Obserwacje z Babiej Góry w kierunku północnym

Wpis będący uzupełnieniem i rozszerzeniem istniejących już w portalu wpisów ze wspaniałego punktu obserwacyjnego jakim jest szczyt Babiej Góry.

https://dalekieobserwacje.eu/widok-z-babiej-gory-na-gory-swietokrzyskie/
https://dalekieobserwacje.eu/klasztor-na-jasnej-gorze-widziany-z-babiej-gory/

12 maja ekipa w 3 osobowym składzie wyruszyła wczesnym popołudniem na szlak Babiej Góry. Celem były obserwacje po zachodzie Słońca, głównie horyzontu zachodniego (z niewielką szansą na Wielką Sowę). Wprawdzie warunki refrakcyjne sprawiły, że Sowa pozostała z Babiej nie odkryta (i pewnie dzięki temu zapewni znowu kolejną wspaniałą wyprawę), ale widoki, zwłaszcza te po zachodzie Słońca mogły robić wrażenie.

Wprawdzie warunki były wspaniałe we wszystkich kierunkach, w tym wpisie skupimy się tylko na kierunku północnym. Będziemy przesuwać się w kierunku zachodnim, rozpoczynając od Gór Świętokrzyskich, kończąc na Jasnej Górze.

Na początek, jeszcze przed zachodem Słońca – Góry Świętokrzyskie wraz z Krakowem

Teraz już po zachodzie Słońca, kończą się powoli Góry Świętokrzyskie i rozpoczyna ją się znacznie niższe wzniesienia – Pasmo Przedborsko-Małogoskie, Wzgórza Radomszczańskie (z najwyższym wzniesieniem Górą Chełmo).

Przesuwając się jeszcze bardziej w kierunku zachodnim możemy się natknąć na obłoki kondensacyjne Elektrowni Bełchatów

Dalej już na zachód rozpoczyna się już GOP, ostatnim zdjęciem na którym się zatrzymamy będzie Jasna Góra

Zdjęcia przedstawiają: Góry Świętokrzyskie, Pasmo Przedborsko-Małogoskie, Wzgórza Radomszczańskie, Klasztor na Jasnej Górze

Zdjęcia wykonano z : Babia Góra

Zdjęcia wykonano dnia: 12 maja 2024

Odległości: max: 185km

Autor: Bartosz Siedlecki

Aparat: Nikon d750 + Nikkor 200-500 f/5.6

Podobne wpisy: