Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Wrocław widziany z Biskupiej Kopy

Zdjęcie przedstawia:Wrocław
Zdjęcie wykonane z:Biskupiej Kopy
Odległość:RTON Żórawina 85,8 km, Sky Tower 97,7 km, most Rędziński 105,5 km
Zdjęcie wykonano dnia: (1-2)2011.06.19, (3-5)2013.05.26
Autor: Robert J.
Aparat: (1-2)Nikon D90 + Rubinar 500 mm, (3-5)Nikon D90 + Sigma 120-400 mm

Podobne wpisy:

41 komentarzy

 1. Patb pisze:

  Rewelacja!!

 2. Rancor pisze:

  Niesamowite! A są też zdjęcia w wyższej rozdzielczości całej panoramy Wrocławia?

 3. mateo pisze:

  To dzisiaj miales taka widocznosc? Rewelka!
  Tak btw, na ilu w koncu stanela zadeklarowana wysokosc skytower?

 4. Rancor pisze:

  Sky Tower ma mieć oficjalnie 212 m. W tej chwili ma około 170. Akurat tego dnia jechałem z Wrocławia do Prudnika i Biskupią Kopę było widać już wyraźnie z Łukowic Brzeskich. Dzisiejsza widoczność rzeczywiście była rewelacyjna.

 5. rosim pisze:

  Gratulacje! Świetny widok!

 6. rosim pisze:

  Gratulacje! Świetny widok! Mam jeszcze pytanie – co to za obiekt z lewej strony (najlepiej widać na 2 zdjęciu), też wysoki.

 7. twmichal pisze:

  No to teraz czekamy na Sky Tower z Pradziada!
  Na ostatnim zdjęciu widać jak budynek wyróżnia się w krajobrazie.

 8. merti pisze:

  To jest zapewne most nad Odrą, takie same są w “stolycy” i w Gdańsku…
  Na trzecim z lewej widać daleko maszt RTV. To teraz ja się zapytam gdzie i co ? 🙂

 9. Andis pisze:

  Sky Tower faktycznie nie daje się nie zauważyć. Co ciekawe we Wrocławiu nie brakowało stosunkowo wysokich budynków (wieże kościołów) ale dopiero Sky Tower i Most Rędziński (http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_R%C4%99dzi%C5%84ski) pokazują nam skalę. Gratulacje Robert.

 10. twmichal pisze:

  Ten maszt to zapewne TRON Żórawina – stoi on niedaleko na południe od A4 w okolicy zjazdu na Bielany.

 11. tomasz pisze:

  No fakt.. imponujący sky-line… świetne ujęcie… a wczoraj warunki były faktycznie świetne.. pod warunkiem że nie padało.. 🙂

 12. Maciek B pisze:

  Brawo super! To są godne uwagi obserwacje, trochę “inne” niż góry z gór 😉
  Przyszło ochłodzenie i horyzont się “otworzył” 😀

 13. mateo pisze:

  Najdalsza możliwość obserwacji Sky Tower jest ze Stogu Izerskiego (124 km), ale z Pradziada też imponująca (114 km). Znając częstotliwość wizyt Roberta na Pradziadzie spodziewam się tej obserwacji na dniach 😉

 14. Mateusz pisze:

  Na pierwszym zdjęciu rozpoznaję wrocławski Galeriowiec przy ul. Powstańców Śląskich, tuż obok Sky Tower po prawej stronie. Budynek ten ma około 60 m. wysokości.Na drugiej focie po lewej stronie od ST widać most Rędziński – 122 m. wys. Z kolei po prawej stronie komin elektrociepłowni – 186 m.Na trzeciej fotce widać po lewej stronie RTCN Żórawina – 258 m. wys. położony jakieś 2-3 km na południe od autostrady A4 w pobliżu węzła Wrocław Wschód.

 15. Mateusz pisze:

  Co do wys. ST to obecnie trzon (ten wyższy element środkowy) ma około 175-180 m. Docelowo budynek będzie miał 212 i będzie nieco wyższy od najwyższego widocznego obecnie żurawia. W tym wątku na forum skyscrapercity dokonano odpowiedniej symulacji wysokości docelowej w stosunku do stanu obecnego: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1116287&page=182

 16. rosim pisze:

  Być może nawet większym wyzwaniem niż ze Stogu Izerskiego będzie wykonie zdjęcia ST z północy z wysokości ok. 200 m i odległości ponad 70 km- wg symulacji wychodzi, że może być widoczny z okolicy Pieszkowic, tj. z miejsca pomiędzy Polkowicami a Lubinem.

 17. rosim pisze:

  Chyba nawet większym wyzwaniem niż zdjęcie ze Stogu Izerskiego może być wykonanie ST ze strony północnej, tj z okolicy Pieszkowic (pomiędzy Polkowicami i Lubinem), wysokość miejsca ok. 200 m, odległość do Wrocławia ponad 70 km.

 18. rosim pisze:

  Przepraszam, miałem jakiś problem sprzętowy i wyszło x2

 19. Fryta pisze:

  Robert, rewelacja!

  BTW, zauważyliście, 122-metrowy pylon Mostu Rędzińskiego, nikt nie wspomniał, że znajduje się dalej od Sky Towera. Od siebie dodam, że to 105,5km – mistrz drugiego planu :)!

 20. Rancor pisze:

  Na lewo od kominu elektrociepłowni widać też wieżę kościoła św. Elżbiety. Szkoda że widok w wysokiej rozdzielczości nie obejmuje też wschodniej części Wrocławia. Katedra, Manhattan, “Kredka i Ołówek” ciekawie by się prezentowały.

 21. Rancor pisze:

  Właściwie to nie jestem pewien czy na prawo od kominu na ma zarysu dachu gmachu głównego UWr zaś jeszcze bardziej na prawo wieże katedry (z tej perspektywy zlane w jeden obiekt) oraz być może i kościoła św. Michała Archanioła. Ktoś mógłby to potwierdzić? W każdym razie na prawo od Galeriowca widać budynek Globis a dalej Arkady Wrocławskie.

 22. Tomek (kowalTM) pisze:

  Rewelacja! Gratulacje Robert!
  Najdalej jednak widoczne są Wzgórza Trzebnickie 😉

 23. Rafał K. pisze:

  Robert dałeś czadu, aż serwer DO nie wytrzymuje ilości odwiedzających!!!

 24. Robert.J pisze:

  Dzięki za komentarze 🙂

  @Rancor – mam jakąś starą panoramę Wrocławia z Biskupiej, tylko że pojechała mi trochę ostrość. Wówczas ST był jeszcze w powijakach 😉
  http://v8.cache3.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/54502796.jpg?redirect_counter=2

  @mateo – nie podpuszczaj 🙂

  PS.
  Sorry że dopiero teraz odpowiadam, ale właśnie wróciłem z Pradziada 😉

 25. Rancor pisze:

  Dzięki Robert! Rozdzielczość była wystarczająca abym rozpoznał tam eletrociepłownię “Czechnica”, komin elektrociepłowni “Kogeneracja”, akademiki “Kredka” i “Ołówek” oraz osiedle Gaj.

 26. tomasz pisze:

  A pomyślcie jakie będą widoki jak już ukończą ST… robił ktoś symulacje? – pewnie głupie pytanie…

 27. mlodyst pisze:

  Panowie, a nie widać tam gdzieś stadionu ? 🙂

 28. pawel85_lbn pisze:

  @mlodyst – stadion powinien się pojawić na drugim zdjęciu nieznacznie na lewo od Mostu Rędzińskiego, ale ja go tam nie dostrzegam. Możliwe, że kadr jest minimalnie za wąski, a na pozostałych zdjęciach to już tym bardziej nic nie będzie widać:)

 29. wicio pisze:

  Rewelacja, gratuluje Robertowi! W ostatnim czasie rzeczywiście widzialność bywała fantastyczna i to wcale nie tylko przy chłodnym powietrzu a też w ciepłym – zwrotnikowym morskim. Niestety całej panoramy Sudetów nie było widać z powodu niskich chmur i lokalnych opadów ale w niektórych kierunkach znacznie przekraczała 150 km (szacunkowo). Stadion jest mało chrakterystyczny i dosyć niski, więc trudno go zlokalozować. Pamietajcie, że to dosyć daleko a wysokość BK nie taka duża i widać ją w zasadzie z budynków wyższych niż X pieter.

 30. davidov pisze:

  normalnie widok rewelacja!!. Jestem ciekaw czy z góry św anny też by było widać skajtusia,chciałbym zobaczyć taką obserwację! ; ]

 31. Patb pisze:

  Raczej z Góry św. Anny go nie zobaczymy, musiał by mieć co najmniej 260 metrów według symulacji “udeuschle”

 32. Tucznik pisze:

  Ciekawa sprawa bo ja 26 maja wieczorem (19:00-20:00) robiłem zdjęcia w przeciwną stronę i Biskupią Kopę też mam złapaną. Super foty!

 33. kowalTM pisze:

  Świetne zdjęcia i super widoczność! Ja miałem okazję kilka dni wcześniej pofocić z Wrocławia (widoczność gorsza niż 26.05.) na BK ale nie było źle 🙂

  http://www.panoramio.com/user/1211583/tags/panorama%20wroc%C5%82aw

 34. jan1960 pisze:

  Ja przegapiłem 26.05 , a dziś z Lubszy k/Tarnowskich Gór zrobiłem ST, Biskupią, Pradziad ,Beskid Śląski i Babią a na Śnieżkę patrzyłem przez lornetkę, cudownie, pozdrawiam.

 35. Northwood pisze:

  Śnieżka jest nieosiągalna z Lubszy.

 36. jan1960 pisze:

  To znów ja, pomiędzy ST a G. św Anny widać kilka pasm gór i Ślężę, szkoda,że lornetka trochę słaba, zrobię analizę zdjęć i i po punktach orientacyjnych określę jakie góry z Lubszy na lewo od Biskupiej i św Anny widać, http://www.heywhatsthat.com/ – tam też nie ma Ślęży a jest wyższa od ST! pozdrawiam.

 37. mateo pisze:

  Witaj, z Lubszy nie widać zarówno Ślęży jak i Sky Tower.

 38. jan1960 pisze:

  Witam, prześlę fotki z 31.05, faktycznie nie widziałem Śnieżki/to kwestia pogody/, ale co znaczniejsze od Turbacza po ST Wrocław /w tym kierunku nie ma po drodze tak wysokiego obiektu /było widać , a że obserwowałem przez lornetkę parę godzin do zmroku więc Ślęża /ją wziąłem za Śnieżkę/ i G.Sowie /pasmo pomiędzy Ślężą a G. św. Anny nie zmieniały pozycji, strona pd-wschodnia niestety była w burzach i poza Gorcami dalej nie było widać. Pozdrawiam…szkoda, że mój Kodak już wysłużony…

 39. Bahus pisze:

  Teraz wypadało by zrobić zdjęcie z drugiej strony, w Sky Tower jest teraz widokowy i można przy dobrej pogodzie zrobić naprawdę świetne zdjęcia.

 40. Tucznik pisze:

  @ Bahus – są zdjęcia w przeciwną stronę 🙂 Ze Wzgórz Trzebnickich ponad Wrocławiem na Biskupią Kopę:

  http://500-mm.blogspot.com/2015/01/piotrkowiczki-koo-trzebnicy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *