Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Pradziad z Babicy koło Wadowic

Symulacja online

Zdjęcie przedstawia: Pradziad, Vysoká hole
Zdjęcie wykonane z: Babicy k. Wadowic
Odległość: do Pradziada 167 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2019.03.30
Autor: Krzysztof Ninard
Aparat: Nikon P900

Podobne wpisy:

10 komentarzy

 1. Krzysiek_S pisze:

  No, to już jest odlot… Nawet wieża wyszła. Słońce, tuż nad horyzontem, czyni cuda (nie pierwszy raz) i nawet dym nie przeszkadza. Niech zgadnę – 15 minut wcześniej nic nie było jeszcze widać?
  Gratuluję znalezienia odpowiedniej miejscówki. Za to symulacja chyba jest zbyt optymistyczna, ale to nie zaskakuje.

 2. Paweł W. pisze:

  Bywałem o dwa kroki stamtąd. W Witanowicach przy skrzyżowaniu można sobie popatrzeć na Kraków, choć o ile pamiętam krzaki zmuszają już do przesuwania się, żeby ująć więcej. Zaś przed zjazdem w stronę doliny Skawy pokazywał się widok na północny zachód (Oświęcim, Łaziska). Może i Jesioniki.

 3. mateo pisze:

  Fascynujące! Wielkie gratulacje dla Autora. Jednocześnie rekord dla Pradziada nie został pobity – https://dalekieobserwacje.eu/pradziad-z-olkusza/ 😉 To był pamiętny wyjazd.

 4. Czarny pisze:

  Rekord już dawno został pobity 🙂 Oczywiście jeśli mówimy o obserwacji Pradziada z terenów na wschód od niego o typie wyżyn i pogórzy, bo z gór to padał wszak z większych dystansów.

  http://www.refraktor.pl/2018/06/sanka-landszaft-sudecki.html

  Poza tym to doszło do mnie jak ładnie sprawują się kompakty z długą ogniskową. Wciąż mam w głowie, że zdjęcia z kompaktu powinny wyglądać jak robione kalkulatorem, a tu proszę: oprócz sporego dystansu to fotografie są po prostu ładne 🙂

 5. mateo pisze:

  No to szach-mat 🙂 Podeślij proszę, chętnie opublikujemy dla potomnych.

 6. Rav pisze:

  Jak na aparat kompaktowy jakość powala! Jeździłem dawniej z kobyłą Orestegor ważącą 3.5KG a tu take maleństwo i taka jakość! Gratuluje

 7. Tucznik pisze:

  Obserwacja z najwyższej półki.

  Odchodząc od głównego tematu to na zdjęciach widać jak “płaszczy” się tarcza słoneczna i zastanawia mnie czy choć jeden z płaskich czy wklęsłych odwiedzających DO.eu zastanawia się dlaczego tak się dzieje 🙂

  Sprzętowo idziemy cały czas do przodu, wystarczy, że porównamy dzisiejsze zdjęcia z telefonów z tymi z przed 10 lat. Z resztą sprzętu jest podobnie. pamiętam czasy gdy Robert orał świat dalekich obserwacji zdjęciami z Nikona D90 a dziś najtańszą lustrzanką otrzymamy dużo lepsze osiągi.

 8. Harry pisze:

  Zdjęcia zrobione Nikonem P900, widac że taki sprzęt daje rade, ma przecież 83 x zoom optyczny.

 9. Czarny pisze:

  Harry pamiętaj, że zoom to nie wszystko i choć daje to pewną informację, to nie jest dobrą wartością by szacować jaki kadr uzyskasz. Nie wspomnę już o porównaniu możliwości z innymi sprzętami. Ludzie robią takie obserwacje obiektywami z zoomem optycznym 2 x. Także patrz zawsze na efektywną ogniskową w porównaniu do FF.

 10. KN - autor pisze:

  @Krzysiek_S – zgadza się, Sudety pokazały się tuż przed zachodem. Przejrzystość powietrza tamtego dnia była niezbyt dobra.

  Ten Nikon świetnie się sprawdza jako poręczna “luneta z opcją robienia zdjęć” i do takich zastosowań bardzo go sobie chwalę, aczkolwiek na małych ogniskowych pod względem jakości zdjęć nie przewyższa już nowych telefonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *