Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Góry Świętokrzyskie widziane z Góry Św. Marcina w Tarnowie

gory-swietokrzyskie-z-gory-sw-marcina

gory-swietokrzyskie-z-gory-sw-marcina-opis

wide
zoom_min
zoom_mid
zoom_max
Zdjęcie przedstawia: Góry Świętokrzyskie, w tym nadajnik na Łysej Górze, obok klasztor Św. Krzyż
Zdjęcie wykonane z: (1,2) Góry Św. Marcina w Tarnowie (384 m npm), (pozostałe) miejscowości Zawada na górze Św. Marcina 384 m n. p. m.
Odległość: do Św. Krzyża – 97 km
Zdjęcie wykonano dnia: (1 i 2) ?, (pozostałe) 2015.04.09
Autor: (1 i 2) Antyqjon, (pozostałe) Kamil Słowik
Aparat: (1 i 2) ?, (pozostałe) Canon EOS 1000D + MTO-11CA 1000mm (szeroki kąt: + EFS 18-55mm)

Podobne wpisy:

22 komentarze

 1. Tomasz pisze:

  podobny widok miałem wczoraj w ok.Połańca przy świetnej widoczności…

 2. Rymek pisze:

  Super sprawa, oświetlony klasztor widoczny z ponad 90 km!

 3. Piotr_Long_Island pisze:

  Fajny klimat na tych zdjęciach.

 4. Kamil pisze:

  Mam tego znacznie więcej 🙂
  Nowa Huta, elektrownia w Połańcu, Dębica, Chorągwica,
  I dużo ujęć Tarnowa nocą.

 5. merti pisze:

  Nocne zdjęcia zawsze na propsie 😉

 6. oklejanie pisze:

  Ale żeś wypatrzył 🙂

 7. Staszek S. pisze:

  @merti, czy respekt, szacunek to prowincjonalne słowa, których trzeba się wstydzic? Myślę, że to slangowe słowo pochodzenia angielskiego nie przysporzy chwały autorowi zdjęc. Pewnie się narażę tobie, lecz mówię i piszę co myślę. Taki jestem. Pozdrawiam serdecznie.

 8. Edek pisze:

  Staszku popieram Cię. W życiu nie użyłem słowa cool, props, hejt czy lol. A jestem poniżej trzydziechy czyli jeszcze teoretycznie w miarę młody 😉 Luz! Cieszmy się językiem polskim bo jest cudowny! Pozdrawiam wszystkich ludzi! 🙂

 9. Rymek pisze:

  @Staszek S., Edek – rozumiem, że zbliżają się wybory, ale nie mieszajcie polityki z dalekimi obserwacjami! Dajcie już spokój “bulowi” i “nazieji”. Każemu się zdarza! 😛

 10. Staszek S. pisze:

  Rymku, wybacz, ale to Tobie wymieszał się język polityczny z polskim językiem.
  Nikt z nas nie myślał o polityce, ani o wyborach. Jedynym wyborem był nasz piękny język, którym powinniśmy się posługiwac. Życzę wszystkim udanych zdjęc przy znakomitej widoczności.

 11. Bulizzor pisze:

  @merti – wstydź się! 😉
  @Staszek S. – zluzuj poślady. Twoje komentarze nic nie wnoszą do tematu.
  @Kamil – Gratulacje! Oświetlony klasztor z prawie 100 km to jest coś!

 12. JarekS pisze:

  Oświetlony klasztor i maszt TV widać dobrze nocą (zwłaszcza przez lornetkę) z Liwocza. Przez moją widać nawet smugi jaśniejszego światła na podświetlanym murze. Inna miejscówka to wieża widokowa w Głobikowej k/Dębicy. Maszt nocą widać z Rzeszowkich Łanów. Próbowałem dostrzec maszt TV z Góry Grzywackiej k/Nowego Żmigrodu, i coś tam widziałem ale nie jestem pewny na 100% czy to było to.
  Kamil – Nową Hutę i EC Łęg dobrze widać z Głobikowej zarówno w nocy jak i dzień, przy dobrej widoczności oczywiście.

 13. Kamil pisze:

  Z większości “gór” w okolicy Tarnowa, Dębicy muszą być dobre widoki. Ja mam to szczęście że nawet nie muszę z domu wychodzić bo z balkonu większość tego co wymieniłem widać (przydatne jak wieje). Dobrą lornetkę musisz mieć. Głobikową w takim razie też widać z mojego domu 🙂 JarekS – daj znać jak tam będziesz to zrobię Ci zdjęcie jak machasz np. latarką wieczorem 🙂
  A tak na poważnie to zastanawiam się jakie jeszcze konkretne pojedyncze obiekty typu wieże TV klasztory można uchwycić z okolicy tym moim obiektywem. Mam zdjęcie klasztoru Kamedułów na Bielanach w Krakowie ale jakość zarówno z rana jak i z nocy nie jest zachwycająca. Klasztor jest bardzo nisko nad horyzontem przez co rozmazuje go gęste powietrze. Ale 2 wieże klasztorne można dostrzec z czego jedna jest szersza bo nakłada się na nią tylna wieża.

 14. JarekS pisze:

  św. Marcin jest mocno zabudowany i zarośnięty no i dla mnie za mało n.p.m. Kamil – Możesz spróbować dostrzec blokowiska Mielca i charakterystyczny podświetlany nocą kościół, z dalszych tematów to ew. mrugający nocą komin EC w Tarnobrzegu lub budynek szpitala w Staszowie, zabudowa Pińczowa na wzgórzu klasztornym (kapliczka Sw. Anny). Generalnie polecam wycieczkę na Liwocz/Głobikowa. Z Głobikowej dostrzec można przez lornetkę np. komin EC Tarnobrzeg, kominy EC w Stalowej Woli, EC Załęże Rzeszów, widać zabytki Sandomierza( d.kolegium jezuickie na skarpie i zamek). Z Liwocza o dziwo Sandomierz widać lepiej – warunek dobrej klasy lornetka i swietne warunki meteo.
  Z Liwocza mogę przeczytać przez lornetkę czerwony neon z napisem Media Markt na Galerii Gemini:)

 15. Adrian Sobczyszyn pisze:

  Witam serdecznie Wszystkich Tatromaniaków !
  Mam ogromną prośbę. Moja narzeczona pisze pracę dyplomową o regionie Tatr i pilnie potrzebuje informacje na ten temat. Jeżeli moglibyście poświęcić dosłownie pare chwil na wypełnienie ankiety bylibyśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy z góry i pozdrawiamy !
  http://www.interankiety.pl/interankieta/6edff40baf9e1a487a6ef1ffc31a1655

 16. Kamil pisze:

  JarekS z tym Mielcem miałeś rację 🙂 Z dziś mam ładne zdjęcie bloków i szczyt wieży kościoła Ducha Świętego. Warunki obserwacyjne po godz. 18-tej były rewelacyjne, ok 100 km widoczności w linii prostej. Ładnie i wyraźnie przede wszystkim wyszedł mi kopiec Piłsudskiego w Krakowie i klasztor na Bielanach. W kierunku południowym za pasmem Brzanki centralnie za nadajnikiem w Lubaszowej widać słowacki szczyt Busov (ponad 67 km w linii prostej).

 17. greg239 pisze:

  @Kamil moglbys wrzucic ten Mielec,chcialbym zobaczyc moj balkon z drugiej strony )))

 18. Kamil pisze:

  greg239 chętnie tu masz link:
  http://pokazywarka.pl/1f28l1/

 19. M pisze:

  Dobry Strzał 😉 Szkoda tylko, że Łysica poza zasięgiem. Orientuje się ktoś, czy z “Marcinki” jest zauważalna?

 20. Kamil pisze:

  Do: M.
  Oczywiście że jest patrząc lekko na lewo od św. Krzyża. na tym obiektywie mam za duże zbliżenie żeby zrobić szerszą panoramę. Ale kiedyś przy dobrej pogodzie się pobawię.

 21. JarekS pisze:

  Kamil – spróbuj zobaczyć mury i baszty zamku w Chęcinach k. Kielc. Po niedawnym remoncie mury i baszty zostały podświetlone nocą. Baszty są wysokie i są duże szanse przy bardzo dobrych warunkach ze Św. Marcina dostrzec je, zwłaszcza że Św. Krzyż widać wyraźnie a to podobna odległość. Sam planuje zapolować na Chęciny z Głobikowej i Liwocza w najbliższym czasie. Dostrzec illuminacje zamku nocą z karpackich wzniesień – ciekawa sprawa.

 22. Kamil pisze:

  Niestety polowałem i nie upolowałem zamku w Chęcinach. Chyba jest za nisko żeby go z Marcina dostrzec.
  Mam za to ładną panoramę gór świętokrzyskich aż do Połańca po zachodzie słońca zrobioną.
  http://pokazywarka.pl/qjsdk8/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.