Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Lutańska Holica z Zavadki [SK]


Zdjęcie przedstawia: Lutańską Holicę  (Zakarpacie)
Zdjęcie wykonane z: Zavadki (Słowacja)
Odległość: do Nezabca 76km, do Lutańskiej Holicy 115 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2012.09.28
Autor: Czerghow
Aparat: Nikon d90+200mm
Opis: Autor

Podobne wpisy:

6 komentarzy

 1. luki pisze:

  Bardzo fajna, ciekawa obserwacja. Czerghow – tak przy okazji, jak już zapuściłeś się w tamte rejony z aparatem, to miej na uwadze, że niektóre wierzchołki gór Cergov (Czerchowskich) są najdalszymi miejscami na Słowacji (oprócz Tatr), z których możliwa jest obserwacja gór Ignis w Rumunii. Spory fragment ich grzbietu powinien być widoczny z Cergova (1050 m npm – polana pod szczytem), a np. Pietroasa może być nawet teoretycznie widoczna z okien schroniska “Chaty Cergov”! Miejsce to jest łatwo dostępne dzięki drodze jezdnej, tak, że można tam dotrzeć rowerem, a nawet samochodem.
  P.S. Ciekawe czy “chatar” (kierownik schroniska) miał kiedyś przyjemność taki widok oglądać. A może warto do niego napisać i zainteresować go tematem – mieszka tam cały czas, to może i jakąś fotkę w interesującym nas kierunku mógłby pyknąć? (może Ty jako Słowak byłbyś chętny do niego napisać 🙂 – z tego, co wiem, to “chatrem” jest obecnie Maroš Varga, a adres mailowy schroniska to chatacergov@jankaaspol.sk ).

 2. czerghow pisze:

  Pewnie Luki, wiem o tym miejscu. Takze z gory Lysa, na ktorej jest srodowisko narciarskie tak samo widac. Mam nadzieje, ze udaje mi sie tego roku cos tam strzelic. Przeciez to tez tak troche moje gory – Czerghow = Čergov 🙂

 3. luki pisze:

  Na Lysej to nawet byłem w tym celu trzy lata temu, ale tam horyzont w kierunku SE jest przesłonięty przez krzaczory, chyba, żeby udało się wdrapać na maszt przekaźnikowy 🙂 .

 4. kornut pisze:

  Na Cergov z Gorlic ma blisko nie całe 60km w sezonie DO jestem tam 3 razy i chce ustrzelić Rumunię ale to jest prawie nie możliwe zawsze tam jest syf. Równą Hole i Pikuja Polskie Bieszczady widać jest ładnie. Ale coraz bardziej to zarasta wszystko. Z Chaty pod Cergovem to nic nie widać drzewa zasłaniają.

 5. czerghow pisze:

  Tak, zasloniete. Juz chyba troche innaczej, co bylem ostatnio (15 lat temu). I w strone Rumunii zawsze beznadziejny syf.

 6. Maciek B pisze:

  Świetna obserwacja! Dla mnie Lutańska Holica to Bieszczady, mimo żen jestem studentem geografii 😀 Bieszczady to moje góry więc jest to bardzo interesująca obserwacja dla mnie. Odległość duża, widok fajny, Czergow nadal czujny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *