Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Śnieżnik z wieży widokowej Babylon k. Kozárova [Cz]

babylon

Zdjęcie przedstawia:Śnieżnik
Zdjęcie wykonane z: wieży widokowej Babylon k. Kozárova
Odległość: 86 km do Susiny, 89 km do Śnieżnika
Zdjęcie wykonano dnia: 2011.03.25
Autor: Marek Tomas
Aparat: Panasonic – Lumix FZ 18 
Opis: Rav

Podobne wpisy:

4 komentarze

 1. benji pisze:

  Właśnie tego można naszym sąsiadom zazdrościć. Bo niby takie wieże widokowe – nic specjalnego, a jednak ładnie łączy industrial z DO. To nie tylko odrestaurowana spuścizna, bo czasem takie punkty widokowe łączą młode pokolenie nie chcąc słyszeć historii obiektu. A jedynie rozkoszując się dalekim horyzontem i zobaczeniem po za horyzont…
  Na takiej Rozhlednie możemy poczuć się jak Kolumb, czy Marco Polo wynajdując obiekty na granicy widoczności. A Śnieżnik to może tylko początek łowów…
  Gratulacje dla autora.

 2. Tadeusz Bieg pisze:

  W okolicach Krnowa (początek gór Opawskich) w promieniu 10km, tuż przy granicy z Polską, jest kilka wież widokowych (np. Cvilin, Jeżnik, Graniczny Wierch …..) na wzniesieniach o wysokości 500-600m. U nas kiedyś były wieże triangulacyjne, ale powoli niestety znikają z naszego krajobrazu …..
  Obserwacje z niższych wysokości są trudniejsze i może mniej spektakularne, ale zawsze cieszą “DO” i myślę, że autora zdjęcia również.

 3. luki pisze:

  Śnieżnik Kłodzki już mamy, czekamy zatem na Śnieżnik Wiedeński (zwany Schneebergiem 🙂 ) z Kozarova … . Bo że taka obserwacja jest możliwa, to wiem – już kiedyś sprawdzałem w HeyWhatsThat. Liczę więc, że owego 25.03 autor dokonał również takiej obserwacji i uwiecznił ją na zdjęciu 🙂 .

 4. hautameki pisze:

  Dalibyście jakiś żarcik prima aprylisowy, np. miraż gór świętokrzyskich z pałacu kultury w Warszawie, Bornholm z Kołobrzegu itp. od czego jest photoshop 😉 Co do zdjęcia to jest po prostu ładne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *