Pikuj i Połonina Równa z Przełęczy Lodowej [+200 km]
Zdjęcie przedstawia: Pikuj i Połonina Riwna
Zdjęcie wykonane z: Przełęczy Lodowej
Odległość: 209 km do Pikuja, 197 km do Riwnej
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.09.08
Autor: Bulizzor
Aparat: Canon s3is
Opis: Voytas
Jednak widoki z Tatr to jest to co mnie zawsze najbardziej fascynuje. Super.
Puścić Bulizzora w Tatry, ten pozamiata cały horyzont 😀 Gratki 😉
Straże, Vihorlat + KW w jednym kadrze… Miód!
Fotki zrobione pod słońce, jakby pstrykać kilka godzin wcześniej [o wschodzie] to byłoby pozamiatane
Rewelacja! Widok z Tatr w kierunku niższych gór jest genialny. Brawo!
Rewelacja. Wydaje mi się jednak, Ze ten kierunek nie został jeszcze całkowicie wyeksploatowany 😉
W tę stronę trudniej niż odwrotnie. Ciekawe, gdzie się jeszcze “wespnie” Bulizzor w poszukiwaniu dalekich widoków?
Wooooooooow! Świetna Karpacka obserwacja, brawo!
Dzięki za pozytywne komentarze! Z tego miejsca można jeszcze Rumunię ustrzelić, ale nie dało rady 🙂 Gdybym wiedział, że jest taka szansa przy wschodzie Słońca, to bym wyrwał ze schroniska dużo wcześniej! Obiecuję że jeszcze nie raz się wespnę na wysokie szczyty i pozamiatam horyzont 😉
Mnie najbardziej ciekawia warunki tego dnia. Pomimo ewidentnego niskiego zamglenia odlegle szczyty pojawiaja sie, tak jakby niska inwersja siedziala tylko w najblizszej okolicy, a dalej widocznosc byla dobra, dzieki czemu mgla nie zdolala wyciac calego swiatla dochodzacego z Ukrainy. Podobne zdjecia mielismy z Klinovcem z Karkonoszy, tam chyba tez padlo takie pytanie.
Co prawda Autor ma kadry w kierunku rumunskich szczytow, ale tam niska inwersja byla jednak za wysoka I jedyne co widac, to wegierskie szczyty odlegle o jakies 100-120 km.
pierwsze zdjęcie kosmiczne, bardzo ciekawa obserwacja.
dobre warunki panowały, mam pytanie o jakiej konkretnie godzinie została wykonana fotografia?
O)))) – wg aparatu 8:48
Potrzebna mi wasza drobna pomoc. Z jakiej wys. maxymalnie mogło zostać zrobione to zdjęcie ?
http://s7.postimg.org/9dasxokcb/Clipboard01.jpg
@karol: tego nie da się określić. Jeżeli bowiem – zgodnie z podpisem – używany był zoom 55x, to fotografujący wcale nie stał na brzegu i narzucająca się odpowiedź oczywista (3 m npm) nie jest prawdziwa. Wysokość, na jaką bucha dym ze statku, nie jest znana. Światło między statkiem a obserwatorem rozchodzi się nisko nad wodą; profil temperatury – nieznany. Za dużo niewiadomych.
Teraz bardziej na temat – gratulowałem już kol. Bulizzorowi na forum, ale nie zaszkodzi i tutaj :). Te zdjęcia nasunęły mi pomysł, by systematycznie zbadać “symulacyjnie”, jak daleko widać na południowy wschód z tych miejsc w Tatrach, w które można się dostać legalnie i nie kolejką linową. Może wcale nie trzeba wydawać fortuny na niepewny wynik.
Krzysiek_S -> to wlasciwie zrzuta z ekranu na maksymalnym oddaleniu. To z tego filmu http://www.youtube.com/watch?v=kEi3l8KcDtU od 1:08 i zaczyna oddalać. Co teraz sądzisz ? Zoom 55x jest na statku.
Co do sprawdzania potencjału widokowego, to dwa łatwo dostępne, tatrzańskie szczyty – Krywań i Sławkowski – dają nadzieję na zaobserwowanie Vladeasy (>330 km). Nie trzeba zatem robić uprawnień taternickich, by móc legalnie pójść o właściwej porze we właściwe miejsce :).
Natomiast co do tego filmiku – youtube nie oglądam (akceptowalna cena za nie instalowanie flashplayera), ale skoro to jest “krótki koniec” ogniskowej aparatu, to nad czym się tu zastanawiać? Człowiek zapewne stał na brzegu, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie będę kruszył kopii, czy kamieni jest tam grubo na pół metra, czy na półtora.