Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry Wysokie z Wojciechowej Góry (Siołkowa k. Grybowa)

WG_Tatry_5-wide
WG_Tatry_4-zoom
WG_Tatry WG_Tatry_3

Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie
Zdjęcie wykonane z: Wojciechowa Góra (Siołkowa k. Grybowa) 49°37’52″N   20°55’5″E 550 m n.p.m.
Odległość: do Łomnicy 70 km, do Rysów 78 km 
Zdjęcie wykonano dnia: 2014.02.09
Autor: Adam Bryniak
Aparat: Nikon D3100 + 18-105 mm
Opis: autor

Podobne wpisy:

6 komentarzy

 1. persona non grata pisze:

  ale fail haha

 2. Tucznik pisze:

  Niezbyt daleka obserwacja jak na Tatry, ale za to bardzo ładna. Martwi mnie “szalenie obfita” ilość tagów umieszczonych pod zdjęciami. Cztery tagi to stanowczo za mało żeby w przyszłości można było bez problemu znaleźć ten wpis. Dla przykładu wpis poprzedzający tą publikację zawierał ich 13.

 3. Czester pisze:

  Jak się już znęcamy, to chciałem powiedzieć, że niezła warstwa smogu nad Tatrami – warto nauczyć się obsługi przezroczystości w programie graficznym. Albo zamiast robić print screen z wygenerowanej panoramy (co widać po paskach przewijania), to można prawym klawiszem kliknąć “zapisz obrazek jako” – wtedy warstwa z nazwami jest od razu przezroczysta.
  Za to jeśli chodzi o symulację, to jak się wybierze opcję “Request panorama via e-mail” – wtedy przychodzi w jednym kawałku i też można zrobić “zapisz obrazek jako”.

 4. mateo pisze:

  @Tucznik – mozna rozbudowac tagi, podobnie kategorie, powstaje tylko pytanie, czy jest sens to robic, skoro dziala i to skutecznie wyszukiwarka. Mozna szukac po dacie, autorze, lokalizacji I nazwie obserwowanego obiektu. Aby otagowac skutecznie cale DO potrzeba tysiecy hasel, a to staje sie przeciwskuteczne – z zamyslu tagi maja sprowadzac wyszukiwanie z ogolu do szczegolu.

  Co do bledow w publikacjach faktycznie sie one czesto zdarzaja I jest to glownie wina redakcji. Braku czasu scisle rzecz biorac. Dlatego od teraz wprowadzamy zasade, ze do publikacji przyjmowane sa tylko te maile, w ktorych znajduje sie komplet informacji, wraz z wygenerowana panorama. Nikt nie ma tyle wiedzy na temat obserwacji I nie poswieci na nia tyle czasu co sam jej autor.

 5. Staszek S. pisze:

  Zdjęcia bardzo piękne, nie rozumiem dlaczego się czepiacie w sprawie mało istotnych szczegółów. Ponadto można swe uwagi artykułowac bardziej kulturalnie. Nie wszyscy mają ten rodzaj umiejętności na Waszym poziomie. Pozdrawiam

 6. Tucznik pisze:

  @ mateo
  – “Mozna szukac po dacie…” – nie wszystkie, szczególnie starsze wpisy nie mają daty wykonania zdjęcia lub jest niekompletna, czasami nie jest w formacie rr.mm.dd, chyba że chodzi Ci o datę ukazania wpisu ale wyszukiwarka nie działa po tych datach, sam zresztą często nie pamiętam dokładnie kiedy jaką obserwację zrobiłem co do dnia. Żeby oglądać po dacie wystawieni trzeba się mocno nakombinować ale się da.
  – …autorze” – gdy wpisuje w wyszukiwarkę “Voytas” to wyskakują wpisy opracowane przez niego zdjęcia innych, oraz te których jest autorem. Gdy wpisuje “Robert J.” to pokazują się wpisy wykonane tylko tego autora. Więc mam obawy co do sprawności działania takiego wyszukiwania.
  – “…lokalizacji I nazwie obserwowanego obiektu” do tego potrzebne są tagi. czasem informacja zawarta w nazwie nie wystarcza. Jeśli szukam obserwacji z Kępnicy (miejscowość Kępnica) to wpisuję w wyszukiwarkę “Kępnica” a nie “Kępnicy”. W pierwszym przypadku nie znajduje wpisu, a w drugim znajduje bo słowo “Kępnicy” znajduje się w tytule. W nowszych wpisach jest to już chyba poprawione bo wpisuję “Wojciechowa Góra” i znajduje wpis poprawnie. Tak więc mam podstawy sądzić że to wyszukiwanie też nie działa do końca poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *