Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Widok na Karkonosze z Pragi

[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Karkonosze z najwyższym szczytem Śnieżka (1602 m npm) 
Zdjęcie wykonane z: wieży obserwacyjnej (60 m) na Wzgórzu Petrin, Praga, Rep. Czeska  
Odległość: do Śnieżki – 120 km
Zdjęcie wykonano dnia: ?
Autor: JaLe

Podobne wpisy:

7 komentarzy

 1. mateo pisze:

  Okazuje się, że z wieży obserwacyjnej na Petrinie w Pradze widać Góry Orlickie z Velką Destną w roli głównej oraz co jeszcze ciekawsze fragmenty masywu Śnieżnika. Oba powinny pokazać się mniej więcej dwa kadry na prawo od powyższego zdjęcia. Wszystkich dalekich obserwatorów, którzy mieli okazję robić zdjęcia z praskiej Wieży Eiffle’a, prosimy o przeglądnięcie swoich zdjęć właśnie celem odnalezienia powyższych szczytów. ‘Walczymy’ tutaj o – odpowiednio – 140 km i 170 km…

 2. mike pisze:

  Jako ciekawostkę podam, że kiedyś były plany wybudowania wysokiej wieży w Warszawie, gdzieś na południu Pragi. To miała być wieża telewizyjna podobna do tej w Berlinie czy Moskwie. Przy wys. min. 350mnpt możliwa by była obserwacja Gór Świętokrzyskich.
  Według Heywhatsthat można je zobaczyć np. z czubka masztu w Raszynie, a Góry Świętokrzyskie z PKiN można potraktować z kolei jako “miejską legendę”.
  Obecnie najwyższym budynkiem w Warszawie ma być Lindleya Office Corner (plan 330m.) Budowę jednak opóźnił kryzys, nie wiadomo też czy wysokosć nie zostanie zmniejszona.

 3. dziki_z_lasu pisze:

  Z tymi Górami świętokrzyskimi to za ciekawie może nie być, według Heywhatsthat z 300m komina EC4 w Łodzi (521mnpm) ledwo co widać Pasmo Oblęgorskie, no chyba że definicję Gór Świętokrzyskich rozszerzymy na całą Wyżynę Kielecką, wtedy oczywiście będzie widać więcej, np. Altanę w Garbie Gielniowskim 😉

 4. JimiVoodoo pisze:

  Hello
  Bought a web camera the other day. Anyone knows a free site where I can talk to people?
  Thank you in advance for your answer and please excuse me if the question is in a wrong section.

 5. Congratulations, Drew Barrymore and Will Kopelman. The newlyweds have been upgraded to new parentsding from Boston to Carnegie Hill with its new Madison Avenue location, at 86th Street.The shopping rderndes Mitglied”) of the Schutzstaffel (SS). With their help, his economic situation improved.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.