Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Bieszczady z Korczyny
Zdjęcie przedstawia: Bieszczady
Zdjęcie wykonane z: Korczyny, ul. Ogrodowa, 335m n.p.m
Odległość: Smerek 76km, Poł. Wetlińska 81km, Tarnica 97km, Krzemien 97km, Wołowy 99,7km
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.12.29
Autor: BartekS
Aparat: Telefon LG GT540 + SW120/600
Opis: Autor

Podobne wpisy:

14 komentarzy

 1. Krzysiek_S pisze:

  Piękny widok, no i jakże nieortodoksyjny dobór sprzętu!
  Tradycyjnie będę natomiast mendził o mnożeniu bytów ponad potrzebę – czemu nowej panoramy nie dorzucono tutaj: https://dalekieobserwacje.eu/bieszczady-z-korczyny/ ?

 2. Dlugi pisze:

  Sprzedaję sprzęt i kupuje komórkę 😉 Gratki dla autora.

 3. grześkowiak pisze:

  Nie ma co… Gratulacje! I wcale nie potrzeba sprzętu za niewiadomo jakie pieniądze żeby zostać Dalekim Obsrwatorem – wystarczy TELEFON!!! A całego uroku też dodaje autobus. Czy on jedzie drogą na Wolę Komborską? Ską dokładnie jest wykonane to zdjęcie?

 4. Rymek pisze:

  Bomba. I ten autobus, wygląda jak na wielkiej pętli bieszczadzkiej 🙂

 5. Piotrek pisze:

  no dobra ale jak to było robione? przez lornetke?

 6. Krzysiek_S pisze:

  @Piotrek – lepiej, bo sądząc po symbolu, telefon został “sprzężony” z teleskopem (refraktorem).

 7. BartekS pisze:

  Dziękuje wszystkim za miłe słowa 🙂

  Co do zestawu: akurat tak się zdarzyło, że 29 grudnia nie miałem dostępnego aparatu, więc trzeba było coś wykombinować 🙂 pod ręką miałem telefon i refraktor SW 120/600. Zdjęcie zrobione poprzez przyłożenie telefonu do okularu (powiększenie w teleskopie – 33x), przy czym widok przez okular po prostu powalał. Niestety jakość aparatu w telefonie nie odzwierciedla detalu, jaki był wtedy widoczny.

  @Krzysiek_S: zdjęcie jest zrobione z punktu 335m n.p.m, natomiast wcześniejsze panoramy będące już na DO wykonywane były z punktu widokowego (515m n.p.m)

  @grześkowiak: autobus jedzie z Korczyny do Komborni (drogą koło kościoła), odległość do autobusu ok 3km. Zdjęcie wykonywane było z .. balkonu mojego domu – ul. Ogrodowa w Korczynie

  @Piotrek: zdjęcie wykonywane przez teleskop

 8. Piotrekk pisze:

  Jest pięknie :). Dodam, że widać je także z samej Komborni, jak i z drogi Korczyna – Kombornia.

 9. grześkowiak pisze:

  No BartekS – muszę przyznać że widok z balkonu masz powalający. Może zorganizujesz kiedyś u siebie jakieś DO:) Oczywiście jak Twojej żony nie będzie:D Ja dziewczyny załatwię:P:P:P

 10. gawain74 pisze:

  No właśnie, ten autobus…dodaje uroku 🙂

 11. Tucznik pisze:

  Normalnie jak MacGyver. Ciekaw jestem przez co zrobią jeszcze zdjęcia inni pomysłowi dalecy obserwatorzy 🙂 trzeba by było zrobić jakiś konkurs w tej dziedzinie.

 12. gezeb pisze:

  Szkic juz był , phonescoping tez , wiec czas na pinhole 😉 Klasyczny z dziurką w zatyczce bagnetu to nie problem może BartekS ma warunki do wykonania camera obscura z pokoju , tapeta na scianie z Bieszczadami … widok marzenie .

 13. margu pisze:

  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w zasadzie nie trzeba nigdzie daleko jeździć, żeby być dalekim obserwatorem. Bo okazuje się, że wszędzie są takie miejsca, gdzie widać sporo i nie trzeba wchodzić wysoko, by widzieć daleko.
  Pomysł sprzętowy pierwsza klasa! Super.

 14. Maciek B pisze:

  Woooooooooooow! Jedyne co mi przypomina Bieszczady to po prostu kształt gór na tych zdjęciach nieprawdopodobny widok! Autobus faktycznie jak na pętli i nie wygląda to na 3 km zoom robi swoje. ale to połączenie sprzętowe coś niesamowitego! Brawo za pomysłowość! Tylko pozazdrościć takiego widoku z balkonu, kapitalne brawo!!! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *