Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Widok na Wysokie Bieszczady z Roztocza Południowego

[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Wysokie  Bieszczady
Zdjęcie wykonane z: okolic Nowin Horynieckich (Roztocze Południowe, woj. Podkarpackie)
Odległość: do Halicza – 136 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2009.11.01

Autor: Grzesiek W. (GERP)

Podobne wpisy:

11 komentarzy

 1. mateo pisze:

  Kto zna Podkarpacie i Bieszczady wie dobrze, jak wyjątkowa jest to obserwacja. Oglądanie tych gór z odległości zbliżonych do tych, z których najczęściej widać Tatry, to nie lada gratka. Gratulujemy Autorowi i czekamy na Gorgany z Roztocza 🙂

 2. merti pisze:

  Piękna ta fotka. Tajemnica horyzontu została wyrwana. Po prostu nie mam słów – to niesamowite obserwacje łącznie z tą poprzednią. Teren prawie płaski a tam w oddali taki prezent 🙂 Jeszcze trochę i zobaczymy Bieszczady ze Lwowa…
  Oglądając mapę można dojść do ciekawego wniosku – tą część Karpat pewnie idzie wypatrzyć z Ukrainy. Widać jak ciągnie się taki mały poszarpany garb w kierunku NE do środka kraju…

 3. vrg pisze:

  Niesamowity rzut okiem przez Ukrainę 🙂

 4. mateo pisze:

  Zapomniałem dodać, że identyfikację gór zapewnił nam Luki 🙂

  @Wszyscy – Tarnicę (czyli zapewne resztę widocznych tutaj szczytów też) da się wypatrzeć aż z granicy woj. Podkarpackiego i Lubelskiego – http://www.heywhatsthat.com/?view=Q85KI54A Absolutne maksimum odległości to 150 km, choć jeszcze bardziej na wyobraźnie działałby chyba obserwacja z okolic Majdana Sieniawskiego, bo tylko tam widoczność przekracza granicę województw.

 5. Paweł W. pisze:

  Według hey’a maksimum sięga miejscowości Malewszczyzna w gminie Krasnobród i widać stamtąd oddaloną o 166 km Wielką Rawkę.
  Mnóstwo jest wyzwać, nie tak prędko z tym makro, jak piszą niektórzy 🙂

 6. Paweł W. pisze:

  *wyzwań

 7. Pecuś pisze:

  Panowie powiem tylko tyle: Jestescie profesorami w tym co robicie! Jak dobrze, że taka strona powstała. Mateo dzieki! Najczęsciej na ośniezone, połyskujace w słoncu Bieszczady patrzyłem z 35-50 km, ale 135 i to jeszcze z Roztocza to juz mi sie w głowie nie mieści! Szacuneczek!

 8. kowalTM (Tomek) pisze:

  ta strona jest rewelacyjna. kiedyś miesiącami bezskutecznie szukałem podobnych zdjęć w sieci , teraz dalekie widoki do wyboru do koloru praktycznie z każdego regionu. Pełen profesjonalizm.
  Zdj. tymbardziej ciekawe, że linia obserwacji opuszcza Polskę, po to, by znów do niej wrócić 🙂 Trzeba by poszukać podobnych widoków z ok.Lwowa

 9. Mateo pisze:

  Panowie,

  Strona jest taka, jak ludzie, którzy ją tworzą. A tworzą ją autorzy zdjęć, które publikujemy. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za poszerzanie naszych horyzontów!

 10. luki pisze:

  W zalinkowanj przez Mateusza symulacji z Tarnicy potwierdza się po raz kolejny, że możliwe jest zobaczenie kilku szczytów w rumuńskich górach Gutii, np. Creasta Cocosului – 174 km, czy Ignis – 165 km, a więc odległości jak najbardziej realne. Co ciekawe w symulacji na Hey-u pojawiają się dwie małe czerwone plamki obok szczytu Vladeasy w Muntii Apuseni – 257 km, aczkolwiek z potwierdzeniem tej teorii w realu może być już gorzej.
  W każdym razie Tarnica wydaje się być potencjalnie najlepszym polskim szczytem do zaobserwowania gór w Rumunii – mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu, kiedy komuś uda się taki widok uwiecznić.
  Oczywiście działa to w dwie strony – Tarnica z gór Gutyjskich – to jest myśl!
  @Andis – pomyśl też o tym w trakcie organizowanej przez Ciebie wyprawy na Gutina 🙂 !

 11. Pecuś pisze:

  Ale najpiękniejsze w tym wszystkim jest to że, odkrywamy rzeczy, ktore dla przeciętnego człowieka są nie do pomyślenia. Pomyslcie sami- ktoś moze powiedzieć: Mieszkam na roztoczu i mam działke z widokiem na bieszczady. Przecież wszyscy popukali by sie po głowie i powiedzieli na goscia ze jest jakims czubkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *