Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Gigapanorama Tatr z Gubałówki

[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Gigapanoramę Tatr Wysokich oraz Zachodnich z opisem poskładaną ze 192 zdjęć (pierwsze), panoramę Tatr poskładaną z 10 zdjęć (drugie)
Zdjęcie wykonane z: Gubałówki
Odległość: do Kieżmarskiego Szczytu 24 km, do Świnicy 11km, do Kasprowego Wierchu – 9km, do Giewontu – 6km
Zdjęcie wykonano dnia: 2010-07-15, godz. 14:00

Autor i opis: Fryta

Podobne wpisy:

17 komentarzy

 1. Fryta pisze:

  Pomimo, że ten wpis nie ma wiele wspólnego z Dalekimi Obserwacjami, bo najdalszy widziany obiekt znajduje się w odległości jedynie 24km, postanowiliśmy go wystawić na DO, chociażby jako ciekawostka :). No chyba, że brać pod uwagę to, że na Kasprowym widać pojedynczych turystów, co z odległości 9km jest chyba rekordem ;).

  W kwestii technicznej, niestety mój stary obiektyw Sigma 70-300 strasznie winietował, co widać bardzo wyraźnie na panoramie jako ciemniejsze plamy. Jeśli uda mi się powtórzyć wyjazd do Zakopanego to chętnie powtórzyłbym ta panoramę nowym obiektywem w lepszej jakości :). Panorama składana była kilkanaście godzin pod linuksem tym samym programem, którego używa Rafał do swoich gigapanoram, winda nie pociągnęła tak złożonego tworu.

 2. Łukasz pisze:

  Świetne zdjęcie !!!

 3. twmichal pisze:

  Aż mi się szczeniece lata przypomniały, kiedy jeszcze z rodziną jeździłem do Zakopca i przez lornetkę z Gubałówki widać było ludzi w Tatrach. Lornetkę mam do dziś i ma ona zbliżenie 32x.
  Na tym zdjęciu ludzi widać też na Czerwonych Wierchach, wydaje mi się że ktoś stoi na szczycie Skrajnego Granatu.
  Szkoda tylko że nie było lepszych warunków oświetleniowych. Kiedyś widziałem rewelacyjnie podświetlone Tatry z Chyżnego. Miały kolor jak skały w Wielkim Kanionie, a na dodatek były bardzo dobrze widoczne.

 4. MMateusiak pisze:

  No i Fryta, jak to mówią młodzi:
  “Urwałeś mi cycki”
  Piękne foto! Napisz mi proszę na PW jak składałeś? W jakim prog? I przypomnij mi model sigmy jakim to robiłeś, bo osobiście też ma Sigme 70-300 APO DG, więc nie powinno być winietacji wg testow jakie czytałem
  Pozdrowka

 5. Maciek B pisze:

  No ładnie zawsze jak byłem na Gubałówce zastanawiało mnie, którą część Tatr Wysokich tam widać (w szczytach się jeszcze nie orientowałem) no i teraz już wiem.
  Nie spodziewałem się tej panoramy tutaj, ale wg mnie to dobry pomysł. 😉

 6. Bartek R. pisze:

  Wow ;o Rewelacja 🙂 W tym samym czasie byłem na Gubałówce, chyba nawet w tym samym dniu 🙂

 7. jacek pisze:

  trzeba przyznać,że “wypieło mi wrotki” jak zobaczyłem ludzi na Giewoncie i Czerwonych. Super sprawa…

 8. Bigiel pisze:

  Fryta zdjęcie bardzo ładne ale czyż nie było programu Atlas 3D Tatr wraz z zaznaczonymi szczytami oraz szlakami górskimi…Do złudzenia przypomina mi Twoje dzieło…

 9. Fryta pisze:

  Dzięki wszystkim za opinie i komentarze :).

  @MMateusiak – składałem to programem AutoPano, łatwo nie było, ale jakoś to poskładałem :). Mój stary obiektyw to SIGMA 70-300mm f/4-5.6 DL – szkło przeznaczone do analogów, nie współpracowało elektronicznie z moją 350D, więc musiałem działać manualnie, do tego nie dało się go przyostrzyć na nieskończoność…

  @Bartek R. – jeśli tego dnia na Gubałówce widziałeś parę z rozłożonym statywem na polance obok zjeżdżalni, która ponad pół godziny pstrykała zdjęcie za zdjęciem, to widziałeś właśnie mnie z Beatą :).

  @Bigiel – a co to za program Atlas3D Tatr? Nie spotkałem się z nim jeszcze nigdy, tutaj opis robiłem na podstawie map oraz informacji w internecie…

 10. Northwood pisze:

  Przy okazji też wrzucę ludzi na Kasprowym, zdjęcie z Butorowego Wierchu k/Gubałówki, czyli trochę dalej.
  Ogniskowa ~1300mm
  http://zibik.ovh.org/01.jpg

 11. Fryta pisze:

  Zbyszku, teraz to Ty urwałeś mi cycki tym Kasprowym ;), ale już Ci wspominałem, że daleko mi do zawodowców :)…

 12. Krzysiek_S pisze:

  No nie, panowie… Niedługo któryś z Was wrzuci zdjęcie typu “TOPRowiec (poznać po emblemacie na kurtce) na Świnicy, widziany ze Skrzycznego” ;).

 13. Bigiel pisze:

  Fryta – http://www.tatryatlas.pl/cdrom.html – oficjalna strona – oczywiście wersja testowa do pobrania na http://chomikuj.pl/mrkrzysztof/Nawigacja+GPS/Tatry+3D

 14. ew pisze:

  Piękna panorama – mnie też urwała cycki, zważywszy, że jutro moja psiółka od wypraw wyjeżdża właśnie do Zakopanego. 🙁

 15. Wojsa pisze:

  Tak w sprawie opisów, Krzyżne jest nieco z lewej ( nawet widać szlak i ludzi ). Warto byłoby też podpisać Kozią Przełęcz, Zmarzłą Przełęcz, Świnicką Przełęcz i Przełęcz Liliowe – takie najbardziej widoczne

 16. Fryta pisze:

  Wojsa – masz rację, Krzyżne jest na lewo od Kopy. Przełęcze dodałem tylko najważniejsze – jako dodatek, choć jeśli będzie jeszcze taka możliwość to dołożę te podane przez Ciebie. Dzięki za czujność :)!

 17. Michał k pisze:

  No ale czy to są dalekie obserwacje?:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *