@Starski – te Tatry z Markowic to faktycznie wielki wyczyn! To chyba najdalsza obserwacja Tatr z tak niskiej wysokości względnej i bezwzględnej zarazem! Punkt, z którego robiono to zdjęcie jest nieznacznie wyżej niż poziom Trasy (Gierkówki).
Być może już wkrótce zobaczymy jeszcze dalsze zdjęcie Tatr z Jury tego samego autorstwa 😉
Zdjęcia publikowane na portalu Dalekieobserwacje.eu stanowią własność ich autorów. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
@Starski – te Tatry z Markowic to faktycznie wielki wyczyn! To chyba najdalsza obserwacja Tatr z tak niskiej wysokości względnej i bezwzględnej zarazem! Punkt, z którego robiono to zdjęcie jest nieznacznie wyżej niż poziom Trasy (Gierkówki).
Być może już wkrótce zobaczymy jeszcze dalsze zdjęcie Tatr z Jury tego samego autorstwa 😉
Witam!
Jestem pod ogromnym wrażeniem zdjęć robionych z Jury bo to moje tereny. 😉
Aż się nie chce wierzyć!
Pełen szacun. 😉
Pzdr.
Gołym okiem nie widziałem, bo słońce bardzo rozpraszało. Jak się później okazało Tatry były widoczne nawet na jpegach, prosto z aparatu.
świetne. ale gołym okiem nie były widoczne?
reeewelacja !!
W końcu z Grochowca to 30 km bliżej i nie ma tylu dymiących kominów po drodze.
1280mm … o matko!
ale z Wielkiego Grochowca lepiej się ta panorama prezentuje 😛
Teleobiektyw 400mm + telekonwerter 2x = 800mm. W przypadku mojego aparatu ekwiwalent ogniskowej dla małego obrazka wynosi 1280mm.
Northwood przez jakie szkła robisz te foty? teleskop?