Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Masyw Ślęży widziany z Pradziada

Zdjęcie przedstawia: Góra Ślęża
Zdjęcie wykonane z: Pradziad 1492 m n.p.m.
Odległość: 94 km
Zdjęcie wykonano dnia: ?, (2)06.06.2010, (3-7)2011.11.13, (8)2012.10.20

Autor: pierwsze ORJ, (2-7)Robert J, (8)Tucznik

Podobne wpisy:

8 komentarzy

 1. Robert.J pisze:

  Dodałem ostatnie nocne zdjęcie 🙂

 2. ew pisze:

  Wow, wczoraj czytałam “zacznijcie się przyglądać masywowi Ślęży… pewnie niejeden dojdzie do ciekawych wniosków” w kontekście, że to ukryta piramida. A dziś widzę ją na DO. To się nazywa ściągnąć myślami. Piękna.

 3. Robert.J pisze:

  Wpis zaktualizowany o zdjęcia z 13.11.2011

 4. Robert.J pisze:

  I dodane jeszcze jedno, ostanie zdjęcie kolegi Tucznika 🙂

 5. Mitt pisze:

  Dzisiaj trafiła się bardzo dobra widoczność w Polsce południowo-zachodniej. Z GSA było widać i Ślęże i Wzgórza Strzelińskie i Góry Sowie. Sky Tower jest niestety trochę za niski 🙂

 6. Tucznik pisze:

  Kilka słów, gorzkich słów odnośnie wykorzystania zdjęć Ślęży z Pradziada do potwierdzenia teorii że Ziemia jest wklęsła.

  http://500-mm.blogspot.com/2017/02/dalekie-obserwacje-vs-teoria-wklesej.html

 7. Krzysiek_S pisze:

  Nie używajmy, proszę, słowa “teoria” w odniesieniu do bredni o wklęsłej Ziemi. Teoria jest konstrukcją spójną, która ma moc wyjaśniania i przewidywania. Nazywając tę koncepcję teorią, nobilitujemy ją, a tymczasem można ją w najlepszym razie określić mianem wysoce spekulatywnej (by nie rzec: bezsensownej) hipotezy.

 8. Tucznik pisze:

  Właśnie problem polega na tym że niektórym wydaje się że cała ta wklęsła Ziemia to spójna teoria, szczególnie jej autorom. My przyrodnicy widzimy w tym mnóstwo braków i zlepków myśli, twierdzeń i rzekomych “dowodów z internetu” nie mających wzajemnych powiązań ze sobą. Inni niestety widzą w tym coś co może mieć miejsce i działa. Ale masz rację… teoria musi być spójna a w tym przypadku tak nie jest i może to sobie sprawdzić każdy, tylko musi zacząć myśleć samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *