Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Karpaty Wschodnie z Jaworzyny Krynickiej

Jaworzyna

Zdjęcie przedstawia:Bieszczady Zachodnie, grupę Połoniny Równej i Połoninę Borżawę
Zdjęcie wykonane z:Jaworzyny Krynickiej
Odległość: do Wyhorlatu 107km, do Wielkiej Rawki 127 km, do Połoniny Równej 156km, do Ostrej Hory 158km, do Pikuja 167km, do Stoja 190km
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.01.29
Autor: Grzesiek “Gezeb”
Aparat: Pentax k-5+ Tamron 70-300 + DA 16-50
Opis: Andis

Podobne wpisy:

8 komentarzy

 1. Andrzej pisze:

  No to dziś spoglądamy na Karpaty Wschodnie z odrobinę mniejszej odległości, ale w dużo bardziej przejrzystym powietrzu. Czy to zasługa innej (wcześniejszej) pory dnia, Gezeb? Bo data wykonania zdjęcia jest identyczna, jak tego z Radziejowej…

 2. Krzysiek_S pisze:

  Fajnie, kolejna Borżawa! Dawno nie było, a teraz – obrodziło 😉
  @Andrzej: wygląda, że jest tak, jak piszesz – wystarczy spojrzeć na układy cieni.

 3. gezeb pisze:

  Jak wjechałem o 11 to połoniny były niewidoczne , za kilka minut sie wyłoniły i załowałem ze nie mogłem zostać na niższe słońce , ale to wszystko mogło sie zmieniać . Na tych z Radziejowej wydaje mi sie ze jest lepsze swiatło , skąd te falowania , moze to kwestia wywolania/powiekszenia ?

 4. Tucznik pisze:

  To już kolejne zdjęcie z tą datą. 29 stycznia chyba każda “górka” w Karpatach była obstawiona przynajmniej przez jednego dalekiego obserwatora. Jeszcze kilka zdjęć a będzie trzeba dodać kategorię “29-01-2012”
  A swoją drogą gratulacje dla autora.

 5. Maciek B pisze:

  Ja też miałem na co patrzeć 29.01 😉
  Widok piękny, faktycznie, jeśli chodzi nazwę to trochę nietypowo, urodę zdjęcia, to jest ona lepsza niż na obserwacji z Radziejowej. Byłem dwa lata temu przy inwersji na Jaworzynie Krynickiej niestety nie o idealnej porze dnia widoki były, ale takie średnio dalekie, o Bieszczadach nie było mowy. Znów są moje Bieszczady i znów Borżawa, wyglądająca jak lodowiec, 29.01 naprawdę był świetnym dniem 🙂

 6. Maciej Majewski pisze:

  Gezeb, wykonałeś majstersztyk! Jestem pod wrażeniem. Zdjęcia które zrobiłeś są o klasę ładniejsze i szczyty są piękniej oświetlone pomimo tego, że słońce było wyżej. Moje zdjęcia z Radziejowej zrobione zostały po 14, ale chyba spartaczyłem je przez zbyt krótki czas naświetlania. Bo ustawiłem migawkę na 1/1600 s i na 1/2000 s. A Ty na jakich jakich ustawieniach fotografowałeś?
  Pozdrawiam i po raz wtóry gratuluję!

 7. gezeb pisze:

  Moje chyba na 1/640 czyli to co pokazał światlomierz i -0,7 EV ale spokojnie mogłem dać większą korekcję i dałoby się wyciągnąć jeszcze bardziej południową stronę czyli Stoja choc juz nasze poloniny moze byłyby za ciemne . Na Twoich jest fajny kontrast bieli sniegu z niebem i z zacienionymi zboczami , tylko skad te ślady na niebie jakby sporo powiekszane z krótkiej ogniskowej a widze ze robiłeś dosć długim szkłem ?
  Moze to tylko kwestia obróbki i dałoby sie jeszcze cos wycinać ?

 8. Andrzej pisze:

  Muszę się włączyć, bo to ja przygotowywałem zdjęcia Macieja do publikacji. To na niebie to niestety szum wynikły przy zwiększaniu lokalnego kontrastu. Na oryginałach przejrzystość powietrza była kiepska, Ukraina we mgłach, dodatkowo zdjęcie było trochę niedoświetlone, no i do tego dochodzi specyfika matrycy Canona 550D, czyli niepowalająca dynamika. To samo zdjęcie wykonane w tym czasie, kiedy Gezeb wykonywał swoje wyglądałoby na dużo “gładsze”. Niemniej jednak mogłem mniej agresywnie potraktować te zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *