalek2237 – z Pragi nie, ale z Brna już tak.

 13. michalek2237 pisze:

  A jaki jest limit odległości,żeby zdjęcie znalazło się na stronie Dalekich Obserwacji?

 14. Rymek pisze:

  Będę marudził. Na pierwszym zdjęciu tych odległych gór nie widać. Na drugim, po nałożeniu konturów i “odessaniu” widać – ale czy to jest widoczne na zdjęciu czy też na konturach z udeuschle. Reasumując, potrzebne jest zdjęcie nr 2 bez konturów aby cokolwiek orzec.

 15. Voytas pisze:

  @ Rymek – Oba zdjęcia – to jest to samo. To z opisem jest ostro podciągnięte. Jeśli dobrze popatrzysz, to nie ma żadnego konturu. Wyretuszowałem, żeby nie zasłaniał szczytów. Został tylko opis.

  Zdjęcie znalezione w necie przez Frytę. Wpis grzecznie czekał miesiąc na publikację.

 16. Piotrekk pisze:

  Niesamowite odległości.

 17. Michał k pisze:

  Niesamowite ,że na taką odległość taką odległość i to tak wyraźnie można coś dostrzec. Gratulacje!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *