Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Jesioniki z Altusa w Katowicach

[Tutaj mapka z Maps Google]

 Zdjęcie przedstawia: (trzy pierwsze) Jesioniki z Pradziadem, (czwarte) północne Jesioniki, (piąte) Keprnik
Zdjęcie wykonane z: kawiarnia “SkyBar” – budynek “Altus”, Katowice – Centrum
Odległość: do Pradziada – 130 km, do Keprnika – 136 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2010.06.05

Autor: Voytas, Merti, Mateo
Opis: Fryta

 

Podobne wpisy:

17 komentarzy

 1. Mateo pisze:

  Dzięki Chłopaki za owocne spotkanie w Altusie! Po tej wyprawie jesteśmy zgodni, że SkyBar na szczycie Altusa to idealne miesjce do DO. Zachęcamy wszystkich Czytelników naszej strony, przebywających w pobliżu centrum Katowic, do odwiedzenia tego miejsca (10 zł za wjazd na szczyt) i podelektowania się dalekimi widokami ze szczytu. Potencjał widokowy jest ogromny! http://www.heywhatsthat.com/?view=DSHATDFD (trzeba nacisnąć “Visibility Cloak”).

  Zwróćcie proszę uwagę, jak dużo Jesenika na wysokość widać z Altusa. Na zdjęciu Mertiego pojawiają się nawet jakieś mniejsze górki na przedgórzu. Robert – co to może być?

 2. Rafał K. pisze:

  Gratuluje!!!. Najśmieszniejsze jest to, ze pewne osoby wchodziły na drzewa aby z Katowic złapać czubek Pradziada a tu proszę…windą na górę, piweczko i całe pasmo Jeseników ;-D

 3. Fryta pisze:

  Nie było mnie zaledwie kilka dni przy kompie, a tu taka niespodzianka! Gratulacje panowie za zdjęcia i wyczucie, że taki rarytas uda Wam się złapać…

 4. Tomasz pisze:

  Można by rzec.. cukiereczek..

 5. mateo pisze:

  Nie dawał mi spokoju i w końcu go znalazłem! 🙂 Na dwóch ostatnich zdjęciach, które dodałem do wpisu, możecie zobaczyć najdalszy obiekt widoczny z Altusa w kierunku zachodnim – Keprnik! 136 km, czyli “podchodzimy” pod Tatry.

 6. Tomek (kowalTM) pisze:

  Rewelacja ! Już wiem, gdzie się wybiorę na kolację lub obiad jak będę w Katowicach 🙂

  Ciekaw jestem czy widać coś ciekawego na północ, np maszt wręczycki czy wieżę klasztoru w Cz-wie.

 7. Voytas pisze:

  W samym SkyBarze niestety okna są tylko na zachód i częściowo na północ. Jest też okno na korytarzu przy windach i ono jest właśnie na północ. Bardzo brakuje widoku na południe.

 8. mateo pisze:

  Ale jeżeli pamięć mnie nie myli, to z kawiarni da się popatrzeć w kierunku Jasnej Góry i Klepaczki. Tak jak tej drugiej spodziewam się na 90%, że jest widoczna, tak jednak Jasna Góra nie będzie wystawać z nad wzgórz miedzy Katowicami a Częstochową (świadczy o tym mizerne wystawanie górki w Lubszy).

 9. Tomasz pisze:

  Widok na południe w odpowiednich okolicznościach przyrody musiałby być fantastyczny.. szkoda że nie wpadli na to na etapie projektowania Altusa..

 10. ManioL pisze:

  Ze szczytu wierzowca PKP w Katowicach również jest widok całkiem niezły we wszystkie strony, do tego wjazd na ten budynek windą jak się uprzecie jest bezpłatny…

 11. Mateo pisze:

  No proszę. Dzięki Frycie wiemy już, że poza Keprnikiem pojawia się tam jeszcze Serak, co powiększa największą odległość obserwacji o kolejny kilometr 🙂

  Powstaje pytanie co ze Śnieżnikiem… Początkowo Keprnika podejrzewałem o jego przysłonięcie, ale teraz widzę, że to przecież zupełnie inny kierunek. Czyżby Pricny go zdominował przy tej odległości?

 12. kacper pisze:

  @maniol : może jakies szczegoly z tym PKP? 😀

 13. Darek pisze:

  Witam,
  Jestem bardzo początkującym “obserwatorem” dlatego może zadam banalne pytanie: za pomocą jakich narzędzi mozna stworzyć wizualizację panoramy na ktorej widać poszczególne szczyty pasma gorskiego.
  Z góry dziękuję za informacje
  Pozdrawiam
  Darek

 14. Fryta pisze:

  Darku, program nazywa się Kashmir 3D, manual znajdziesz tu oraz tu
  Pozdrawiam, Darek.

 15. Patb pisze:

  Panowie, dzisiaj to samo miejsce (a właściwie nowa Restauracja) oferuje widok na 4 strony świata, może jakaś powtórka z rozrywki? 😉

 16. Mateo pisze:

  @Patb – bardzo chętnie. Prawda jest taka, ze to jedno z najlepszych miejsc obserwacyjnych w PL, bo łatwo dostępne i oferuje bardzo odległy horyzont praktycznie w każda stronę świata. Beskid Wyspowy, Tatry, Morawski, Jeseniki, GSwA, Jura. Do tego bardzo czyste szyby, co nie jest obojetne dla efektu foto.

  Skoro pytasz, to pewnie byłeś u góry, i jak?

 17. Patb pisze:

  @Mateo – byłem 😉 Ale akurat 1 listopada część koktajlowa (oferująca najdalsze widoki na południe) była zamknięta i dodatkowo było już ciemno na dworze, a wiadomo na obserwacje wybrać się najlepiej za dnia lub przy zachodzie słońca w dobrą pogodę.
  Poniżej zdjęcia z części koktajlowej:
  http://altushotel.com.pl/wp-content/uploads/2015/08/IMG_34971-1.jpg
  http://altushotel.com.pl/wp-content/uploads/2015/08/IMG_35201-1.jpg
  oraz strona na fb samej restauracji
  https://www.facebook.com/27thfloorAltus/
  Póki co wjazd jest darmowy, ale później mają podobno wprowadzić za wjazd Vouchery w kwocie 20 zł które jednak w całości będą do wykorzystania w restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *