Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry z Hrobaczej Łąki

p1050162

p1050163

p1050164

p1050167

p1050183

hrobacza-tatry-wysokie-2013-09

hrobacza-tatry-zachodnie-2013-09

hrobacza-tatry-opis

hrobacza-wysokie-

hrobacza-wysokie-zoom

Zdjęcie przedstawia: Tatry
Zdjęcie wykonane z: Hrobaczej Łąki
Odległość: do Lomnicy – 103 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2009.01.10 (zdj. 1-5), 2013.09.08 (zdj. 6-8), 2013.10.27 (zdj. 9,10)

Autor: Adam T. (zdj. 1-5), Legre (zdj. 6-8), maarekk (zdj. 9,10)

Podobne wpisy:

14 komentarzy

 1. Staszek S. pisze:

  Nie sądziłem że 6 września była taka dobra widocznośc. Bardzo dobre zdjęcia. Moje gratulacje.

 2. Marek pisze:

  Fajne fotki… ale coś mi się w nich nie widzi… coś jakby się nie zgadzają widoki drugiego i trzeciego planu… 🙁

 3. Staszek S. pisze:

  Marek, pisz konkretniej, nie wiem co Ci się nie widzi.

 4. Staszek S. pisze:

  Andrzeju, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, inni mogliby Ci w tym pomóc bardziej niż ja, lecz nie kwapią się by odpowiedziec na Twoje pytania. Radzę poczekac na pogodny, wyżowy dzień, z dużą przejrzystością powietrza. Wysokie chmury w niczym Ci nie przeszkodzą. No i oczywiscie musisz znalezc takie miejsce, z którego możesz Tatry zobaczyc. Pozdrawiam

 5. Krzysiek_S pisze:

  Andrzej – jeżeli w Rzeszowie będzie zimniej niż w górach, to prawie na pewno w mieście będzie mglisto. Przy dalekich obserwacjach z nizin inwersja nie jest mile widziana. Co do ciśnienia atmosferycznego, to ostrych reguł nie ma, ale powietrze powinno być suche.

 6. Legre pisze:

  Staszek- Fotki były robione 8, a nie 6 września. Warunki były w miarę dobre ale dość szybko zmieniała się widoczność. Raz lepsza, raz gorsza. Łomnice udało się dopatrzeć z polanki po lewej od schroniska, natomiast fotki Adama T są wykonane z Łąki tej po prawej stronie i oto może chodzi Markowi z tymi planami?

 7. gezeb pisze:

  Moze Markowi chodzi o to ze zdjecia nie są chyba z dokładnie tego samego miejsca i stąd róznice w drugich i trzecich planach . Autor pierwszej obserwacji był bardziej “na zachód ” od autora drugiej i stąd np. Hawrań jest bliżej budynku i wieży na Górze Żar na zdjeciach z 2009 a na tych z 2013 wieża “wedruje” pod Kepe i Gówniaka .

 8. Staszek S. pisze:

  Teraz się zorientowałem o co chodziło Markowi, dziękuję za podpowiedz. Dzień pomyliłem z fotkami w nawiasie. Przepraszam za zamieszanie.

 9. Marek pisze:

  Jeśli zdjęcia były robione z różnych miejsc to stąd te przesunięcia. Pozdrawiam i jak najdalszych obserwacji 🙂

 10. Pawel Homel pisze:

  proszę autora o napisanie jakim zoomem były robione 2 ostatnie zdjęcia 7 i 8 coś za blisko wydają mi się te tatry w stosunku do góry żar babia też bardzo blisko mieszkam w okolicy chrobaczej byłem tam dzesiątki razy ale czegoś takiego nie widziałem

 11. Staszek S. pisze:

  Pawle, zdjęcia o które pytasz były wykonane przy dużej przejrzystości powietrza i stąd taki efekt. Autor zapewne to potwierdzi. Zoom też nie był zbyt wielki. Można bywac w danym miejscu wielokrotnie, a takie warunki pogodowe zdarzają się parę razy w roku. Ponieważ byłem tam wielokrotnie i miałem okazję widziec tę piękną panoramę, gratuluję autorowi tych ostatnich zdjęc.

 12. Legre pisze:

  Paweł – zoom to na max odkręcony 55-300. Wygląda na to że miałem farta z warunkami i było tak jak pisze Staszek. To jest właśnie piękne w takich obserwacjach że w ciągu kilkunastu minut możemy czasem być tak blisko dalekich “obiektów”. Co ciekawe w tamten dzień w stronę industrialu, ledwo Bielsko było widać.

 13. Staszek S. pisze:

  Legre – czy możesz napisac jakim sprzętem wykonałeś te zdjęcia?

 14. Legre pisze:

  Sprzęt to Nikon D3100+Nikkor 55-300+Statyw. Czekam na zgranie się wolnego czasu z dobrymi warunkami i może kiedyś wyjadę tam z Syntą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *