Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Panorama Sudetów i Sky Tower widzane ze Stogniewic k/Namysłowa

 

 

Zdjęcie przedstawia: Karkonosze, Masyw Ślęży, Góry Suche i Sowie oraz Sky Tower
Zdjęcie wykonane z: Stogniewice w woj. wielkopolskim
Odległość: Smogornia 162.6 km, Śnieżka 159 km, Ślęża 90 km, Suchawka 126 km, Wielka Sowa 112 km, Sky Tower 63 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.05.20
Autor: Tucznik
Aparat: Sony Alfa 100 + Orestegor 500 mm

Opis:Tucznik

Podobne wpisy:

30 komentarzy

 1. mateusz pisze:

  Ale sie porobilo, wow! Sniezka z Turawy to juz chyba tylko formalnosc przy tej obserwacji 🙂

 2. gawain74 pisze:

  Rewelacja, to rekord dla Karkonoszy jak dobrze pamiętam 🙂 Śnieżka z Wielkopolski, ale ze Stogniewic do Łódzkiego już nie daleko 😉

 3. Artur pisze:

  Super,kolejna daleka obserwacja na Sudety …tego brakowało mi ostatnio. Ogromne gratulacje Tucznik idź za ciosem. Życzę sprzyjających warunków i szczęścia.

 4. mateo pisze:

  @Tucznik – ta obserwacja to przypadek, czy wcześniej wypatrzyłeś to miejsce z symulacji?

 5. Rymek pisze:

  O ho, ho!

 6. Maciek B pisze:

  Fenomenalne!

 7. marikamy pisze:

  Moje gratulacje ! Super odległość, która od dzisiaj jest rekordową odległością dla Śnieżki z Wielkopolski. Poprzeczka podniesiona już bardzo wysoko 🙂

 8. Laus pisze:

  Można jeszcze powalczyć o Śnieżkę z masztu w Mikstacie, ale ty wymaga pozwolenia na wspięcie się na konstrukcję o wysokości 273 m:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Mikstat

 9. ad241280 pisze:

  Super widoki często roweruję po tych terenach , i dosyć czesto widuję te widoki lecz śnieżki to jeszcze nie widziałem .

 10. Tucznik pisze:

  @ gawain74 – ta obserwacja zaistniała po części dlatego że wcześniej zrobiłeś dobre zdjęcia DO z Twardogóry, trochę mi gębę z wrażenia zatkało a potem postanowiłem sam coś takiego zrobić i jest 🙂

  @ mateo – obserwacja jest częścią mojego większego planu eksploracji terenów na północny wschód od Wrocławia i była planowana. Po raz pierwszy Stogniewice sprawdzałem około rok temu, potem Krzysiek_S utwierdził mnie w przekonaniu że coś tam można zobaczyć i takim to sposobem w kwietniu tego roku pojechałem na zwiady i wybrałem miejsce gdzie da się zobaczyć coś więcej niż tylko samą Śnieżkę. Efektem drugiego pobytu w Stogniewicach są powyższe zdjęcia.

  @ marikamy – rekord odległości padnie jak z Kobylej Góry ktoś zrobi zdjęcia Śnieżki, ale to nie jest przynajmniej na razie możliwe z powodu drzew. No ale i tak Ty pierwszy zrobiłeś zdjęcia Śnieżki z Wielkopolski więc chylę czoło.

 11. mateusz pisze:

  @Tucznik – domyslalem sie, rzadko dochodzi sie do limitow w DO bez przygotowan i za pierwszym razem. Zaskoczyly mnie tutaj dwie rzeczy – widocznosc w kierunku Sniezki, ktora wyszla tylko ciut slabiej niz o wiele blizsza Sleza i jej profil, rozny od wroclawskiego a z tego azymutu (chyba) nikt jeszcze tutaj nie focil.

 12. merti pisze:

  No i obliczenia się potwierdziły, Ude nie cygani 😉 Super obserwacja kilku “obiektów” na horyzoncie. Gratki dla autora 😀

 13. merti pisze:

  Dla przypomnienia, kiedyś na forum proponowałem te regiony na DO Śnieżki i prośby się spełniły 😀

 14. miszak84 pisze:

  GRATULACJE! 🙂 No to teraz tylko Śnieżka z Łódzkiego! 🙂

 15. Rafał BT pisze:

  Orestegor daje rady 😉

 16. Krzysiek_S pisze:

  No, Panie kolego – wyrazy najwyższego uznania! Podejrzewałem te Stogniewice od dawna, ale żeby jechać taki kawał drogi, trzeba było dużego samozaparcia.
  W rejonie Kobylej Góry, największe szanse na dostrzeżenie Śnieżki są chyba z okolic wzniesienia 278 m npm, między Parzynowem a Ignacowem.

 17. jan1960 pisze:

  Wspaniałe, wiedziałem że ok 18-20.05 są możliwości obserwacji ale nie dane mi było, pozdrawiam.

 18. Tucznik pisze:

  @ Rafał BT – Orestegor rządzi 🙂 czasem nawet mam problem bo góra wysokości 1000 m n.p.m. z 35 km nie mieści się w kadrze :p

  @ Krzysiek_S – kawałek drogi jest, ale nie jechałem w ciemno, przed wyjazdem sprawdziłem widzialność włażąc na Wzgórze Gajowe. Już na nim wiedziałem że padnie to 160 km.

 19. Marek Krawiec pisze:

  160 km – niezły dystans ale ja swego czasu dostrzegłem śnieżkę z wieży widokowej na Fichtelbergu w Rudawach, a to już jest dystans 200 km. pozdrrawiam

 20. Krzysiek_S pisze:

  Panie Marku – wiemy, że to jest możliwe; na tej stronie jest już zdjęcie w przeciwnym kierunku ( https://dalekieobserwacje.eu/fichtelberg-i-klinovec-rudawy-widziane-ze-sniezki-200 ) i jeśli widok z Fichtelbergu został uwieczniony, to redakcja DO na pewno nie będzie wybrzydzać…

 21. Mat pisze:

  Tucznik wielkie gratulacje! O której godzinie były robione te zdjęcia? Ja około 13 jechałem z Trzebnicy do Wrocławia i ze wzgórza na trasie nr 5 nieopodal Wysokiego Kościoła ledwo było widać Ślężę. Ale rano były chyba lepsze warunki. Jeszcze raz gratuluję 🙂

 22. dominik pisze:

  No gratulacje Tucznik, kiedyś mierząc Ślężę mówiłem że z Namysłowa widać ciekawe rzeczy, ale żeby aż do Stogniewic dojechać. Jestem w szoku. Z tych zdjęć wygląda to bardzo blisko. Ja niestety nie widziałem jeszcze sky tower z Namysłowa, ale wiem teraz gdzie patrzeć

 23. luki pisze:

  Niesamowite! Faktycznie aż się nie chce wierzyć, że to co widać na drugiej fotce, to Śnieżka (gdyby nie niezawodny udeuschle ciężko by było…).
  P.S. Udeuschle nieomylny jest jednak tylko w kwestii odtwarzania zarysu widzianych obiektów. Co do ich nazewnictwa, to cóż, pokazuje takie, jakie “wklepali” do programu jego użytkownicy. I tak np. ze Smogorni nasz kochany “ude” zrobił Smogorię. Cóż, dla świętego spokoju i zgodnie z zasadami sztuki wypadało by jednak poprawić tą nazwę w opisie pod zdjęciem 🙂 .

 24. Laus pisze:

  Zdjęcia były wykonane tuż przed zachodem słońca?

 25. Tucznik pisze:

  @ Mat – sytuacja pogodowa była tego dnia taka że, rano Karkonosze tonęły w chmurach, ale podnosiły się one wolno cały czas. Od około 16 były już nieco powyżej Śnieżki, a im bliżej wieczora tym było ich mniej.

  @luki – masz rację co do nazwy, ale czasem na samych mapach jest bajzel (np: na mapie 1:10 000 w geoportalu nazwę najwyższej szczytu w górach Wałbrzyskich zamieniono z Borowej Góry na Barową Górę) i wklepuje się już błędne nazwy

  @Laus – najbardziej odpowiednim byłoby stwierdzenie że w trakcie zachodu słońca i chwilę po nim, oczywiście przed zachodem też robiłem zdjęcia ale są gorsze.

 26. mateo pisze:

  Ciekawe, bo właśnie zaplanowałem na 10.06 podobną publikację na DO, z tą samą odległością, tylko tym razem ze Śnieżki i w przeciwnym kierunku 🙂 Wykonana pięć dni później.

 27. Robert.J pisze:

  @Tucznik: A widzisz, ja korzystałem z map geoportalu podczas przygotowywania pliku z nazwami szczytów, z których korzysta udeuschle. I po prostu powieliłem te same błędy :/ Sporo czasu upłynęło od tamtego momentu i takich błędów wyszło znacznie więcej.

 28. szyszak pisze:

  czekam na podobne warunki aby uchwycic jesenik oraz karkonosze z supi pod bralinem

 29. Tucznik pisze:

  Obserwacja z miejsca oddalonego o kilka km od Stogniewic, ale już w woj. opolskim:

  https://500-mm.blogspot.com/2019/10/woskowice-gorne.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *