Mała Fatra i Wielki Chocz z Turbacza
Zdjęcia przedstawiają: Mała Fatra, Wielki Chocz
Zdjęcie wykonane z: Turbacz (49.53379 20.10485)
Odległość: Wielki Krywań 86 km
Zdjęcie wykonano dnia: 02.04.2016r
Autor : Krzysztof Gołębiak
Aparat : FujiFilm X-T10, obiektyw XC 50-230mm
Podobne wpisy: Wielka i Mała Fatra z Turbacza oraz Mała Fatra z Turbacza












MERTI 🙂 na Velkej Luce tak fajnie wtedy przemokłeś…:)
Velka Luka kiedyś wpadła mi w obiektyw z sąsiedniego Gorca. Dało się nawet wyróżnić kompleks przekaźników.
http://refrakcje.blogspot.com/2016/01/halo-klak-03112015.html
Na pierwszym zdjęciu, gdzie w symulacji jest znacznik Max. Dist., widać zbocze góry Velka Luka w luczańskiej części Małej Fatry, nad miejscowością Martin 😉
Voytas, zgadza się . podejrzałem pełen kadr i jest ok.
@ jacek – mylisz Chocza z Rozsutcem. Z tej perspektywy są podobne, ale pierwsza foto to Fatra z Rozsutcem, druga to Chocz – i wszystko się zgadza.
@ merti – odezwij się proszę na priva – mam sprawę. Mam mojego maila, ja Twojego nie mogę znaleźć w kontaktach?
🙂 Tak. Fotki są ze szczytu Turbacza. Zrobione 04.03.2013r aparatem Canon s3is.
Panowie, materiału nie ma, są tylko przygotowane do publikacji, w ilości ośmiu sztuk, szkice ale one nie mają wogóle zdjęć. Innych rzeczy nie ma na serwerze więc tak naprawdę będę wrzucał to co do mnie spłynie z co najmniej dwutygodniowym cyklu…
@Bulizzor, myślałem o fotkach co tu podałeś we wpisie z dnia 2016/06/08 o 20:36. Napisz coś więcej na ich temat, bo jeżeli to Turbacz to mogę je dołączyć do tej obserwacji Krzysztofa 😉
Emocje jak na grzybach 😛 Fajnie że znowu coś się dzieje. Krzysiek_S ma rację, dalekie obserwacje bywają różne, tu mamy taką może mniej ambitną niż 200-300 kilometrowe foty Bulizzora ale też ciekawą. Teraz przed Mertim ciężkie zadanie odgrzebać ten cały materiał który spływał do DO i gdzieś tam lądował na końcu kolejki. Na koniec taka moja propozycja by jakoś zaktualizować zakładkę “Team” na stronie. Jak już wszystkim wiadomo Robert J. od jakiegoś czasu nie jest redaktorem, teraz został nim Merti i być może jeszcze ktoś zostanie, a po niektórych z listy redaktorów słuch zaginął w pomrokach dziejów.
Bulizzor , daj linka do fotek, popatrzymy
Bulizzor napisz do mnie na adres teamu co i jak to zadziałam 😉
te same szczyty w trochę innych kolorach z 2013r:
https://www.dropbox.com/sh/ig53ny5h1l3isrv/AABfKEFy8oduQfvlkgOnR7d5a?dl=0
NaTurbaczu niestety 99.5% ludzi patrzy jedynie na Tatry
Dobrze że takie zdjecia się pojawiają.Często ukazują znane pasma w mniej znanych perspektywach.przecietny turysta kojarzy widok Malej Fatry zazwyczaj z Wlk.Raczy
@buli: No bez przesady, półtoramiesięczny zastój na stronie nie oznacza, że każda obserwacja poniżej 100 km przestała być daleka. Czy staliśmy się aż takimi zgredami? Zdjęcia są bardzo ładne i cieszę się, że się pojawiły.
Z drugiej strony, źle się dzieje, jeśli zgłoszenia wpadają do czarnej dziury i przyłączam się do prośby o odszukanie i opublikowanie materiału bulizzora!
chcemy foty Bulizzora !
po obejrzeniu pełnego kadru przepraszam za zamieszanie…. przedtem wydawało misie że Rozsutec jest przedstawiany jako Wielki Chocz
za nie dlugo mozna sie spodziwac giewontu z gubalowki.
popieram Agnieszke.bylem na turbaczu,i widoki poezja,ale jakie dalekie obserwacje! bulizzor +270! to rozumiem.pierwszy wpis to poprostu polew.z pelnym szacunkiem jaka to daleka obserwacja.
Byłam na Turbaczu nie pamiętam żadnego wyjątkowego widoku. Jedynie na początku szlaku przy małym stawie, gdzie można było dostrzec Tatry. A na Małej Fatrze w tym roku byłam na Wielkanoc 🙂
Żadna fotka nie jest odwrócona 🙂
Poniżej link do zdjęcia z mniejszym przybliżeniem, https://goo.gl/photos/yDhQxFwLPuBU3BtE6
W zeszłym roku w ultrawysokim ciśnieniu miałem podobne warunki na Wielkiej Sowie, więc żadnym cudem. Ale na dole było mglisto 😉
Z mojej strony “propozycja” spłynęła już czas jakiś temu.
jakim cudem?,jakie musialy byc warunki
Na drugiej fotce jest Wielki Chocz bez dwu zdań.Pozdrawiam
byłem tu i tu , spałem w bacówce pod choczem. powtórzę, fotka jest odwrócona o 180 stopni. patrząc na mapę chocz po lewej stronie jest
jacek u mnie też Biskupia Kopa w zamrażalniku.
Widzę że nigdy nie widzieliście Chocza i Rozsutca z daleka, tym bardziej na nich nie byliście 😉
Lipa
niekoniecznie Merti, bowiem wg mapy Chocz jest po lewej stronie mapy a na zdjęciu po lewej chyba ,że jest to odbicie lustrzane to się zgodzę
Czegoś nie widać? Przecież jest Wielki Chocz na drugim zdjęciu więc o co kaman ? 🙂
Jak będą jak spływały w miarę regularnie jakieś propozycje to i będą w miarę regularnie na stronce 😉
Jednak brakuje kontaktu z Rafałem, widać zapracowany, bo nie udziela się, bardziej do mnie “przemawia” Mateo… 😉
Most Wanted!
Oooo! Merti “publikator” 🙂 Może stronka znów odżyje?
A gdzie Wielki Chocz?
fajne fotki, zastanawiam się czy moje zdjęcia Pradziada z Raczy , swoje już odleżały w “zamrażalniku”?