Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Babia Góra z Buska Zdroju

dsc_0125_busko_babia_600

babia_z_buska_sym_600

busko-babia-07-2013

Zdjęcie przedstawia: Babia Góra (Diablak), Mała Babia (Cyl)
Zdjęcie wykonane z: Buska-Zdroju
Odległość: do Babiej Góry – 133 km, Sokolicy 131km
Zdjęcie wykonano dnia: 2009.06.07 (zdj. 1), 2013.07.21 (zdj. 2)

Autor: Michał K.

Podobne wpisy:

18 komentarzy

 1. Czaki pisze:

  Nie wiem, czy dobrze rozumuje ;P, ale góra która przysłania Babią z lewej to chyba nie Sokolica, a Polica.

 2. mateo pisze:

  Tak, ta najwyższa poza Babią na lewo kopa to Polica, której nie mam pojęcia dlaczego Kashmir nie zaznaczył… Natomiast Sokolica jest zaznaczona już na stoku Babiej Góry, czyli dokłądnie tam, gdzie się znajduje.

 3. Mateo pisze:

  Nigdy na żywo z tej strony Babiej nie widziałem, a tutaj jest ona rozłożona na czynniki pierwsze. Pierwotny tytuł tego wpisu przed wygenerowaniem symulacji był “Babia Góra i Pilsko z Buska Zdroju”, bo nigdy w życiu bym nie pomyślał, że Mała Babia będzie tak oddalona od Diablaka. ‘U nas’ wszystko zlewa się w jedną spójną Babkę. Co ciekawe z tego miejsca Pilska nie widać w ogóle pomimo tego, że Babia wystaje aż tak bardzo.

 4. Wicio pisze:

  Rzeczywiście ciekawe. Police tak dobrze widać a Pilsko wyzsze o ok 200 m juz nie, a tylko dlatego, że jest kilkanaście km. Przy takich odległosciach jednak kulistość Ziemi daje sie juz mocno we znaki.

 5. mike pisze:

  Na pewno da się zobaczyć Pilsko z Buska, tylko z jakiegoś wyższego miejsca albo musiałbym się trochę na wschód przesunąć, bo zaraz na zachód od Babiej zaczyna się wysoki wał wzgórz.

 6. mike pisze:

  Dodam jeszcze, że z lewej strony zdjęcia, dokładnie tam gdzie kończą się góry widać RTCN Chorągwica.

 7. Paweł W. pisze:

  Na jakiej wysokości był obserwator i czy w sąsiedztwie miasta są jakieś wyższe wzgórza niż wysokość obserwatora?
  Niebawem zacznę polowanie na Karkonosze z rodzinnej Zielonej Góry. Babia Góra obiecująco wysoko ponad horyzont. Odległość identyczna 🙂

 8. mateo pisze:

  http://www.heywhatsthat.com/?view=T0NP0VKE
  @Paweł W. – wybrałem dla Ciebie taki optymalny punkt, nie za wysoki i nie za niski w Karkonoszach i wygląda to dla Ciebie i wszystkich obserwatorów z Zielonej Góry bardzo obiecująco 🙂 Kiedy mamy się spodziewać Karkonoszy z 160 km? 😉

 9. Krzysiek_S pisze:

  Ten rok przywrócił mi wiarę w sens wakacji w lipcu i sierpniu :).

 10. Staszek S. pisze:

  Czy nie bierzecie pod uwagę takiej oto rzeczywistosci, że to nie Cyl, a Pilsko. Zbyt wydlużony grzbiet Babiej z tej strony. Zdjęcie niezbyt wyrazne aby potwierdzic te wersje.

 11. Gustlik pisze:

  Kształtem nieco przypomina Ślężę koło Wrocławia.

 12. Krzysiek_S pisze:

  @Staszek S.: z całą pewnością na zdjęciu jest Cyl, a nie Pilsko. Szczyt Pilska jest bardziej płaski, a poza tym Cyl musiałby w ogóle zniknąć, żeby go tu nie było. Jest w końcu tylko trochę od Pilska niższy.
  W kształcie grzbietu Babiej też nie dostrzegam nic podejrzanego ;).

 13. Staszek S. pisze:

  Krzysiek S., nie upieram się przy swojej teorii, byc może jest jak piszesz. Patrząc na mapę, to Pilsko winno byc usytuowane podobnie jak Cyl. Tylko przy takiej wersji brakuje mi Malej Babiej. Nigdy nie miałem okazji z tamtej strony oglądac Babiej, stad wynika mój problem. Pozdrawiam

 14. Michał pisze:

  @Michał K. – masz może zdjęcia komina EC w Kielcach z Buska?

 15. Michał K pisze:

  Mam, ale w tej chwili jestem za granicą i nie mam swojego laptopa. Widać go dobrze z NE rubieży miasta. A Pilsko z Buska też jest. Z tego miejsca go nie widać, bo zasłaniają bliższe wzgórza. Jest na DO na zdjęciach z Broniny – pierwszej wsi na wschód od miasta.

 16. marta pisze:

  Panowie, jakie punkty obserwacyjne w Busku polecacie?

 17. Voytas pisze:

  marta@ Michał, autor zdjęć, to wybitny daleki obserwator, a Busko to jego “podwórko”. Na pewno Ci pomoże. Z jego komentarza powyżej wynika, że może nie od razu… 🙂

 18. marta pisze:

  Voytas@ Dzięki! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *