Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Karpaty Wschodnie z Kojsowskiej Holi

Kojsovska

Zdjęcie przedstawia:Bieszczady Zachodnie, grupę Połoniny Równej oraz Połoninę Borżawę 
Odległość: do Wyhorlatu 84km, do Połoniny Wetlińskiej 121 km, do Tarnicy 131km, do Ostrej Hory 139km, do Stoja 163km, do Wielkiego Wierchu 165km
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.01.31
Autor: Kornut
Aparat: Canon EOS 50D + 70-200/4 L IS
Opis: Andis + Voytas

Podobne wpisy:

10 komentarzy

 1. gezeb pisze:

  Piękny widok na Bieszczady z tej strony , jakże inny od tego co widzimy z polskich miejscówek , tu jest moc szerokosci i wysokości . Dalej tez ciekawie “wulkan” Vyhorlat gotowy do dymienia 😉 Ciekawe czy tam miedzy nim a Kyjovem to Jawornik nad Ruskim Moczarem czy tez bieli się Starostyna nad Roztoką ?

 2. luki pisze:

  @Gezeb – teoretycznie powinna pojawić się tam Starostyna, ale akurat w tym miejscu jest obszar większego “zasyfienia”, więc Starostyna zlała się w jedno z Jawornikiem. Za to na prawo od nich jest dobrze widoczny kawał głównego grzbietu wschodnich Bieszczadów od Żurawki po mniej więcej Ostry Wierch.

 3. mateo pisze:

  Co tu dużo mówić – w karpackich warunkach każda obserwacja >150 km to już duże osiągnięcie i nie inaczej jest tutaj. Zaskakujące z jaką łatwością przychodzą nam od 2-3 ostatnich lat takie obserwacje. Pozwala to wyciągnąć wniosek, że – inaczej niż myśleliśmy na początku – dni z taką widocznością i ludzi w górach nigdy nie brakowało, co najwyżej nie było internetu i w nam takich miejsc jak DO.

 4. czerghow pisze:

  Szkoda, ze Kornut nie zkerowal bardziej na poludnie, mozbyc, zeby zlapal kawalek Pop Iwana Marmaroskiego, ktory jest z tamtad 262km. W kazdym razie, chwala. 29.-31.1.2012 wygliadali swietnie, tylko nie mialem czasu podejsc do gor 🙁

 5. mateo pisze:

  A może ma, tylko uznał zdjęcia z tego kierunku za nieintreresujące?

 6. margu pisze:

  Piękna i potężna jest ściana naszych Bieszczadów ze Słowacji! Jest się czym zachwycać…

 7. Kornut pisze:

  Kierowałem w kierunku Rumunii ale był straszny syf w tamtą stronę. Planowałem wyjazd w nocy żeby być na wschód słońca ale się nie dało i na szczycie byłem o 14 godz. Schodząc już na dół około 17 już nie było widać Borżawy dopadło ją syf.

 8. czerghow pisze:

  Dzieki, Kornut, za wytlumaczenie. Tak, tez mam doswiedczenia z tym kierunkiem. Na wschod-poludnie jest syf zawsze zawysoko. Trzyme kciuki na terenach kolo Koszyc!

 9. Kornut pisze:

  Czerghow jak byś mógł mi dać jakieś kontakt do siebie na forum w pw bo mam parę fotek w kierunku południowy wschód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *