Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Wysoki Jesionik z Kl’aka Luczańskiego (Mała Fatra)

Dziś przedstawiamy zdobycze Erika z wędrówek po Małej Fatrze Luczańskiej. Ze szczytu Kl’aka powinien być widoczny również Śnieżnik, jednakże autor nie dysponuje szerszym kadrem, który obejmował by ten szczyt. Niemniej jednak zapraszamy do relacji.

 

Symulacja online Udeuschle

Zasięg widoczności:

Zdjęcie przedstawia: Wysoki Jesionik (Czechy)
Zdjęcie wykonane z: Kl’ak 1351 m – Mała Fatra Luczańska
Odległość: Pradziad 159 km, Vysoka Hole 157 km
Zdjęcie wykonano dnia: 07.01.2022
Autor: Erik Palesch
Aparat: Nikon Coolpix S8200

Podobne wpisy:

  None Found

12 komentarzy

 1. Krzysiek_S pisze:

  Trochę szkoda Śnieżnika, bo wylądował tuż za krawędzią kadru, a śnieg w jego kopule szczytowej na pewno byłby widoczny. No ale cóż – prawie 160 km jest, a to już bardzo zacny wynik, tylko my się ostatnio strasznie rozpaskudziliśmy.
  A skoro już jest obserwacja ze Słowacji… to nie mogę przemilczeć smutnej zapowiedzi, która pojawiła się na stronie http://naobzore.net – nie przyjmującej nowych wpisów już od miesięcy, ale jednak dostępnej.
  Czasem tam zaglądam i ostatnio sytuacja jeszcze się pogorszyła. Strona ma być dostępna tylko do 7 września tego roku. Bardzo byłoby szkoda, gdyby cały wspaniały, dalekoobserwacyjny dorobek Słowaków poszedł w diabły, razem z kapitalnymi i chyba unikatowymi rozwiązaniami technicznymi.

 2. michals pisze:

  Krzysiek. Kontaktowalem sie z Redaktorem i niestety nie podejmą dalej tematu. Dlaczego, nie wiem. Moge sie tylko domyslac. Reszta nie na forum…

 3. Beskidnick pisze:

  imponujące!

 4. dv pisze:

  @ Krzysiek_S:
  Jeśli jest duże zainteresowanie, mogę odnowić rejestrację domeny i utrzymać dostępność naszej strony nawet po 7 września.

 5. Krzysiek_S pisze:

  @dv: Nie wiem, czy zainteresowanie jest duże. Mam nadzieję, że jest, ale mogę mówić tylko za siebie. Mnie jest szkoda, że naobzore zakończyło działalność i jeszcze bardziej szkoda, że może w ogóle zniknąć. Zdaję sobie jednak sprawę, że takie strony są prowadzone przez entuzjastów, których możliwości w pewnym momencie się wyczerpują. Gdyby chociaż udało się uratować zawartość i pozostawić ją do oglądania w jakimś archiwum, to już byłoby coś.

 6. Adi pisze:

  Również jestem gościem tej witryny i bardzo by było szkoda jakby to wszystko wyparowało, tyle włożonej pracy. Ta strona powinna być pod opieką parlamentu Słowacji ze względu na strategiczne położenie dużej liczby szczytów i ich zasięgu 😉

 7. Adi pisze:

  PS. dosłownie malutki kąsek Snieżnika się załapał

 8. Krzysiek_S pisze:

  @Adi: tak, ale to jest stok. Szczytu nie ma. Zabawne – to zbocze na samym brzegu kadru, ledwie widoczny, jest najdalej.

 9. Adi pisze:

  @ Krzysiek_S:
  Pojadę klasykiem – widać ? Widać ! Pozdrawiam

 10. Mateo pisze:

  Szkoda tej strony, ale gdyby komukolwiek naprawde zalezalo tam na DO, to ratowaliby dostep do kontentu online. Najwyrazniej musial tam powstac jakis konflikt i utrzymywanie tresci stalo sie niemozliwe.

  Byloby wskazane, abysmy utrzymali kontakt z ich spolecznoscia. Jesli nie chca ratowac tresci, niech ratuja idee.

 11. Slawek_Slawek pisze:

  Pięknie wyglądają białe, ośnieżone kopuły szczytowe Pradziada i Vysokiej Hole. Gratuluję widoków gdyż nieczęsto się to zdarza. Super.

 12. kratki pisze:

  Super to wygląda, gratuluje wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *