Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Widok na góry Velebit (Chorwacja) z Ankony we WłoszechZdjęcie przedstawia: góry Velebit w Chorwacji
Zdjęcie wykonane z: Chiaravalle k. Ankony (96 m n.p.m., Włochy)
Odległość: 180 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2011.06.20
Autor: Leon

Podobne wpisy:

14 komentarzy

 1. Rafał K. pisze:

  Rośnie nam następca Aleksandara Gospića 😉 Piękna obserwacja. Ciekawe, czy występowało podniesienie horyzontu ?

 2. Maciek B pisze:

  Cudowny widok, te obserwacje z południa Europy są kapitalne, brawo!

 3. tomasz pisze:

  Fantastyczne… ehh…

 4. Bigiel pisze:

  Kwintesencja DO…

 5. Luzak pisze:

  Na pierwszym zdjęciu, w prawej części kadru widać szczyt między Lisac a Laktin. Z resztą, w tej części kadru widać wyraźny miraż. Sprawdziłem na udeuschle – symulacja też go widzi. Nie wiem, jak się nazywa, ale ma 1452 m (183 km od miejsca obserwacji).

 6. twmichal pisze:

  Świetne zdjęcie.
  Dotychczas widziałem zapierajace dech w piersiach widoki z gór Velebit na Apeniny, przy odległości prawie 300km wyglądały znacznie lepiej od naszych osiągnięć z 11go kwietnia tego roku.
  Widok z drugiej strony też robi wrażenie – najlepszy jest ten miraż z prawej strony kadru.

 7. merti pisze:

  @Luzak
  Dobrze kombinujesz ale wbrew temu co mówisz to nie jest najdalszy szczyt. Widoczny obok Lisak ma po prawej garb, który jest o kilometr dalej 🙂 Ale to i tak mało… Po lewej stronie drugiego zdjęcia, obok słupa energetycznego, widoczny jest szczyt, prawie ukrywający się 🙂 Veliki Zavizan w odległości 188 km i to jest właśnie rekord tej obserwacji 😀

 8. przemek123 pisze:

  Siema wszystkim ,jak zrobić symulację ,bo chcę zobaczyć czy jest szansa zobaczenia od mojej miejscowości Tatry,z dosyć wysokiej góry ,czy do tego potrzeba jakieś współrzędne?,jakiś dany program? tylko żeby był prosty w obsłudze.

 9. Luzak pisze:

  @przemek123: Najprościej na stronie http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm. Ustawiasz sobie miejsce, z którego generujesz panoramę, potem tylko kierunek i kąt patrzenia i masz.

 10. przemek123 pisze:

  http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=2011619548142852

  Ok.dzięki . A mógłbyś spojrzeć na ten link znalazłem pewną stronę i wyznaczyłem właśnie to miejsce z którego chce zobaczyć tatry przede wszystkim Łomnicę ,Lodowy Szczyt i Gerlacha i mi wyszedł jakiś wykres co można z niego wyczytąć?

 11. Fryta pisze:

  @przemek123 – wykres ten pokazuje zmianę wysokości w funkcji odległości pomiędzy dwoma punkami na mapie. Niestety nie uwzględnia on krzywizny ziemi, więc w dalekich obserwacjach jest mało przydatny. Do sprawdzenia, czy punkty na mapie “się widzą” powinno starczyć narzędzie http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm

 12. przemek123 pisze:

  Szer./Dł.geogr :50º 55.4374’N 20º 4.8278’E A czy dzięki tym współrzędnym z miejsca z którego chce wypatrywać tatry możesz mi powiedzieć czy to jest możliwe.Góra ma 311m n.p.m nie licząc wieży przeciwpożarowej na którą można wejść która ma 30m. Proszę bardzo o odpowiedź ,sprawdź to dla mnie .
  Z góry Bardzo Dziękuje

 13. przemek123 pisze:

  Ok. Wielkię dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *