Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Kaukaz z Batumi

DSC_5347 Stitched PanoramaStitched Panorama

Zdjęcie przedstawia: Kaukaz
Zdjęcie wykonane z: Wzgórze Peria nad Batumi(Gruzja) wysokość ok 254 m npm
Odległość: Mt’a Tsik’uri(3173 m) – 143,7 km, Gora Chumkuzba(2080 m)- 175,1 km, Mt’a Arabika(2656 m) – 225,8 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.09.27
Autor: Tomasz Nasiółkowski
Aparat: Nikon D50 + Nikkor 16-85 mm
Opis: Robert J

Podobne wpisy:

12 komentarzy

 1. Robert.J pisze:

  Jak pewnie niektórzy zauważą, symulacja różni się wyglądem od zdjęć. Wynika to z tego, że najwyższe szczyty Kaukazu znajdowały się wówczas w chmurach. Dotyczy to prawej części panoramy. Natomiast po lewej stronie widać znacznie dalej. Najdalszy zidentyfikowany szczyt to Mt’a Arabika z odległości 225,8 km, więc już zacna odległość.

  Gratulacje dla Tomasza!

 2. Tucznik pisze:

  Jeśli faktycznie zdjęcia zostały zrobione obiektywem 16-85 to podwójnie chylę czoła,Przepiękna miejscówka. Życzę powodzenia w dalszym fotografowaniu tej części świata.

 3. Tomek pisze:

  Najbardziej żałuję, że nie było widać Elbrusa tego dnia, bo jak wychodzi z symulacji jest on spokojnie w zasięgu wzroku.

  Generalnie w Batumi rzadko zdarza się trafić na dobrą pogodę i widzialność. Osobiście byłem tam czwarty raz i pierwszy raz bez deszczu:)

 4. Misiek pisze:

  Superowe! Gratulacje!

 5. Grzesiu pisze:

  pytanie za milion pkt, wiem że to niemożliwe ale ja z innej bajki, czy z obszaru rzeszowskiego powiatu na północ od Rzeszowa w stronę Lublina ( gm. Trzebownisko, gm. Czarna, gm. Sokołów Małopolski ) możńa ujrzeć Tatry czy nie bardzo, trzeba jechać na Magdalenke? Bo w Medynii jest taka górka jedna z której dokładnie widać w miarę Rzeszow, ale czy Tatry byłoby w stanie ? ( Medynia od Rzeszowa 16-20 km na północy wschód… ) Prosze pomozcie.

 6. Filip M pisze:

  @Grzesiu Niestety, według strony http://www.udeuschle.selfhost.pro/ nie widać – najdalej możesz stamtąd dojrzeć Pogórze Dynowskie z Suchą Górą a w drugą Pogórze Przemyskie z Boruczem (max. 50 km).

 7. Rymek pisze:

  @Grzesiu, @Filip – a właśnie, że można, z okolic… Sokołowa Młp. (niedaleko wsi Zielonka). Będą to widoki takie mniej więcej jak z Kolbuszowej lub jeszcze trochę mniejsze wierchy!

 8. Rymek pisze:

  Łatwe to nie będzie, choć punkt obserwacyjny leży w szczerych polach.Tu macie symulację

 9. Rymek pisze:

  A tak w ogóle to zdjęcia z Gruzji są czadowe! 🙂

 10. Filip M pisze:

  @Rymek Cóż, nie sprawdziłem tak dokładnie, dobrze, że czuwasz:)Mogę się usprawiedliwić tym, że szukałem w okolicach wspomnianej Medyni. Zresztą, nie jestem z tych okolic a jedynie chciałem udzielić odpowiedzi, jak to Polak ma w zwyczaju, gdy o czymś nie ma pojęcia:)Swoją drogą, z tego, co sprawdzałem wynika, że Tatry widać też z kopalni siarki w okolicy Tarnobrzegu (do sprawdzenia dla wytrwałych Tarnobrzeżan:)
  A co do zdjęć to rzeczywiście widać “moc” Kaukazu, skoro z takiej odległości można go uchwycić przy pomocy aparatu z obiektywem o względnie małym przybliżeniu. Chciałoby się zanucić “Batumi, ech, Batumi”…

 11. Grzesiu pisze:

  Dziękuje bardzo za odpowiedzi 🙂

 12. Grzesiu pisze:

  czyli kiedy by tak wypadało się tam udać? O której godzinie w tej Zielonce? I kurcze nie potrafie odczytywać z takich map 🙁 Udać się w tej wsi gdzieś tam na górkę? Jak to zrobić? Czy najlepiej podjechać na Magdalenkę? W jakich godzinach? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *