Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Lwów z Chłopiatyna

Lokalizacja wieży w Chłopiatynie: https://goo.gl/maps/oGRe5TVLC4ZmZ2Sz9

Zdjęcie przedstawia: Lwów
Zdjęcie wykonane z: Wieża widokowa w Chłopiatynie
Odległość: 70,1 km
Zdjęcie wykonano dnia: 14.07.2020
Autor: Radosław Masłowski, opis Łukasz Wawrzyszko
Aparat: Nikon D7100 + Tamron 100-400 mm

Podobne wpisy:

  None Found

14 komentarzy

 1. Paweł W. pisze:

  Jestem pod wrażeniem jak dobrze widać maszt na Wysokim Zamku. Obserwacja do powtórzenia wieczorem, gdy maszt jest podświetlony.

 2. Emil pisze:

  Gratuluję obserwacji w tych warunkach.

 3. Krzysiek_S pisze:

  Tę wieżę postawiono chyba specjalnie po to, żeby można z niej było zobaczyć Lwów :-).

 4. Tucznik pisze:

  Ciekawa obserwacja, w nocy powinna to być przysłowiowa bułka z masłem. ISO 100, f 7.1, i z 4-5 min naświetlania na 300 mm, powinno dać radę. W grudniu to i przed wschodem słońca można spróbować o ile będzie czyste powietrze aż do gruntu.

 5. Łukasz W. pisze:

  Ta wieża jest dobrze oświetlona, wystarczyłby pewnie znacznie krótszy czas.
  Jest też parę innych miejsc z widocznością Lwowa – m.in. Połonina Caryńska – stamtąd być może widać nawet więcej mimo dużo większej odległości.

 6. Krzysiek_S pisze:

  Droga Redakcjo,
  fajny jest ten Lwów, ale za chwilę zacznie się październik i nie wierzę, że nic nie ma w kolejce. Wiem przynajmniej o trzech znakomitych kandydaturach: widokach z Apeninów, Babiej Górze z Fajnej Ryby i Wysokim Jesioniku z okolic Alwerni. Wszystkie były anonsowane albo tu, albo na astropolis. Pobudka!

 7. Krzysiek_S pisze:

  Wnoszę o usunięcie postu przedmówcy (i tego, mojego razem z powyższym, bo merytorycznie nic nie wnosi). Nie miałem na celu wywołania chamskich komentarzy.

 8. Mateo pisze:

  Krzysiek – zadna wartosciowa obserwacja z ostatniego okresu koniunktury widocznosciowej nie zostanie tu pominieta.

 9. Staszek pisze:

  Ktoś tu zapadł w przedwczesny, niedźwiedzi, zimowy sen. W dobie bez internetu szybciej komunikowano się, by przekazać ciekawostki, to nie złośliwość, lecz fakt. Pozdrawiam

 10. Łukasz W. pisze:

  Ta strona niestety nie jest najszybszym kanałem komunikacji. Polecam grupę “Tatry z Podkarpacia” na Facebooku, warto też zaglądać na forum Astropolis.

 11. michals pisze:

  A ja kochani nadmienię, że redakcja niestety ale lata ostatnio po Bieszczadach i szuka nowych widoków ze Słoneczkiem w tle tak więc cierpliwości nic nie pominiemy. Trzeba odreagować upały na bezkresnych zadeptanych niestety Połoninach….

 12. kowalTM pisze:

  Ciekawa obserwacja. Jakiś czas temu szukałem w sieci foto-obserwacji innych miast zza naszej wschodniej granicy z terenu Polski – m.in. Grodna i Brześcia na Białorusi. Nie są to imponujące odległości , jak chociażby Lwów. Jednak zawsze jest to ciekawa obserwacja. Wieżowce Brześcia uchwycone np z Białej Podlaskiej czy Grodna z Dąbrowy Białostockiej byłyby nie lada dobrym ujęciem.

 13. kamil pisze:

  kowalTM podbijam!

  Jestem mieszkancem podlasia i z checia bym cos zobaczył, choc wiadomo ze mozliwosci za praktycznie zerowe

 14. grafik220 pisze:

  Brześć lub Klejniki możesz zobaczyć z okolic Pratulina na lubelszczyźnie w drodze DW698 z Janowa Podlaskiego do Terespola, widać wieżę i osiedle, Grodno – nadajnik TV widoczny z okolic Nowego Dworu – DW670. Dalej to już lokalizacje podlaskie typu nadajnik w RTCN Krynice/ Białystok czy oświetlone nadajniki GSM lub turbiny wiatrowe – odległości około 30-40 km

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *