Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Borżawa, Połonina Równa i Bieszczady Zachodnie z RadziejowejRadziejowa

Zdjęcie przedstawia:Bieszczady Zachodnie, Grupę Połoniny Równej i Ostrą Horę, Połoninę Borżawę
Zdjęcie wykonane z:Radziejowej
Odległość: do Połoniny Caryńskiej 149km, do Połoniny Równej 176km, do Pikuja 188 km, do Stoja 210km
Zdjęcie wykonano dnia:2012.01.29
Autor: Maciej Majewski
Aparat: Canon 550d+70-300mm
Opis: Andis

Podobne wpisy:

26 komentarzy

 1. golek pisze:

  rewelacja! jestem pod wrażeniem.

 2. PiotrekC pisze:

  Rewelacja!!!

 3. Laus pisze:

  To kolega pozamiatał.

 4. twmichal pisze:

  Kilka razy próbowałem uwiecznić taki widok z Radziejowej, ale nigdy jakoś nie miałem szczęścia. Tym bardziej gratuluje!

 5. mateo pisze:

  Tym samym pękł kolejny Most Wanted! Pan Maciek Majewski urasta do bohatera na miarę Roberta J 🙂

 6. Qbolt04 pisze:

  Ech, a szykowałem się właśnie w najbliższym czasie dokładnie na ten sam cel… Pozostaje mi pogratulowac świetnych i szczegółowych zdjęc 🙂

 7. marcinus pisze:

  Imponująca odległość pogratulować 🙂

 8. Luzak pisze:

  Gratulacje 🙂 Coś niesamowitego!

 9. Rafał K. pisze:

  Niezłe zaskoczenie! 210km niekoniecznie z wysokich Tatr! Stoj pięknie wpasował się w tą dolinkę!

 10. luki pisze:

  No, coś niebywałego!
  Właśnie na takie zdjęcie ostatnio czekałem, żeby miec jasność co do pewnej sprawy (albo do owej jasności chociaż się zbliżyć 🙂 ), ale szczerze mówiąc nie liczyłem, że coś takiego szybko się znajdzie, a tu bęc! Ale do rzeczy – pamiętacie niedawno zamieszczone na naszym forum zdjęcia Kuby_Mar z samolotu, z widocznymi na pierwszym planie z prawej Tatrami i czymś z tyłu: http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=73372 (tu w zasadzie Tatry już chyba poza kadrem 🙂 ), i symulację do tego widoku wykonaną by Merti (w ostatnim poscie na tej stronie): http://astropolis.pl/topic/28923-inne-zdjcia-i-wszystko-co-nie-mieci-si-w-pozostaych-wtkach/page__st__300 ?
  Otóż to “coś” wg. Mertiowej symulacji wyglądające na Ostrą Horę, Poł. Równą i Borżawę, to moim zdanie nasze Bieszczady z Poł. Wetlińską, Caryńską i czubkiem Tarnicy: http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A17.62756%24%24%24lat%3A49.36449%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A9000%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A200%24%24%24azimut%3A90%24%24%24sweep%3A20%24%24%24leftbound%3A88.5%24%24%24rightbound%3A94.5%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A1%24%24%24tilt%3A-2.3941666666666665%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A500%24%24%24colorcoding%3Afalse%24%24%24colorcodinglimit%3A417%24%24%24title%3AZugspitze%20%5BTelescope%5D%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1024%24%24%24screenheight%3A740 , a ta rozbieżność w symulacjach (mojej i Mertiego) wynika przede wszystkim z tego, że najpewniej samolot znajdował się już nieco dalej (w stosunku do koncepcji Mertiego) na południowy-zachód.
  Ale dla czego o tym piszę właśnie tutaj? Dziwnym i szczęśliwym trafem tak się akurat składa, że mamy tu wspomniane pasma (Poł. Wetlińską i Caryńską, oraz grupę Poł. Równej) z dość dużego dystansu i wykonane z podobnego kierunku, co wspomniane zdjęcia lotnicze! Po charaketrystycznym ukaładzie pasm i grzbietów można by nawet bez symulacji w udeuschle.de pokusić się o rozszyfrowanie owych tajemniczych łańcuchów górskich widzanych przez Kubę z samolotu!
  P.S. Na pierwszym planie na dwóch pierwszych zdjęciach widoczne są trasy ośrodka narciarskiego, dawniej nazywanego “Wierchomla – królowa śniegu”, a obecnie “Dwie doliny”, skądinąd bardzo fajnego. Nie mogłem się powstrzymać od przytoczenia tu fragmentu pewnej rozmowy, którą prowadziłem kiedyś (wraz z kolegą) z pewnym sympatycznym panem z Białegostoku na temat największych alpejskich regionów narciarskich, w której to rozmowie wymienialiśmy się informacjami na temat wielkiej liczby tamtejszych tras, wyciągów itp., kiedy nagle ów pan zapytał nas, cytuję: “A byly panowie w Wierchomly?” :-).

 11. Tucznik pisze:

  Byłem kiedyś na Radziejowej ale takich cudów nie widziałem. Gratulacje !!!

 12. Maciek B pisze:

  To mamy kolejny megahit! Most Wanted znów! Jak tak dalej pójdzie z tymi fenomenalnymi obserwacjami to te trzy magiczne trójki pomiędzy Tatrami a Vladeasą niedługo pękną. Widok jest kapitalny, fantastyczny, odległość w lini prostej bardzo duża no bez powodu ta obserwacja w Most Wanted sie nie znalazła. Ale ja wiem i niektórzy tutaj zapewne też, jak daleko i długo trzeba by jechać gdzieś z okolic Radziejowej powiedzmy Starego Sącza pod Borżawę np. do Wołowca, ja mieszkam 7 km od przejścia granicznego w Krościenku – najbardziej na południe wysuniętego w Polsce, a żeby zdobyć Borżawę latem potrzebuję wyjazdu na dwa dni. Dlatego dla mnie to jest niesamowite, całkowicie inne tereny, a tu mamy Borżawę z Radziejowej. I moje wspaniałe Bieszczady, które schodziłem wzdłuż i wszerz, świetne uczucie jak się poznaje tak na zdjęciu, te swoje górki i potem te mniej swoje coraz dalej na wschód, choć widuję połoniny bardzo często jest to dla mnie widok fantastyczny! Maciej Majewski obok Roberta w tym momencie drugi król DO! Gratulacje!

 13. js pisze:

  Gratulacje!!!
  Mam wrażenie, że wschód, południowy-wschód to nie wszystko co tego dnia udało się uwiecznić Panu Maciejowi:)

 14. Maciej Majewski pisze:

  Dziękuje za słowa uznania. Miałem już kilka okazji w życiu by podziwiać taki widok gołym okiem, ale dopiero od niedawna mam lufę dzięki której można to jakoś sensownie uwiecznić. Byłem też na Radziejowej w zeszłą sobotę i w niedzielę. Niestety, na wschodzie panorama obejmowała tylko Bieszczady i kończyła się na Dziurkowcu, ale za to udało mi się złapać kłęby pary z elektrowni w Połańcu i Małą Fatrę. Jak się wyrobię, to dziś w nocy podeślę RAW-y.

 15. js pisze:

  Do Połańca z Radziejowej dobrze ponad 110 km. Nie powiem, że nie będę na te zdjęcia czekał:)

 16. pg pisze:

  na 1 i 2 zdjęciu od lewej jest dość blisko wieżyczka oraz trochę w prawo nieco dalej ale jednak nadal blisko druga wieżyczka – gdzie to?

 17. gezeb pisze:

  Pierwsza od lewej to Jaworzyna Krynicka z ktorej Radziejowa tego dnia wygladała tak http://i380.photobucket.com/albums/oo245/gezeb/Dalekie%20obserwacje/IMGP1545.jpg , liczyłem ze moze ktoś będzie obecny i widze ze sie udało 🙂 Druga to Stebnicka Magura

 18. Tadeusz Bieg pisze:

  Aż się nie chce wierzyć, że tak piękne i dalekie obserwacje są osiągalne, gdy patrzy się, a za oknem tylko mgiełki i najbliższe otoczenie (już chyba 40 dni nie widziałem ani jednej górki!!). Raduje się serce z takich “świeżych” obserwacji. Gratulacje dla autora.

 19. Bigiel pisze:

  Piękne zdjęcie,
  Mam pytanie czy ktoś zna miejsce na nocleg wysoko w górach (schroniska itp) tak aby można było z dziećmi przenocować (oczywiście wiosną lub latem nie teraz :))?

 20. Maciek B pisze:

  Gazeb- że pierwsza to Jaworzyna to się domyśliłem, nad tą drugą wieżą tez sie zastanawiałem, Magurę Stebnicką znam tylko jedną i jestem zaskoczony, czyżby to była ta górka nad Bardjovem?

 21. twmichal pisze:

  Tak, Stebnicka Magura jest właśnie koło Bardejova.

 22. Rymek pisze:

  No i wreszcie Radziejowa doczekała się mocnej obserwacji! Dobrze też, że jest wieża widokowa bo bez niej byłoby kiepsko. Brawa za zdjęcia!!!

  PS. Tatry chyba przygniatały tego dnia w Beskidzie Sądeckim…

 23. Krzysiek_S pisze:

  Panie Macieju – gratulacje, można tylko podziękować za uwiecznienie tej pięknej panoramy i pozazdrościć podwójnej przyjemności, bo trafił się i mroźny, pogodny dzień w górach, i dalekie widoki.
  @Qbolt04: Stoj będzie czekał na swoim miejscu i jutro, i za rok, i gdy nas już nie będzie. To, że ktoś coś zobaczył i nawet sfotografował nie oznacza, że miejsce jest “spalone”. Wręcz przeciwnie, każdy widok jest inny – wystarczy przejrzeć wpisy na DO, zawierające zdjęcia z różnych dni.
  @Bigiel: myślę, że większość górskich schronisk się nadaje. Trzykrotnie spędzałem wakacyjny tydzień z synem na Hali pod Śnieżnikiem. Za pierwszym razem miał 7 lat i trochę się obawiałem, jak przyjmie schroniskowe warunki, ale gdy zobaczył piętrowe łóżka w pokoju, to po prostu wpadł w zachwyt.

 24. Piotr pisze:

  Szacun Sloniu! Kto by pomyslal, ze Zakarpacie widac znad domu 🙂

 25. ORJ pisze:

  Pięknie…. tydzień temu przewędrowałem pasmo Radziejowej. na wieży była taka mgła że ledwo widziałem własne buty:)

 26. ORJ pisze:

  Magura Stebnicka jest wraz z wieżą na 100% ..jako off topowe info.bardzo strome wejście szlakiem od wschodu porównywalne ze stromizną Lackowej..ze szczytu Magury wlaściwie nic nie widać..Za flachę Merunki wpuścił mnie gościu z dojazdowej obsługi na galerię masztu na wysokość ok 30 m..ale co najdalej na wschód było widać do Kamienia Jasielskiego..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *