Tatry, Mały Krywań i panorama Beskidów z Gliwic
Zdjęcie przedstawia: Tatry, Babia Góra, Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski, Mały Krivań (Mała Fatra)
Zdjęcie wykonane z: Gliwic, os.Kopernika, Wieża kościoła Wszystkich Świętych w Gliwicach (ostatnie 2 zdjęcia)
Odległość:169 km do Łomnicy, 168km do Gerlacha, 105km do Babiej Góry, 129 km do Małego Krivania
Zdjęcie wykonano dnia:2011.04.11, 2012.10.05 (ostatnie 2 zdjęcia)
Autor: Jurek K, Pat Bro (ostatnie 2 zdj)
Aparat:Nikon D7000 + Sigma 120-400mm, Panasonic Lumix
Opis:Patryk B., Jurek K.
















Bardzo przykro słyszeć. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Jurek Kaczmarski który dokonał tej obserwacji, niestety od nas odszedł 8 grudnia…
Cześć jego pamięci!
super! To samo widać z Księżego Lasu koło Pyskowic, jak dobrze dmuchnie
PS. chyba że ty hałdom foty robiłeś to uwierzę ;D
Całe życie mieszkam w gliwicach i nigdy nie widziałem tak wielkich gór! to musi być jakaś lipa, ale foty fajne 😉
@Jurek K. Dziś rano faktycznie była rewelacyjna widocznośc na Tatry z Gliwic. Z lewej strony Policy i między Polica i Babią pięknie było przez około godzinę widać Tatry 😉
No dzisiaj rano tez byl (i jest?) swietny widok na góry! jeszcze to czerwone niebo! mmm, ja obserwuje tatry wysokie z odległości ok ~100km
żaluje tylko ze mam obiektyw zaledwie 135mm, no i brakuje statywu do takich zdjec
dzisiejszy poranek dopisał ciąg dalszy…
jak na widok z okna na 270mnpm – Łomnica pokazała się z dobrej strony 😉
http://astropolis.pl/topic/24654-komunikaty-o-dobrej-widocznoci-i-spotkania-obserwacyjne/page__st__2370#entry474865
Bardzo dobra praktyka, bo to jak drugie wydanie, wydawnicze wznowienie, po frekwencji widzimy, że bardzo potrzebne.
Jak dla mnie zdjęcia te dowodzą, że w pewnych okolicznościach przyrody, i industrial może być piękny. 🙂
Brawa! Pozdrawiam.
@Danka Zet: było, ale pojawiły się nowe zdjęcia i wpis został o nie wzbogacony. Moim zdaniem to bardzo dobra praktyka.
“ale to już było” ?
no no, moje rejony, tylko że ja Katowice i Tysiąclecie. Fotki super, 11 kwiecień dobry dzień jeśli chodzi o widoczność, szczególnie ranek, pozdro dla Wszystkich:)
Majstersztyk! Na taką drugą szansę od natury przyjdzie nam teraz długo czekać – obym się mylił :).
Widok robi wrażenie naprawdę jak Bieszczady z okolic Ustrzyk Dolnych, chyba rzeczywiście przesunęli Gliwice w góry a na mapie jest błąd, rewelacja! Brawo!
dzięki wszystkim za miłe słowa 😉
jak zobaczyłem (przypadkiem), co widać za oknem o poranku, to już trudno było się było skupić na lepszych nastawach ekspozycji… czekam na kolejny taki dzień, a postawię aparat na stawywie, wyłączę stabilizacje i dam uczciwe f8… a tak robiłem z trzęsącej się ręki 😉
pozdrawiam, Jurek Kaczmarski
Gratulacje dla Jurka! Kolejne potwierdzenie na zobaczenie Tatr z Gliwic! A przy okazji złapany został Mały Krywań w Małej Fatrze! 🙂
Kurcze, miazga Jurek! Sprzet i Autor robia robote co najmniej na miare tytulu zdjecia roku.
Autor kłamie, to zdjęcia chyba nie z Gliwic a z Czechowic 😛 Mega !
Szacun.. niesamowita sprawa.. gdzie Gliwice a gdzie Tatry.. gratulacje dla autora!!
No właśnie, kolejne miasto u podnóża gór… Babia na wyciągnięcie ręki. Niezwykłe.
Przepraszam, czy Gliwice to miasto na Podhalu? Ewentualnie Podbeskidziu?
Zdjęcia niesamowite!