…ostatnio surfując po necie natrafiłem na cos co może wszystkich zainteresować i raz na zawsze zakończyć dywagacje na temat Tatr z Gliwic…prosiłbym Admina o zerkniecie i odniesienie się do tematu
jeśli widać Mięgusza, to i grupa Wysokiej powinna się pokazywać,
inna rzecz, że w tym rejonie nieco podnosi się horyzont… ;(
spróbuję załatwić sobie klucz na XIIp., czyli na dach mojego drapacza 😉 zawsze to 10m wyżej, byłem swego czasu na Mięguszu (MSW), drogą “po głazach” od Przełęczy pod Chłopkiem, jakbym to zobaczył z balkonu, to można umierać – przerzucę się wówczas na makro 😉
ja się poddaje bo mi się mieni w oczach 🙂 moje zdanie jest takie (chociaż 3 godziny temu było całkiem inne) – przy lewej krawędzi (opisane na forum przez patrykosa jako Wysoka) na 100% nic nie ma – przy obróbce edytowanego jpga miałem wrażenie ze na 99% jest tam szczyt ale teraz stwierdzam że to na pewno artefakty. Co do ewentualnego Mieguszowieckiego to skłaniałbym się, że jest na tej fotce (ośnieżony) ale na pewno nie w miejscu gdzie dopatrzył się go patrykos, tylko tuż na lewo od szybu kopalni – jutro rzucę jeszcze raz świeżym okiem i jak się potwierdzi to wrzucę mój obrobiony plik (ostrzegam, za wiele to tam nie widać oprócz szumu :))
fajne wrzutowisko, wygodne w obsłudze – dzieki za linkę
BTW.
czy istnieje soft, wykonujacy operacje logiczne na plikach jpeg?
myślę o operacji “and” na znormalizowanych plikach (pikselach),
to mogłoby(?) wyfiltrować szum i wydobyć elementy wspólne, czyli naszego Świetego Graal’a tj. Tatry 😉
BTW.
czy istnieje soft, potrafiący wykonać operacje logiczne na jpegach i wyznaczyć elementy wspólne (np. nasze domniemane Tatry)?
taki “and” na pixelach
Jurek, straciła, – każde zapisanie jpg wprowadza dodatkowe artefakty – wiec najlepiej jak już będziesz wiedział gdzie to wrzuć taka surową nieobrabianą
owa odwrócona fotka to był element (8MPix) składowy całości, więc na jakości nie straciła, mam jeszcze trzy inne ujęcia Babiej G. z tamtego dnia, tylko gdzie to wrzucić?
Jurek daj jakiegoś linka do tego drugiego zdjęcia, może w edycji da się coś z niego wywnioskowac na ten moment na forum doszliśmy do wniosków że to co chcemy zobaczyć na tych fotach to tylko nasze fantazje ale…. I jeszcze jedno, jeżeli składałeś panoramę to jakość w trakcie tej operacji jeszcze spadła, może masz pojedyncze jpegi z których tą panoramę robiłeś?
To drugie zdjęcie było całkiem inne, bo było z tego co patrzyłem na dane zrobione 2h później od tego pierwszego, tylko właśnie nie wiem czemu Jurek zrobił je na odwrót?
Zwróciłem uwage jak jeszcze były dwa zdjęcia, drugie miało zamienioną lewą stronę z prawą, pewnie jakiś błąd sie wkradł na strone – teraz jest dobrze 🙂
Przepraszam, ale czemu mówicie na pierwszej fotce, na drugiej, lustrzane odbicia itd, ja widzę tylko jedną i faktycznie w tej jakości Tatr nie widać – Jurek podaj linka do oryginału, może też nad nią popracuję
Dokładnie 🙂
Na pierwszej fotce wyraźnie dopatrzyłem się po lewej stronie szpiczastego szczytu! Panowie oby to było to o czym myślę 🙂
To zdjęcie może przedstawiać w końcu “Tatry z Gliwic” 🙂
na pierwszej fotce Patryk dopatrzył się Tatr (grupa Wysokiej i fragment Mięgusza) – co jest zgodne z symulacją: ttp://www.bankfotek.pl/view/195936
dla chętnych do dalszej obróbki oryginalnych fotek, chętnie podeślę pliki,
szkoda tylko, że strzelałem wówczas takim sobie sprzętem, do tego z kompresją (domyślną = średnią) jpeg ;(
nic to, pozostaje nadal polować,
zawsze to miło, jak z balkonu widać Tatry 😉
Zdjęcia publikowane na portalu Dalekieobserwacje.eu stanowią własność ich autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Witaj Mirunio – ta kwestia już została rozstrzygniętą na forum. Zapraszamy do lektury i dyskusji na forum
to samo ale nieco chyba poprawione:
http://www.patbro.cba.pl/goryzgliwic/slides/Tatry%20z%20osiedla%20Kopernika%20+%20symulacja%2002.html
…ostatnio surfując po necie natrafiłem na cos co może wszystkich zainteresować i raz na zawsze zakończyć dywagacje na temat Tatr z Gliwic…prosiłbym Admina o zerkniecie i odniesienie się do tematu
http://www.patbro.cba.pl/goryzgliwic/slides/Tatry%20z%20osiedla%20Kopernika%20+%20symulacja%2001.html
nie widziałem tego tutaj, więc pozwolę sobie wkleić 🙂
jeśli widać Mięgusza, to i grupa Wysokiej powinna się pokazywać,
inna rzecz, że w tym rejonie nieco podnosi się horyzont… ;(
spróbuję załatwić sobie klucz na XIIp., czyli na dach mojego drapacza 😉 zawsze to 10m wyżej, byłem swego czasu na Mięguszu (MSW), drogą “po głazach” od Przełęczy pod Chłopkiem, jakbym to zobaczył z balkonu, to można umierać – przerzucę się wówczas na makro 😉
No cóż na Tatry pozostaje nam czekać na lepsze ujęcia Jurka w lepszą widoczność lepszym sprzętem 🙂
ja się poddaje bo mi się mieni w oczach 🙂 moje zdanie jest takie (chociaż 3 godziny temu było całkiem inne) – przy lewej krawędzi (opisane na forum przez patrykosa jako Wysoka) na 100% nic nie ma – przy obróbce edytowanego jpga miałem wrażenie ze na 99% jest tam szczyt ale teraz stwierdzam że to na pewno artefakty. Co do ewentualnego Mieguszowieckiego to skłaniałbym się, że jest na tej fotce (ośnieżony) ale na pewno nie w miejscu gdzie dopatrzył się go patrykos, tylko tuż na lewo od szybu kopalni – jutro rzucę jeszcze raz świeżym okiem i jak się potwierdzi to wrzucę mój obrobiony plik (ostrzegam, za wiele to tam nie widać oprócz szumu :))
już wrzuciłem: 4 odsłony Babiej Góry z dn. 2007-04-30:
http://fotoupload.be/public.php?action=view&upload_id=3944
fajne wrzutowisko, wygodne w obsłudze – dzieki za linkę
BTW.
czy istnieje soft, wykonujacy operacje logiczne na plikach jpeg?
myślę o operacji “and” na znormalizowanych plikach (pikselach),
to mogłoby(?) wyfiltrować szum i wydobyć elementy wspólne, czyli naszego Świetego Graal’a tj. Tatry 😉
Polecam http://fotoupload.be/public.php a potem podać linka do zassania. Limit fotki 15MB..więc nawet RAW wejdzie 😉
tymczasowo wrzuciłem do siebie:
1) http://elhos.pl/files/IMG_1584.JPG
2) http://elhos.pl/files/IMG_1585.JPG
3) http://elhos.pl/files/IMG_1586.JPG
4) http://elhos.pl/files/IMG_1588_wspak.JPG
zapraszam do obróbki fotek !!
BTW.
czy istnieje soft, potrafiący wykonać operacje logiczne na jpegach i wyznaczyć elementy wspólne (np. nasze domniemane Tatry)?
taki “and” na pixelach
Jurek, straciła, – każde zapisanie jpg wprowadza dodatkowe artefakty – wiec najlepiej jak już będziesz wiedział gdzie to wrzuć taka surową nieobrabianą
Jurek koniecznie zarejestruj się na naszym forum
http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13392&st=3640
Tam można to tez spokojnie wrzucić 🙂
owa odwrócona fotka to był element (8MPix) składowy całości, więc na jakości nie straciła, mam jeszcze trzy inne ujęcia Babiej G. z tamtego dnia, tylko gdzie to wrzucić?
Jurek daj jakiegoś linka do tego drugiego zdjęcia, może w edycji da się coś z niego wywnioskowac na ten moment na forum doszliśmy do wniosków że to co chcemy zobaczyć na tych fotach to tylko nasze fantazje ale…. I jeszcze jedno, jeżeli składałeś panoramę to jakość w trakcie tej operacji jeszcze spadła, może masz pojedyncze jpegi z których tą panoramę robiłeś?
to były dwa różne zdjęcia,
widać to nawet bez analizy exif-a, był inny rozkład światła, etc.
dlaczego wspak? 😉 chyba coś się pomerdało w opcjach funkcji “panorama”
zapewne fatum tatr zadziałało 😉
To drugie zdjęcie było całkiem inne, bo było z tego co patrzyłem na dane zrobione 2h później od tego pierwszego, tylko właśnie nie wiem czemu Jurek zrobił je na odwrót?
Zwróciłem uwage jak jeszcze były dwa zdjęcia, drugie miało zamienioną lewą stronę z prawą, pewnie jakiś błąd sie wkradł na strone – teraz jest dobrze 🙂
Przepraszam, ale czemu mówicie na pierwszej fotce, na drugiej, lustrzane odbicia itd, ja widzę tylko jedną i faktycznie w tej jakości Tatr nie widać – Jurek podaj linka do oryginału, może też nad nią popracuję
Oczywiście drugie zdjęcie jest LUSTRZANYM ODBICIEM… ale nie mam pojęcia dlaczego takie się tu znalazło.
Zdjęcia są piękne, ale ja jednoznacznie Tatr nie widzę…Jedno jest pewne, Tatry z Gliwic to tylko kwestia czasu ;-P
Zapomniałem dodać ze domyślałem się ze z tego bloku pochodzą fotki, jakby tak jeszcze wejść na dach to da chyba poziom 12 piętra! 🙂
Dokładnie 🙂
Na pierwszej fotce wyraźnie dopatrzyłem się po lewej stronie szpiczastego szczytu! Panowie oby to było to o czym myślę 🙂
To zdjęcie może przedstawiać w końcu “Tatry z Gliwic” 🙂
Gliwice, ul. Jowisza 36 / IXp …to już mogę powiedzieć Wam: dzień dobry 😉
Google Earth podaje wysokość gruntu na 243m + wysokość IXp,
ja to szacuję na ca. 275m, na dokładną wysokość z GPS trudno liczyć
Jurku, podaj nam skąd dokłądnie było robione zdjęcie, to Kashmir w minute powie nam, czy mamy obserwacje pod 150 km czy nie 🙂
http://www.bankfotek.pl/view/195936
na pierwszej fotce Patryk dopatrzył się Tatr (grupa Wysokiej i fragment Mięgusza) – co jest zgodne z symulacją: ttp://www.bankfotek.pl/view/195936
dla chętnych do dalszej obróbki oryginalnych fotek, chętnie podeślę pliki,
szkoda tylko, że strzelałem wówczas takim sobie sprzętem, do tego z kompresją (domyślną = średnią) jpeg ;(
nic to, pozostaje nadal polować,
zawsze to miło, jak z balkonu widać Tatry 😉
Dzięki za informacje!