Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry Wysokie z Wyżyny Przedborskiej w okolicy Dobromierza[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie
Odległość: do Łomnicy  202km
Zdjęcie wykonano dnia: 2010.11.13
Autor: Rafal Cisłowski
Aparat: Olympus 750-UZ

Podobne wpisy:

124 komentarze

 1. hej gratujuje odległości

 2. powiem tak… ja jestem z Łodzi i marzeniem moim wielkim byłoby uwiecznienie Tatr z Łodzi…autorowi udało się pyknąć prześliczne fotki….praktycznie z mojego województwa czyli Łódzkiego,bo 850 metrów to ja ide do Żabki po piwko,gdzie mam w obie strony 850metrów jakieś 425 w jedną,….. więc ten widok piękny na fotkach traktuje jako tatry z Łódzkiego.Pozdrawiam:):):) Spróbuje kiedś z Rudzkiej Góry,najlepszy punkt widokowy na całe miasto i Pabianice…tam spróbuje:)

 3. kowalTM pisze:

  Adamie, niestety nie ma żadnej możliwości zobaczenia Tatr z Rudzkiej Góry w Lodzi … Jedyne miejsca w woj.łódzkim skąd można je wypatrzeć – przy wyjątkowej widoczności – to właśnie Wzgorza Przedborskie (Fajna Ryba / Buczyna), zalesiona Góra Chelmo oraz wiatraki na Haldzie Kamieńsk i wierzchołki kominów elektrowni Bełchatów. Z Rudzkiej możemy co najwyżej dostrzec właśnie el.Bełchatów i nic więcej. Pozdrawiam!

 4. Będąc wtedy na szczycie Rudzkiej Góry dojarzałem i to przy pochmurnym niebie 3 kominy z dawnej huty szkła w Piotrkowie,gdzie się mieści nadajnik radia STREFA FM Piotrków..oraz maszt chyba w Moszczenicy?Kominów z Bełchatowa nie widziałem:) Ale może Góre Kamieńsk by było widać przy przejżystym niebie z Rudzkiej Góry…a z Kamieńska Taterki też możliwe::):):) pozdr

 5. Ja mimo wszystko będe polował z Rudzkiej na dalekie widoki..jak coś uwiecznie to dam znać…Ktoś nawet pyknął fotke i uwiecznił z woj.Świętokrzyskiego kominy EC-4 Widzew:):) ..a ja nie daleko mieszkam i te kominy widuje z Dąbrowy na codzień:):)dokładnie z kuchni:)..więc warto polować:):)

 6. kowalTM pisze:

  @Adam Czerwiński – widzę, ze mieszkamy nie tylko w tym samym mieście, ale i na tym samym osiedlu! 🙂 Co do obserwacji z Rudzkiej Góry to niestety zbyt dużo stamtąd nie zobaczymy (Halda Kamieńsk nie wchodzi w grę).
  EC 4 na Widzewie uchwyciłem z okolic Opoczna i z Tomaszowa Mazowieckiego. El.Bełchatów z bardzo wielu miejsc, w tym z Lodzi. Ostatnio dodałem zdj.z widokiem na G.Świętokrzyskie z okolic Tomaszowa Maz.
  Zapraszam na swój profil na panoramio:

  http://www.panoramio.com/user/1211583/tags/dalekie%20obserwacje

 7. Kowal kliknij do mnie na face w wiadomości.to sobie pogadamy.Pozdr:)

 8. Dideq pisze:

  Powitać,

  Od razu piszę do Panów z Łodzi. Jakby załatwić wjazd na wyższy komin EC-4, ciekawe co by się udało zfocić z takiej wysokości.

 9. Northwood pisze:

  Zakładając, że wjazd na komin jest na samą górę (przyjąłem wys.260m) to teoretycznie można zobaczyć Pasmo Oblęgorskie w Górach Świętokrzyskich. Odległość maksymalna – 112km.

 10. tomcioo pisze:

  Jak sądzicie czy istnieje jakaś szansa żeby z Łodzi dojrzeć coś z Warszawy?

 11. Mati Dłuti pisze:

  @Tomcioo – temat był już przerabiany, niestety nie ma w ogóle takiej mozliwości.

 12. kowalTM pisze:

  @Tomcioo – nie ma żadnej możliwości, za duza odległość. Dopiero z okolic Żyrardowa lub z komina OSM Skierniewice, z którego prawdopodobnie widać zarówno warszawskie drapacze chmur jak i łódzkie kominy EC 4 🙂

 13. kowalTM pisze:

  Za to z Lodzi możemy uchwycić np kominy w Tomaszowie Mazowieckim 🙂

  http://www.panoramio.com/user/1211583/tags/%C5%81%C3%B3d%C5%BA%20Widzew%20-%20kominy%20Tomasz%C3%B3w

 14. tomcioo pisze:

  http://www.cactus2000.de/uk/unit/masshor.shtml Znalazłem kalkulator horyzontu, może komuś się przyda

 15. Rymek pisze:

  @tomcioo – poczciwy heywhatsthat ma już wbudowany taki kalkulator + uwzględnia rzeźbę terenu (wybierz parametry pod profilem aby uwzględnić model krzywizny ziemi, a nawet refrakcję!)

 16. Witam witam Panowie,dawno nie pisałem.Kowal po pierwsze niestety po 17tu latach musiałem się z Dabrowy wyprowadzić:( ale takie życie,na starym Widzewie przy Korczaku mieszkam.Wow nie spodziewałem się tylu odpisów,ktoś pytał co można obejrzeć z kominów EC-4?:) Z jednego to nic bo tam jest nadajnik Radia Łódź i wielu innych stacji radiowych i TV a z drugiego to nie wiem.Napewno ze szczytu EC-4 dojrzymy gołym okiem całe miasto:)Ja ze skrzyżowania Marszałków Rydza i Piłsudzkiego widziałem bloki z Retkini…hehe:):) Nie zmienia to faktu,że z Łódzkiego mile widziane:) Kowal kliknij no do mnie!!!Pozdr:)

 17. Posłuchajcie:Dokańczajac temat dwa latka temu jak byłem odebrać garniak na mój ślub w hurtowni na Rudzie na ul:Starorudzkiej,nie śpieszyło mi się do domku,więc postanowiłem wdrapać się na Rudzka Góre.Akurat była piękna Marcowa pogoda 2012,postanowiłem wdrapać się po stromej drodze na szczyt Rudzkiej,zachaczajac na piwko:) w bacówce u Józka:)”Polecam jedyna bacówka w woj.Łódzkim”i po piwku ruszyłem wyżej na szczyt,noi udało się wejść,chodź było ślisko,majac strój na ślub pod pacha:) I tak z jednej strony,cała Łódź pięknie widać,wszystkie dzielnice,kominy ze wszystkich EC w mieście,odwracajac się na południe,widać całe Pabianice,natomiast wtedy było piękne niebo i bez problemów dojrzałem gołym okiem dymiace kominy z elektrowni Bełchatów,oraz kominy z dawnej huty szkła w Piotrkowie,jeszcze chyba….ale nie jestem pewien tuż przed kominami z huty szkła maszt telefoni w Moszczenicy,ale mogłem się mylić.Chciałem to uwiecznić,ale niestety aparat mi się w tel popsuł,może kiedyś się uda.Jedynie moge powiedzieć,że Rudzka Góra,to jedyny punkt najlepszy widokowy w Łodzi.Pozdr:)

 18. Powitać ponownie

 19. Adam Czerwiński pisze:

  Powitać po miesiącach.Ostatnio na łódzkich Stokach gołym okiem tam ze wzniesień widziałem wierzchołki z dymiacymi kominami z Bełchatowa niestety nie miałem aparatu przy sobie bo akurat byłem tam przypadkiem.Pozdr

 20. Tktm pisze:

  Gdyby tak choć dało się wejść na CKD w Łodzi, gmaszysko widać zewsząd, więc i widoki z niego powinny być nieziemskie jak na centralną Polskę. W symulacji jakieś kropki pojawiają się nawet w okolicy Przysuchy woj. Maz. – 90 Km! http://www.heywhatsthat.com/?view=SF60N4FI Może nawet czubki warszawskich wieżowców wylezą zza horyzontu, bo na symulacji z PKiN też widać Lipce Reymontowskie?

 21. Adam pisze:

  Powitać. Ostatnio przechodząc wiaduktem na ul:Dąbrowskiego. Tuż nad stacją kolejową Łódź Dąbrowa.Spoglądając na południe widziałem chmurne obłoki czy możliwe jest to aby były one z el.Bełchatów? Albo z Piotrkowa z ciepłowni miejskiej? A właśnie czy ktoś z Łodzi co to za lasy z wiaduktu na Dąbrowskiego Puszkina i Przybyszewskiego i z Chojen widać czy to las z Tuszyna czy coś dalej?

 22. Marek pisze:

  Oczywiście że widać chmurę z chłodni elektrowni bełchatowskiej. Mało tego-u mnie z 8. piętra bloku na Bałutach (ul.Urzędnicza) -widać czubek kominów elektrowni Bełchatów przy dobrej widoczności i przez lornetkę oczywiście.

 23. Adam pisze:

  Bo właśnie się zastanawiałem kiedyś jadąc nawet autobusem 64 na ul:Janosika na Stokach mniej więcej zjeżdżając z górki w strone Telefonicznej na horyzoncie przepięknie widać las i nie jest to jakiś podłódzki tylko podejrzewam że jakiś dalszy gdzieś z okolic Piotrkowa.

 24. Goszczu pisze:

  Kominy elektrowni bełchatów widać także z górki Rogi , która znajduje się po przeciwnej stronie Łodzi. Tak więc jest to parę km dalej niż z Rudzkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *