Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Panorama Zewnętrznych Karpat Wschodnich i Bieszczadów z Nowin Horynieckich

karpaty-IMG_0138

karpaty-IMG_0136karpaty_Panorama-600px-ok

karpaty_Panorama-opis

Aktualizacja 31.10.2018 – Rozsypaniec 136,5 km, Wiatraki w okolicach Starego Sambora oraz panorama poszerzona o Pogórze Przemyskie i Dynowskie

Zdjęcie przedstawia: Karpaty Wschodnie i Bieszczady
Zdjęcie wykonane z: Nowiny Horynieckie
Odległość: Magura Synaczewska 150,6 km, Szeroka 141 km, Mutny 140 km, Kudrawiec 139 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.05.31
Autor: Grzesiek W. (GERP)
Aparat: Canon EOS 450D + 135-400mm
Opis: autor, Łukasz.W (Łukasz W. – aktualizacja panoramy

Podobne wpisy:

22 komentarze

 1. merti pisze:

  Niby takie nic, a jednak dużo widać 😉 Warto tam wrócić przed czerwono- pomarańczowym wschodem słońca, przy dobrej pogodzie, wtedy panorama powali na nogi, a i Maura stanie się faktem (bo tu ja jej na ekranie laptopa nie widzę 😉 ) 🙂

 2. Świetna obserwacja, gratuluję!!!! 🙂

 3. jacko pisze:

  zdjęcie nr. 3 rewelacja – lasy dookoła a w oddali góry również dookoła. Mieszkać w takim miejscu – żyć nie umierać

 4. Kamil pisze:

  Nie wiedziałem, że z moich stron widać tak pięknie Bieszczady.

 5. margu pisze:

  Ech…

 6. Piotrekk pisze:

  I znowu jakże ciekawa obserwacja z wschodniej granicy. Gratulacje!

 7. Attalus pisze:

  Wytrwale czekałem na tą obserwację. Znałem z symulacji jednak mi nigdy nie dane było zobaczyć choć próbowałem wiele razy. Pozazdrościć tylko mogę ;).

 8. Maciek B pisze:

  Super! Dziś tak dobrej widzialności w przeciwnym kierunku nie zaobserwowałem 😉 , świetna panorama 🙂

 9. BartekS pisze:

  Wspaniała obserwacja !!!, Bieszczady z innej strony i do tego Karpaty wschodnie z odległości dochodzącej do 150km. Z tego co pamiętam z symulacji to z tych rejonów jest szansa sięgnąć jeszcze dalej – po Gorgany !
  Gratulacje

 10. Rymek pisze:

  Jedna z najbardziej niewiarygodnych obserwacji, jakie widziałem. Grupa GERP wykonuje na Roztoczu niewiarygodną pracę w temacie DO. Aż dziw bierze, że tak mało o nich słychać na tematycznych stronach i forum.

 11. Tucznik pisze:

  Nie jestem ekspertem, ani też znawcą tego regionu, ale mam wrażenie że jest to najciekawsza obserwacja z naszego kraju opublikowana ostatnimi czasy na DO.

 12. Piotr_Long_Island pisze:

  super!

 13. twmichal pisze:

  To obserwacja, na którą czekałem z wielką niecierpliwością. Można próbować jeszcze dalej – z Lubelszczyzny.
  Jeśli tylko tamtejsze wzgórza (Roztocze) oferują jakieś wysoko położone punkty obserwacyjne albo wieżę widokową to polować na Gorgany można.

 14. Z większości wzgórz na Roztoczu byłby podobny widok. Niestety prawie wszystkie są zalesione a wież widokowych póki co nie ma…chociaż ostatnio pojawił się promyk nadziei 🙂 Punkt, z którego zrobiłem tą panoramę jest najlepszy na całym Roztoczu a może i ogóle w regionie. Dojazd dobry i nie trzeba się wspinać – widok z powierzchni łąki :). Na Gorgany można polować ze wzgórza tuż obok i tam przydałaby się wieża bo jest trochę drzew. Co do Lubelszczyzny to próbować można bo w kilku miejscach symulacje pokazują niezłe widoki choć nie tak dobre jak ten ale to już dość daleko na północ i odpowiednie warunki atmosferyczne będą bardzo rzadko. Podobnie zresztą jak tutaj – taka okazja to raz w roku…

 15. Łukasz W. pisze:

  Szarego Berda nie widać, jest to Kiczera Stebnicka (690,7 m n.p.m.). Jako Szeroki Wierch 1296 m jest podpisana Tarniczka (1315 m). Według map WIG i map radzieckich z lat 80. jest też parę błędów w podpisach ukraińskich szczytów.

 16. mateo pisze:

  Łukaszu, świetna strona, ciekawe zdjęcia i co najistotniejsze, najmniej wyeksploatowany teren w Polsce pod względem DO, a o potężnych mozliwościach praktycznie w każdym kierunku patrzenia.

 17. Łukasz W. pisze:

  Ciekawe, że widoczność jest w obie strony, a nie znalazłem zdjęć Roztocza z Bieszczadów. Tak więc Bieszczady mają jeszcze zupełnie nieodkryty potencjał. Jest szansa na 160 km, bliższe wzniesienia Roztocza ukraińskiego zaczynają się od ok. 110 km.

 18. Łukasz W. pisze:

  Bieszczady z Łówczy na Roztoczu Południowym 29.09.2018 – Halicz 141,3 km: http://panoramyroztocza.wordpress.com/lowcza

 19. Łukasz W. pisze:

  Panorama z Nowin Horynieckich rozszerzona na zachód, o Pogórze Karpackie – łącznie 102 oznaczone szczyty: http://panoramyroztocza.wordpress.com/nowiny-horynieckie

 20. Michał Skiba pisze:

  Nie ma co. Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *