Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Panorama Ślęży ze Śnieżki

Zdjęcie przedstawia:  Ślężę
Zdjęcie wykonane z: Śnieżki
Odległość: do Gromnika 96km, do Ślęży 70 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.10.20
Autor: miszak84
Aparat: Pentax K-5 + Pentax A 70-200/F4 Macro + Pentax 18-55 WR
Opis: Rav

Podobne wpisy:

27 komentarzy

 1. Tucznik pisze:

  Jak dla mnie bomba !!! Czekam teraz na zdjęcia Sudetów Wschodnich.

 2. piomet pisze:

  No właśnie ja też czekam 🙂

 3. merti pisze:

  Najładniejsze zdjęcia w cały DO 😉

 4. Tadeusz Bieg pisze:

  Piękne zdjęcia (!). Do tego super szczegółowy “opis”. Jak dalej będzie taka progresja jakości na “DO” to żaden pagórek nie będzie bezimmienny 😉

 5. gawain74 pisze:

  Zdjęcia piękne ? Za mało powiedziane. Ostatnie z nich kolorystycznie niczym z Marsa. Ale patrząc na tę panoramę z mnogością gór pagórków i mgieł czuję się tak jak w świecie fantasy “Mgły Avaolnu” mi się przypomniały.
  Przepraszam jeśli nie do końca na temat piszę, ale te zdjęcia włączają wyobraźnię 🙂

 6. miszak84 pisze:

  Witam serdecznie,

  Dziękuję za życzliwe komentarze – nie ukrywam, że tymi zdjęciami na DO debiutuję, śledząc portal od dłuższego czasu.

  Warunki były niesamowite – jak okiem siegnąć bez żadnych przyrządów było widać wszystko w kierunku północno wschodnim, wschodnim i południowo -wschodnim. Na zachód warunki kiepskie – ledwo wystawał z morza chmur Jested.

  Obiektyw zoom rysuje troszkę w odcieniu zielono – żółtym, stąd takie zabarwienie. Poza osłoną przeciwsłoneczną niczym się nie wspomagałem.

  Z tej sesji udało się jeszcze złapać kierunek wschodni, więc istnieje szansa, że może zostaną zdjęcia opublikowane.

  Na szczycie Śnieżki od godziny 6 rano zbierali się ludzie, głównie Czesi. W okolicach 7:30 na szczycie było około 80 osób! Temperatura na górze – + 15 stopni o 6 20 rano. W dolinach mróz.

  W tym samym dniu Tucznik strzelał fotki z Pradziada, publikowane wcześniej.

  Pozdrawiam 🙂

 7. miszak84 pisze:

  PS. Przynajmniej u mnie nie otwiera sie w oknie oddzielnym drugie zdjęcie 😉

 8. Rafał BT pisze:

  Fotki wymiatają…trzeba chyba doposażyć się w taki obiektyw. Żyleta!! P.S. Drugą fotkę poprawiłem.

 9. gawain74 pisze:

  miszak84, chętnie bym zobaczył zdjęcia na lewo od Ślęży jeśli takie masz, Wzgórza Twardogórskie pewnie nie widoczne by były (za niskie są, za daleko), ale miło by było takie ujęcia zobaczyć i oczami wyobraźni widzieć moje rodzinne strony 🙂

 10. miszak84 pisze:

  Gawain74 – odezwij się do mnie na maila: wishingwell.77@gmail.com. Powinno się coś znaleźć…

 11. golek pisze:

  o ładnie, naprawdę ładnie. zazdroszczę warunków i widoków.

 12. Bartek pisze:

  Te zdjęcia sa magiczne ! Pożyczyłem jedno na pulpit.
  btw. Mam małą prośbę- wiem, ze temat był już pewnie walkowany milion razy, ale powiedz mi, w jakim programie robi się te symulacje ukształtowania terenu z nazwami szczytów?

 13. Laus pisze:

  Dlaczego taka widoczność jest tylko w łikendy? 2x dziennie jeżdżę obwodnicą Oleśnicy i stamtąd zobaczyć Śnieżkę to jak wygrać “4” w Totka.

 14. Krzysiek_S pisze:

  @miszak84: Zdjęcia w kierunku wschodnim (azymut 114) bardzo chętnie bym zobaczył. Jeśli nie opublikujesz ich tu, to proszę, koniecznie wrzuć je na forum astropolis.pl. Kto wie, może masz na nich jakieś zaskakujące miraże. To by dopiero było wejście smoka :).

 15. miszak84 pisze:

  @Krzysiek_S: Zdjęcia przekazałem razem w całości, i dostałem dzisiaj wiadomość, że będą opublikowane w styczniu. Czy zaskakujące, czy nie – to nie mnie oceniać. Ale jakieś miraże są 😛

  Pozdrawiam!

 16. Tucznik pisze:

  @Krzysiek_S : Ja się przyznam że widziałem już zdjęcia miszaka84 z azymutu 114 i warto na nie poczekać do stycznia. Nie będziesz zawiedziony 🙂

  @Laus – 1 grudnia tego roku było świetnie widać dużą część Karkonoszy z okolic Oleśnicy. (…i faktycznie 1 grudnia to sobota 😉 )

 17. Krzysiek_S pisze:

  W takim razie czekam, a gdyby trzeba było coś obliczyć, to oferuję moje usługi.

 18. Lesior pisze:

  Przepiękne! W sensie fotograficznym także! Gratuluje!

 19. dq pisze:

  Dodam jeszcze, że widać kilka charakterystycznych punktów Świdnicy: katedrę (zaraz pod Ślężą), kościół NMP (między Wieżycą a Gozdnicą) oraz komin MZEC (nad Trójgarbem).

  Nie mogłem się oprzeć jako rodowity Świdniczanin 🙂

 20. Mitt pisze:

  Hej. A czy waszym zdaniem możliwe jest dojrzenie Góry Świętej Anny ze Śnieżki przy idealnej widoczności? Czy to utopia?

 21. Krzysiek_S pisze:

  @Mitt: to zależy której Góry św. Anny. Najbliższa leży zaraz za Krzeszowem (jakieś 20 km od Śnieżki) i przy dobrej pogodzie widać ją bez problemu. Następna, koło Nowej Rudy, też jest widoczna (ok. 55 km). Tej najbardziej znanej, znajdującej się obok Gogolina, już niestety nie widać.

 22. Mitt pisze:

  Rzecz jasna chodziło mi o tą koło Gogolina. No masz rację to za daleko. Gdyby Snieżka była wyższa o kilkaset metrów to byłoby to możliwe :). Ale fajnie że można dostrzec wzgórza strzelińskie- to naprawdę kawał drogi

 23. Tucznik pisze:

  Ktoś chciał program do symulacji:

  http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm

  Góra Świętej Anny musiała by mieć około 1000 m n.p.m żeby widać ja było ze Śnieżki bo Góry Sowie są za blisko. Ze Śnieżki widać dobrze Wzgórza Strzelińskie ale odwrotnie to już gorzej, bo wieża widokowa na Gromniku jest niższa niż drzewa a wzniesienia zalesione.

 24. Mitt pisze:

  Fajny link- bardzo fajna stronka. Czyli gdyby nie Góry Sowie to istniałaby szansa na dojrzenie GSA (tej obok Gogolina). Myślałem, że skoro widać Wzgórza Strzelińskie to być może znalazłby się jeszcze kawałek horyzontu nie przykryty innymi górami na którym można by było dojrzeć GSA. Na mnie samym robi wrażenie fakt, że Wzgórza Strzelińskie są widziane zarówno ze Śnieżki jak i z GSA.

 25. Mitt pisze:

  Jeden internauta piszący, że jest znawcą Ślęży napisał, że ” ze Ślęży można dostrzec Landskrone w Goerlitz”. Symulacja na ten stronce http://www.heywhatsthat.com/?view=HHUCV6N0 na to nie wskazuje. Czy jest to możliwe czy temu internaucie się przewidziało?

 26. Tucznik pisze:

  @ Mitt – Przewidziało się i to bardzo !!!
  tu masz linka do tego co można zobaczyć na zachód od Ślęży
  https://dalekieobserwacje.eu/gory-izerskie-gory-i-pogorze-kaczawskie-ze-slezy/
  Landskrone nie zobaczysz ze Ślęży na pewno. Co najwyżej z Gór Kaczawskich, gdzieś tam na Panoramio miałem takie jedno zdjęcie, gdzie z Łysej Góry w Kaczawskich było Landskrone ledwo widać.

 27. Mitt pisze:

  Dzięki za prawidłowe informacje. Informacje błędne należy jak najszybciej prostować tak, aby nasi wielbiciele gór byli jak najlepiej poinformowani :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *