Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Góry Rodniańskie z Połoniny Borżawa

ze-stoya

ze-stoya-croped

Zdjęcie przedstawia: widok na wschód i południowy-wschód w tym na Góry Rodniańskie (Rumunia)
Zdjęcie wykonane z: spod szczytu Stoya (Połonina Borżawa, Ukraina)
Odległość: do Pietrosa Rodniańskiego (2303 m npm) – 157 km, do Ineula (2279 m npm) – 178 km
Zdjęcie wykonano dnia: (pierwsze) ?, (drugie) 2012.10.20
Autor: (pierwsze) baranyielek, (drugie) Marek Kusiak

Podobne wpisy:

6 komentarzy

 1. mateo pisze:

  To zdjęcie może być w chwili obecnej bardzo “niewyeksploatowane” merytorycznie, przyjrzyjcie się prosze, bo powinna być tam też widoczna Czarnohora. W ogóle na identyfikacje i opisanie tego zdjęcia można poświęcić cały dzień, a i tak 100% pewności nie będzie (słaba rozdzielczość – Alpy Rodniańskie widać na słowo honoru).

 2. luki pisze:

  Mateo, wcale nie tak na słowo honoru, majaczą na ostatnim planie lekko na prawo od widocznego tu na pierwszym planie szczytu, na moje oko Mencula? lub długiego bocznego pasma Borżawy wybiegajacego na SE?
  Nie mam w tej chwili czasu na dokladna identyfikacje poszczególnych pasm, ale wydaje mi się, że Czarnohora nie moze być stąd widoczna. Zwróćcie uwagę – “jestesmy” pod kulminacją Stoja od strony południowej, jeżeli cos tu moze byc widoczne na tym kierunku to raczej Świdowiec. Byc może Czanohora może byc widoczna ze szczytu, ale i tak chyba wystawałyby tylko niektóre kulminacje ponad Bliźnicą w Świdowcu. To juz prędzej warto zwrócić uwage na dalszy plan za poł. Krasną, byc może wystają zza jej boków góry Marmaroskie na granicy rumuńskiej.
  Jest na Panoramio jeszcze jedno zdjecie tego autora pod adresem http://static.panoramio.com/photos/original/7181791.jpg – panorama ze szczytu Stoja – tam widac dokładnie, że ponad wierzchołkami poł. Krasnej? (czy też Mencula?) lekko z lewej jest jakiś szczyt – to być moze Pop Iwan Marmaroski lub Farcheń (Farcaul), a dalej na lewo byc moze majaczy reszta pasma granicznego (UA/RO) Marmaroszy.
  Tak jak pisałem wcześniej, nie jestem w tej chwili w stanie określic dokładnie poszczególnych pasm, spróbóję w domu z mapami i podzielę sie swoimi spostrzeżeniami w poniedziałek, kiedy bedę miał dostep do netu (zreszta do tej pory to i tak pewnie będziecie mieli zkashmirowaną tą panoramę).

 3. Maciek B pisze:

  Czarnohora z Borżawy na DO już jest, widać tam Howerlę i chyba Pietrosa więc ze szczytu na pewno ją widać. Warto zabrać się za ten opis bo to już naprawdę najciekawszy fragment Karpat Wschodnich widać, więc kto ma tyle wiedzy i umiejętności 😀 fajnie by było jakby coś pokombinował. Alpy Rodniańskie są przyzwoicie widoczne jest to kolejna kapitalna obserwacja! Może po Pietrosulu z Tarnicy to już nas nie rusza, ale jednak odległość jest super i to jest kolejna ważna obserwacja, brawo! 🙂

 4. golek pisze:

  ależ to zdjęcie jest już pięknie opisane: link z facebooka:
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=346162615485345&set=o.435940603139200&type=3&theater

 5. twmichal pisze:

  Symulacja w Kashmirze: http://wstaw.org/m/2013/03/21/stoj.png

 6. luki pisze:

  Śliczne! I opis też świetny, warto by go tutaj dodać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *