Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Góry Świętokrzyskie i zamek w Chęcinach z Nawarzyc


[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Góry Świętokrzyskie i zamek w Chęcinach
Zdjęcie wykonane z: Nawarzyc
Odległość: 67 km do Łysej Góry, 35 km do Chęcin
Zdjęcie wykonano dnia: 2011.03.26
Autor: Alan P.
Aparat: Kodak Z8612 IS
Opis: Voytas

Podobne wpisy:

12 komentarzy

 1. mateo pisze:

  Bardzo fajny polski landszafcik, w ogóle Jura bardzo korystnie wychodzi w przypadku DO, bo przez ukształtowanie terenu wydaje się, jakby odległość była 2x większa. Tutaj lekko liczyłbym 100 km.

  Ledwo wystający “zmirażowany” zamek w Chęcinach też jest świetny. Brawa dla Autora!

 2. Maciek B pisze:

  Bardzo fajny widok, rzeczywiście patrząc na mniej przyciągnięte zdjęcia mogłoby się wydawać, że odległość jest sporo większa. Zwróciłbym też uwagę na datę, 1 stycznia, nowy rok a nie ma ani centymetra śneigu, to chyba byla najsłabsza zima jaką pamiętam 😉

 3. Soyka pisze:

  Świętokrzyskie jakie cudne 🙂
  @Maciek B
  Chyba nie tylko zima ale i sylwester był słaby bo komu by się chciało robić zdjęcia na kacu 😛

 4. Alan P. pisze:

  Sorki, ale data jest nie ustawiona w aparacie..
  zdjęcie zostało wykonane 26 marca tego roku. 🙂
  Pozdrawiam.

 5. Maciek B pisze:

  No cóż wszystko jasne, aczkolwiek tamta zima naprawdę była słaba, ale sylwester juz niekoniecznie 🙂

 6. VoytasOsuch pisze:

  Poprawiłem datę 🙂 Poprzednią wziąłem z exif.

 7. Andrzej pisze:

  Mateo, mam nadzieję, że wyszedł ci przypadkowy lapsus, bo Jura Krakowsko-Częstochowska i Góry Świętokrzyskie to zupełnie odrębne krainy geograficzne.
  A tak na marginesie, to landszafcik sympatyczny.
  PS
  Jakie wymogi dotyczące rozmiaru są wymagane, aby umieścić na portalu jakieś zdjęcie.

 8. VoytasOsuch pisze:

  @Andrzej – jeśli pytasz o rozmiar zdjęcia, to jak największe 🙂 Najchętniej RAW. Często zdjęcia, które dostajemy trzeba nieco wykadrować, podciągnąć. Czasami z kilku zdjęć sklejamy coś większego. Tak jest w przypadku trzeciego od góry.

 9. Andrzej pisze:

  Do VoytasOsuch.

  Dzięki za info. Muszę zatem popracowac trochę w RAW. Pytałem o rozmiar, a nie format, ale dobrze, że od razu to wstawiłeś. Mam stare zdjęcia w JPEG (Jaworzynka Krynicka – widok na Tatry i na południe, Widok z okna Gdańsk – Migowo kierunek Wzgórza Elbląskie aż po Pasłęk), ale nie sądzę, aby się nadały. Może admin pomyślał by o linku z instrukcją wklejania zdjęć, myślę, że ułatwiłoby to zadanie takim nowicjuszom na forum jak ja.
  W razie czego proszę o instrukcję wklejania na priva.
  PS
  Zdjęcia na forum śledzę od kilku tygodni i jestem pełen podziwu dla Was. Sprzedałem linka do Was wielu znajomym i tez są zafascynowani Waszymi osiągnięciami. Oby tak dalej.

 10. Andis pisze:

  Jak wiadomo wtajemniczonym, czyli osobom po lekturze tekstu w sekcji ‘Team’ stosowne zdjęcia należy wysłać emailem do Administratorów. Niewtajemniczeni natomiast mogliby faktycznie być informowani o tym stosownym linkiem, zatytułowanym np. Jak dodać zdjęcia na stronę DO. Myślę, że dodanie takowego mieści się w możliwościach Administracji.
  @Andrzej – propaguj stronę gdzie tylko się, czekamy na Twoje osiągnięcia, zawsze możesz je dodać na Forum, do którego link znajduje się również w sekcji Team 🙂 Przecież to oczywiste…

 11. VoytasOsuch pisze:

  Jpg-i też są OK 🙂 Choć nad RAW-ami łatwiej popracować, jeśli zachodzi taka potrzeba. Obecnie jedyną możliwością umieszczenia zdjęć na DO jest wysłanie ich do admina lub kogoś z uprawnieniami redaktora (adresy w zakładce “kontakt”). Administratora mamy jednego i pracuje on nad systemem umożliwiającym samodzielne wysyłanie zdjęć przez zainteresowanych.

  Teraz i po wdrożeniu takiego systemu z pewnością nadal będzie konieczna weryfikacja materiału zdjęciowego. Staramy się dbać o wysoki poziom strony.

  Każdy mail ze zdjęciami od dalekich obserwatorów nas cieszy. Cieszy też wzrastające zainteresowanie tematem i oglądalność strony. Warto podkreślić, że jakość zdjęć ciągle i znacząco rośnie – wystarczy porównać archiwum z obecnie publikowanymi.

 12. Andrzej pisze:

  Andis, Voytas – dzięki za info, a krąg Waszych sympatyków rozszerzyłem dzisiaj o kolejnych (juz zachwyconych fanów). Oby tak dalej. A co do zdjęć, poszukam ich w archiwum zdjęć wszelakich (ok. 150 tyś.), co trochę potrwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *