Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Apeniny z pod góry Hum na wyspie Vis w Chorwacji [+200 km]

Hum-Apeniny-panorama

Hum-Apeniny

Hum-Apeniny-zoom2

Hum-Apeniny-zoom

 

Hum-Apeniny-opis

Zdjęcie przedstawia: Apeniny
Zdjęcie wykonane z: góry Hum [Chorwacja]
Odległość: Monte Greco 222 km, Monte Amaro 197 km, Monte Velino 245 km, Monte Camicia 207 km, Cimi Lepri 228 km, Monte Pietralata 238 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.09.03
Autor: Marcin Matusiński
Aparat: Canon 5D mII + 70-200 /2.8 is + TC 2x
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

13 komentarzy

 1. gezeb pisze:

  Polacy zdobywają Włochy 😉 Na wiosnę gdzieś tam pod Monte Velino Rafał Majka załozył po raz pierwszy białą koszulke na Giro . Ciekawe co przyniesie wizyta na Lastovo ?

 2. Maciej Majewski pisze:

  W basenie Morza Śródziemnego, to chyba nie wypada się pokazywać z czymś mniejszym niż 200+. Potencjał regionu rzuca na kolana. Brawa dla autora.

 3. Bulizzor pisze:

  I to się nazywa daleka obserwacja! Nie jakieś tam 50-60km 😛
  Brawo!!!

 4. Krzysiek_S pisze:

  Takie widoki ponad morzem są nadzwyczajne. Bulizzor – niektóre miejsca na świecie zostały przez naturę po prostu obficiej obdarowane, niż inne.

 5. Tucznik pisze:

  Ogień !!! 110-120+ km w rejonie Sudeckim to wyczyn, sądzę że w rejonie Podkarpacia za wyczyn można uznać 140+ A ciekaw jestem jak w basenie Morza Śródziemnego? Ciekaw był bym takiej statystyki: pogrupować na przedziały co 5 km obserwacje z różnych obszarów (Podkarpacie, Śląsk Górny i Dolny itd.) i sprawdzić w jakim przedziale kilometrowym występuje najwięcej obserwacji, na tej podstawie wyszło by jak na dłoni jakie obserwacje można uznać za wyczynowe. Dla basenu Morza Śródziemnego to mogło by być 180+. Gratulacje dla autora za uchwycenie niebywałego piękna przyrody.

 6. Andriu pisze:

  Polowałem na podobne widoki w tym roku w czerwcu z góry Sv. Ilja na półwyspie Pejlesac, ale wiatr był ze złego kierunku. Z jakiej wysokości były cyknięte fotki?
  Gratulacje dla autora za wykorzystanie warunków.

 7. Paweł pisze:

  “Krzysiek_S
  2013/10/08 o 21:12

  Takie widoki ponad morzem są nadzwyczajne. Bulizzor – niektóre miejsca na świecie zostały przez naturę po prostu obficiej obdarowane, niż inne.”

  Rozumiem, że masz na myśli Polskę i Polki ? 😛

 8. Krzysiek_S pisze:

  Paweł, na litość boską, czego chcesz, zwłaszcza w tym miejscu, od Polek? Obserwować je z daleka, czy co? Co do Polski, to wiadomo. że w różnych regionach kraju jest z DO różnie.
  Kol. Tucznik znakomicie ujął sprawę. W Chorwacji, czy np. w takiej Szumawie lub Jesionikach, to gdzie się wlezie na jakąś wyższą górkę, w sprzyjających warunkach są widoki na ponad 200 km.
  Z drugiej strony, znowu mamy to samo, co nieraz już poruszaliśmy. Chorwacja jest w ostatnich latach chętnie odwiedzana – gdzie zatem są te setki zdjęć Apeninów? Tak więc brawo dla Autora – choćby za to, że mu się chciało.

 9. Bulizzor pisze:

  Moim zdaniem 60km to nie wyczyn (z wyjątkiem industrialu) i takie fotografie nie powinny być zamieszczane na DO. Z tego co widać są zdjęcia w poczekalni zasługujące bardziej na publikację.

 10. Paweł pisze:

  Bulizzor, na litość boską, czego chcesz, zwłaszcza w tym miejscu ?

 11. Tucznik pisze:

  @ Bulizzor – do wyjątków dodaj jeszcze miejsce zrobienia zdjęć (w północnej i środkowej Polsce 60 km to juz wyczyn, na DO jest mało takich obserwacji, a też zasługują na uwagę) no i walory estetyczne. Czasem to 60 km lepiej się ogląda niż 140 km.

 12. Bulizzor pisze:

  Co do Polski środkowej i północnej się zgodzę, ale już same walory estetyczne to dla mnie nie jest wystarczający argument przy małej odległości i obserwacji w terenie górskim. To są dalekie obserwacje.eu, a nie ładne widoczki.eu

 13. Krzysiek_S pisze:

  Koledzy, to są wszystko rzeczy względne. Kiedyś zaliczyłem zabawne nieporozumienie. bo okazało się, że mój rozmówca uważa za daleki już widok na odległość 30 km. A tutaj i tak decyduje redakcja :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *