Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Karkonosze i Gory Izerskie z Mieszkowa


[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Karkonosze i Gory Izerskie
Zdjęcie wykonane z: Mieszkowa
Odległość: 101 km do Śnieżki, 99 km do Wielkiego Szyszaka, 98 km do Szrenicy, 93 km do Świeradowca, 101 km do Holubnika
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.01.18
Autor: Marek Marcinkowski
Aparat: Nikon D80 + 200 mm + MTO 1000 mm
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

11 komentarzy

 1. rosim pisze:

  Gratuluję, świetna panorama! Nareszcie coś z moich okolic (zachód). Szkoda tylko, że zdjęcie nie zostało zrobione jeszcze bardziej w lewo, bo załapałyby się Góry Sowie, chyba, że w tym dniu nie były widoczne. Kilka lat temu zrobiłem latem kilka zdjęć z Gaworzyc (kilka kilometrów od Mieszkowa) i wtedy było widać Góry Sowie, a Karkonosze były w chmurach.

 2. rosim pisze:

  Zrobiłem symulację i Góry Sowie jednak z tego punktu są ledwo widoczne, natomiast można było z lewej strony więcej objąć Gór Kaczawskich. Ale panorama piękna i to jeszcze zrobiona w tym roku, kiedy warunki na zachodzie są bardzo słabe.

 3. Maciek B pisze:

  Robi wrażenie to przyciągnięcie, fajny widok, taki z rodzaju duża odległość, ale nie na tyle by mieć problem z zauważeniem gołym okiem.

 4. marcinus pisze:

  Super panoramka,ciekaw jestem czy na tych fotach poniżej są jakieś wieże widokowe, nadajniki,itp. nieznane mi tereny 🙂

 5. tucznik pisze:

  Zdjęcie rewelacja, kolory po “podciągnięciu” super tylko szkoda że szumy straszne. A czy widać z tej okolicy Ślężę?? Bo Lubin i komin w Polkowicach kiedyś fotografowałem ze Ślęży, a na zachód od nich widać było chyba??? te wzgórza z których robiłeś tą panoramę.

 6. rosim pisze:

  Tucznik – z symulacji Heya i Udeuschle wynika, że Ślężę mozna zobaczyć spod, a w zasadzie znad (od północnej strony) Mieszkowa, tylko, że tam jest las. Lepszy punkt jest kilkaset metrów na północ od Gaworzyc – pole przed lasem, droga w stronę Gostynia. Stamtąd można zobaczyć teoretycznie czubek Ślęży. Odległość ok. 103 Km. A te wzgórza w okilcy Mieszkowa, Gaworzyc itd. to są Wzgórza Dalkowskie, pewnie je widziałeś ze Ślęży. Spokojnie saa widoczne z Karkonoszy i Gór Izerskich, robiłem ich zdjęcia ze Stogu Izerskiego.

 7. kosmitek pisze:

  Tu Marek M. tak wiem wiem, szumy są straszne gdyż MTO jest dość ciemne, a i pora dnia była późna. Poza tym zdjęcia z MTO są robione przy ekspozycji 1/160s z ręki 🙂 więc było ciężko. Obiecuje, że zapoluje z Mieszkowa bądź z Zielonej Góry i zrobię naprawdę precyzyjne zdjęcia ze statywu, chciałbym jak najdokładniej uzyskać budynek na Śnieżce i na Wielkim Szyszaku. Rosim odezwę się do Ciebie na PW na Astropolis.

 8. Tucznik pisze:

  rosim – O te wzgórza pytałem bo symulacja Udeuschle korzysta z z modeli SRTM które nie są super dokładne (na przedpolu Sudetów różnice wzniesień są 20 metrowe w porównaniu z rzeczywistością), ani wyczyszczone z zakłóceń, a ja próbuję ustalić jak daleko widać w tamtą stronę ze Ślęży.
  kosmitek – tak też myślałem że zdjęcia z ręki, odnośnie dokładnego widoku Śnieżki zobacz: http://www.panoramio.com/photo/61231408.

 9. kosmitek pisze:

  Ahhh, świetna jest ta fota Tucznik, dzięki 🙂

 10. wicio pisze:

  Cóż to jest ten Tafelfichte na prawo od Stogu Izerskiego? To przecież Smrk. A tak w ogóle to świetna fota. Rzadko ukazują się widoki z tej strony a warunki do obserwacji bywają tu bardzo dobre. Cóż, im dalej na zachód tym mniej Dalekich Obserwatorów.

 11. twmichal pisze:

  Niektóre szczyty w Sudetach są zapewne podpisane niemieckimi nazwami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *