Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Widok na Wysoki oraz Niski Jesionik z Tarnowskich Gór


tghtygh

Zdjęcie przedstawia: (pierwsze dwa, od lewej) Ostruzna i Pec – Wysoki Jesionik, (dwa ostatnie) zachód Słońca za Velkym Roudnym – 780 m npm, Niski Jesionik
Zdjęcie wykonane z: Tarnowskich Gór (Ptakowice k./ ul. Witosa)
Odległość: do Peca – 123  km, do Velky Roudny – 108 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2010.11.10
Autor: Mateo
Aparat: Nikon D5000 @ 500 mm

Podobne wpisy:

8 komentarzy

 1. ew pisze:

  Gdy na Facebooku dostrzegłam zajawkę wpisu, już w głowie zaczął klarować się komentarz. Dokąd zmierzacie? Wasze zdjęcia są coraz lepsze, strona Dalekich Obserwacji ewidentnie z czasem zyskuje, dojrzewając jak stare wino..

  No, ale weszłam tu i zobaczyłam imię autora zdjęć – Mateo. Przepiękne te zdjęcia, przepiękne, ale czapkę z głów za całokształt, za DO.
  Pozdrawiam!

 2. lechiti pisze:

  no zmierza to wszystko do perfekcjonizmu.. juz nie tylko sam fakt, że docelowy obiekt udało się uchwycić z duzej odległości, ale “malarskość” pejzaży jest co raz bardziej zdumiewająca i zachwycająca.. cudooo!!

 3. ew pisze:

  A i stronka jakby po remoncie. 🙂 Ładnie tu teraz.

 4. admin pisze:

  ew. Aktualizacja silnika strony oraz motywu do nowszej wersji, wszelkie uwagi odnośnie funkcjonalności mile widziane na admin@dalekieobserwacje.eu . Pozdrawiam R.K.
  P.S. Tego dnia byłem z Mateuszem w T.G. Warunki były rewelacyjne, ale niestety Pozostała część Jeseniku w chmurach, trzeba tam wrócić 😉

 5. Maciek B pisze:

  Piękne zdjęcia kolejne!! 😉

 6. GeminiM pisze:

  Panowie podarowali nam trochę słońca ujawniając zarazem swoje artystyczne dusze 🙂 POzdrowienia dla całego TEAMU DO.EU 🙂

 7. Damian pisze:

  Mam pytanie do Mateusza… (i do innych, którzy mogą odpowiedzieć na moje wątpliwości). Skąd wiadomo, że na drugim zdjęciu jest Velky Roudny? Na mapie po powiększeniu widać, że tuż za nim jest górka (Slunećna) wyższa o 20m, więc to może ona jest na tle zachodzącego słońca, a VR jest tuż przed nią na pierwszym planie…? Pozdrawiam wszystkim po świętach!
  Damian (z Tarnowskich Gór)

 8. mateo pisze:

  Damian – tez mnie to zastanawialo. Jednak co wskazuje, ze to jednak Roudny. Otoz przede wszystkim Slunecna nie ma garbu, to wysoki, ale plaski szczyt. Ksztalt profilowy gorki na zdjeciu pasuje do Roudnego, ale mozna miec watpliwosci. To co z kolei przemawia za Slunecna, to fakt, ze nie ma jej na zdjeciu. Wg hwt powinna byc, ale slabo. Wizualnie na google earth natomiast wyglada na to, ze jej faktycznie nie widac i tylko stoki powinny pojawic sie z lewej i prawej strony Roudnego. A zatem jak widzisz pewnosci nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *