Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry i Babia Góra z Piekar Śląskich

Babia Góra
Tatry – panorama
Tatry – zoom
Panorama – szeroki kąt
Symulacja online

Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie i Zachodnie, Beskid Żywiecki, Mały, Śląski

Zdjęcie wykonane z: Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich
Odległość: 160 km (do Gerlacha)
Zdjęcie wykonano dnia: 2019.03.17
Autor: kerim (1-4), Mariusz Senderowski (5)
Aparat:  Canon EOS 400D + Sigma 400mm (kerim), Canon 70D + Tamron 70-300 mm f/4.0-f/5.6 SP Di VC USD (Mariusz Senderowski)

Podobne wpisy:

14 komentarzy

 1. Krzysiek_S pisze:

  Jestem pod wrażeniem. 7 lat temu był podobny widok (https://dalekieobserwacje.eu/babia-gora-z-kopca-wyzwolenia-w-piekarach-sl/) – warto takie rzeczy jakoś łączyć. BTW, czy bieżący wpis oznacza coś więcej – może nie powrót DO z zaświatów, ale przebudzenie z długotrwałego letargu?

 2. Piotr_Long_Island pisze:

  Coś wspaniałego! Gratulacje.

 3. Czarny pisze:

  No w końcu… No w końcu! Tak w sumie się powtórzę za Krszyśkiem_S. Dobrze widzieć nowe zdjęcia i tak ładnie skomponowane.

 4. Andrzej pisze:

  Krzysiek_S: Na FB wrzuciłem link do wszystkich obserwacji z tego miejsca: https://dalekieobserwacje.eu/?s=piekarach
  I tak, bieżący wpis to własnie oznacza. Szkoda, aby strona całkiem umarła. Nowych rekordowych obserwacji może już nie ma, ale myślę, że warto umieszczać takie “odświeżające” stare miejscówki widoki.
  I to nie jest nasze ostatnie słowo 🙂

 5. Krzysiek_S pisze:

  Zgadzam się z Andrzejem w 100%. Internet nie kończy się na facebooku (osobiście nawet nie mam tam konta :-)) i warto, żeby ta strona funkcjonowała niezależnie.
  Rzeczywiście – nowych, rekordowych obserwacji na razie nie ma i zapewne będą się pojawiać coraz rzadziej, ale zawsze powtarzałem, że widok, z tej samej miejscówki, za każdym razem jest trochę inny.
  Poza tym kilka ciekawych (głównie inwersyjnych) możliwości wciąż czeka nawet w naszym regionie. Mam nadzieję, że ktoś je w końcu zrealizuje i zdjęcia trafią tutaj, w dobrej rozdzielczości.
  Na gorąco proponuję, żeby skontaktować się z panem Michałem Skibą i uzupełnić wpis “Tatry Wysokie widziane z Salomina” jego fotografiami, zrobionymi jesienią, bo są o niebo lepsze od tych z kwietnia.

 6. karku999 pisze:

  Kiedy Tatry z Łódzkiego ?

 7. Daniel_Wien pisze:

  Piekna sprawa, tylko pgratulowac 🙂

 8. Łukasz W. pisze:

  Może rekordowych nie ma, ale kilka nowości jest, w tym również powyżej 200 km. Między innymi Tatry z Występy.

 9. Michał Skiba pisze:

  Krzysiek S. Foty ma w formacie jpeg admin na emailu od 2. listopada 🙂 A co do “pana Michała ” to pisałem dzisiaj Czarnemu że “trza mieć wygląd lub wór piniędzy”. Pozdrawiam

 10. Jurek K. pisze:

  Kolejna rewelacyjna obserwacja, ilość szczegółów i światło – najwyższa klasa.
  Tatry Wysokie jak z Nowego Targu 😉

 11. Adi pisze:

  Dobra robota! Na astropolis fotka pojawiła się w poniedziałek i ciekaw byłem jak wygląda pełna dokumentacja.

  Krzysiek S. – oby to było przebudzenie z letargu 🙂

 12. kerim pisze:

  Tak wyraźnych Tatr z Piekar Śl. jeszcze nie widziałem. Przejeżdżając koło Kopca widziałem bardzo wyraźne Beskidy jednak jak się prowadzi to wszystkiego się nie dostrzeże. Po wejściu na górę było wielkie zdziwienie. Tatry widziane gołym okiem, a śnieg na Babiej i Pilsku robił wrażenie. Jazda po aparat do domu i cyk cyk…
  Pierwsze cztery od góry są mojego autorstwa i wykonane zostały na snajpera z pozycji klęczącej bez statywu.
  Dziękuję za ich zamieszczenie na stronie.
  Gratuluję autorowi ostatniego zdjęcia Mateuszowi Senderowskiemu udanej fotki.
  Pozdrawiam Mirek Ż. kerim

 13. Tucznik pisze:

  Hmmm…ładnie! 160 km to już dobry dystans, szczególnie w Polsce. Zdjęcia o tyle ciekawe, że przedstawiają taki trochę mieszany klimat osiedlowo-fabryczno-górski. Warto by było też pokazać jak wygląda sam Kopiec Wyzwolenia, albo podać aktywnego linka w opisie.

 14. mateo pisze:

  Lata leca i jak pokazuja chocby te zdjecia, nie da sie zaprzeczyc postepowi w dalekich obserwacjach na przestrzeni ostatnich kilku lat (mozna by sie tylko zastanawiac, w jakim stopniu to zasluga zmian pogodowych, w jakim sprzetowych, a moze ani jednych ani drugich, a raczej tego, czego DO zawsze brakowalo – zasiegu spolecznosciowego).

  Mielismy juz dobre Tatry z KW, no ale te zmieniaja referencje – gratulacje dla Autora. Generalnie swiatlo odgrywa kluczowa role w DO, na Tatrach widac to najwyrazniej. Marzec pod tym wzgledem zawsze byl najlepszy, rozlegla pokrywa sniezna szczytow, stosunkowo wysokie Slonce jeszcze przed okresem metnej wiosennej atmosfery a juz po szczycie sezonu grzewczego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *