Tatry Wysokie widziane z g. Miedzianka k. Kielc
Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie
Zdjęcie wykonane z: g. Miedzianka k. Kielc (354 m n.p.m.)
Odległość: do Krywania – 189 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2016.06.18 (ok. 4:55)
Autor: Kopernik
Aparat: Panasonic Lumix FZ150











Elegancko!
Legancko
Super zdjęcie, nie dowierzam ze to tatry
często bywam na miedziance, w sumie mam ją prawie pod domem. autorze, cudowna obserwacja. mógłbyś mi powiedzieć jaką porą roku i dnia najlepiej próbować wypatrywać Tatr?
mejl: kama-to@wp.pl
piękne! Ten Błysk na Łomnicy jest rewelacyjny!
Na temat fotografowania DO można by już napisać jakiś interdyscyplinarny poradnik. No ale tak rzutem na taśmę: 18-55 to niestety ale liche narzędzie w tym sporcie. Może i przy przekadrowaniu coś wyłuskasz, ale spróbuj zakupić z allegro jakiś stary obiektyw na gwint m42. Czasem trafi się coś z przejściówką do Canona. 200 mm może już wystarczyć, ale czasem w dobrej cenie trafi się coś kalibru 500 mm.
Od wzgórz pomiędzy Puławami a Kazimierzem Dolnym, a Janowem Lubelskim z wielu miejsc powinieneś złapać Góry Świętokrzyskie. Wejdź na stronę http://www.heywhatsthat.com/ następnie w zakładce “Viev”wyszukaj “Swiety Krzyz”. Zobaczysz, że miejscówek masz całkiem sporo. Jeśli z Salomina ustrzelisz Tatry (tu bez co najmniej 300 mm nie próbuj). To zostaniesz okrzyknięty człowiekiem roku na tym portalu i ani trochę nie żartuję 🙂
Moze ktos by napisał gdzies , bo jakoś nie umiem znalesc jak i od czego zacząć zeby zrobic coś podobnego. Mam canona eos 500d i kit 18-55 obiektyw. Da sie zrobic jakąś prostą obserwacje nawet 30 km? Jakieś pierwsze kroki , samouczek mile widziane Lubelszczyzna
Według symulacji z Jasnej góry widać czubeczki Tatr, ale nie każdemu dane jest wejść na szczyt wieży 🙂
Myślę, że w tym dniu było też widac Taterki ze wzgórz Przedborskich
@Ad – trudno powiedziec, gdyby ktos zobaczyl Tatry z JG, takie info predzej czy pozniej doszloby do srodowiska DO. A tak mamy tylko legendy I wspaniala, dobrze rokujaca odserwacje Babiej Gory z Czestochowy autorstwa naszego Kolegi Northwooda.
Pytanie do fachowców czy z jasnej góry też takie widoki widac
Ziemia nie jest ani okrągła ani “okrągłą w drugą stronę”, jej kształt opisuje geoida, a na potrzeby kartografii posługujmy się elipsoidą obrotową (aktualnie najczęściej jest to elipsoida WGS 84 albo GRS 80 ).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoida
Harry- jest okrągła ale w drugą stronę
A podobno ziemia jest okrągła
HA! Zakładałem, że pojawią się dalekie strzały z 18.06. i proszę… Ja w ten dzień na wieży widokowej na Szyndzielni w Beskidzie Śląskim spędziłem ponad pół godziny, taka była widoczność przez cały dzień! Niestety bez aparatu fotograficznego
Wydaje mi się, że było ją widać. Wysłałem adminom serwisu zdjęcie ale nie jestem do końca pewien czy to była Babia.
A o tej wczesnej porze była ze mną moja dzielna żonka i małżeństwo przyjaciół. 16 i pól godziny później przy zachodzie słońca nie było już ich widać, ale za to mieliśmy (prawie) najdłuższy dzień na nogach!
Piękna miejscówka,byłem tam kilka razy ,ale nie udało mi się złapać Tatr,Kopernik,a czy było tego dnia widać Babią górę?.
Ekstra fota 🙂
@Ryan o którym zdjęciu i budowli mowa, bo cementownia w Małogoszczu raczej nie załapałaby się z Tatrami w tle?
Pisząc o maszcie w Jędrzejowie miałem na myśli biało czerwoną konstrukcję z pierwzego zdjęcia.
Ryan, odmienia się “w Małogoszczu” (ten Małogoszcz, nie ta Małogoszcza).
Zdjęcia super.
ta budowla to cementownia w Małogoszczy.
w mordę… na tarasie na Widomej byłem 18ego o 9 ale nie było daleko widać… Świętokrzyski ma możliwości ale ciężko, tylko raz mi się udało ujrzeć Mogielnice (spod Łysicy) Ale to raz…
Szczęśliwi, którzy nie wierzą prognozom.
@ Arka Diusz maszt nadajnika w Jędrzejowie przy ul. Głowackiego?
Obserwacja o tyle zaskakująca ze o tej porze roku to spodziewałbym sie wysypu widoków Tatr z Węgier ale ogólnie maj/czerwiec na duży plus 🙂
@Rymek – tak, to obserwatorium na Łomnicy.
Zdjęcia – można by rzec – w oldschoolowym stylu, ze słabo wyraźnymi górami i pikselozą, ale za to super klimatem 🙂
Co tu dużo komentować, świetny strzał i tyle. W końcu coś świeżego. Akurat tak się złożyło że od 17 do 19 czerwca były świetne warunki do obserwacji i weekend. Zapewne będzie jeszcze sporo zdjęć z tych trzech dni, co widać zresztą już na Astropolis.
Na Łomnicy błysnęła kopuła obserwatorium na zdjęciu nr 2?! Świetne warunki, fajne zdjęcia no i ta pora… 4:55
Gratulacje dla autora! Z tych rejonów to cenna i rzadka obserwacja. I jeszcze ta pora… 😉