Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Babia Góra z Nawsia

DSC_0677 DSC_0688 DSC_0692 DSC_0693 DSC_0694
Nawsie Babia Gora

Zdjęcie przedstawia: Babią Górę
Zdjęcie wykonane z: Nawsia (podkarpackie)
Odległość: do Diablaka 161 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2013.10.19
Autor: Piotr Gawron
Aparat: Nikon D7000 + Nikkor 55-300
Opis: Andis

Podobne wpisy:

18 komentarzy

 1. radekw pisze:

  Przepiękny strzał! To chyba maksimum jeśli chodzi o Babią z okolic Rzeszowa.

 2. czerghow pisze:

  Babia od Rzeszowa? Nie zle. 19. 10. byl fajny dzien 🙂

 3. gezeb pisze:

  Brawo . Idealne miejsce gdzie nic Diablaka nie zasłania z jednej czy drugiej strony , no i warunki się trafiły jak trzeba , bo paradoksalnie przy czystym niebie moglo być gorzej .

 4. Rich pisze:

  Moje gratulację ! moje tereny na prawdę zaskakują, Nawsie spokojnie może się popisać pięknymi Tatrami jak i Diablakiem 🙂
  Czekam także, na Góry Świętokrzyskie z tych okolic 🙂

 5. Tucznik pisze:

  Słonko pomogło 🙂 Bardzo ładna obserwacja i w dodatku coś innego niż Tatry, moje gratulacje.

 6. Maciek B pisze:

  Piękne wspaniałe zdjęcia, świetne osiągnięcie! A słonko to czasem czegoś tam w rodzaju mirażu nie spowodowało? Bo ten kształt Diablaka jest trochę inny na tle Słońca?

 7. Rymek pisze:

  Piękne zdjęcia i duże osiągnięcie. Dawno nie komentowałem, ale te zdjęcia trzeba po prostu docenić. Gratulacje!

  @Maciek B. – coś rzeczywiście na drugim zdjęciu jakby jeszcze wyszło zza Diablaka.

 8. AndrzejB pisze:

  Robiłem w tym samym dniu zdjęcia z Pogórza Dynowskiego . Było wtedy bardzo przejrzyste powietrze i byłem pewny, że ujrzę po raz pierwszy w życiu Tatry, a tu proszę Tatr nie było, za to było widać z Podkarpacia Babią Górę. Może ktoś stwierdzić, czy na zdjęciach poniżej widać jakieś góry? Niestety jestem świeżakiem i ciężko mi to wszystko ogarnąć w kilka dni. Mam nadzieję, że tym razem ktoś znajdzie czas na odpowiedzenie na moje pytanie. Pozdrawiam :).
  Album pod czas złotej godziny: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.179360605587949.1073741859.170131326510877&type=1
  i drugi album zachodu Słońca z Pogórza Dynowskiego: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.179019802288696.1073741855.170131326510877&type=1

 9. Danka Zet pisze:

  Niesamowite ! ta wyrazistość, a te kolory! ach …

 10. Leon pisze:

  O kurde, miazga strzał i cel. Gratulacje !

 11. Leon pisze:

  ok, wrażenia opadły, napiszę coś więcej. Widzialność była praktycznie nieskończona, spójrzcie jak Babia Góra kontrastuje na trzecim zdjęciu. I właśnie wtedy autor był w odpowiednim miejscu i sfotografował. Choć generalnie mi podoba się bardziej zdjęcie 1 bo przez słabszy kontrast widać że jest dalej niż ‘bliższe górki’. (może lekko przesadzam – to jest tylko pewien ‘rodzaj’ nieskończonej widzialności; inny rodzaj, to że widać szczegóły i nierówności na graniach tatr czy innych gór, a niekoniecznie z dużym kontrastem). Brawo również za Słońce na dalszym planie.

  Widać też Śnieżnicę i Ćwilina. Gdy wracam z Podkarpacia na Śląsk, jeżdżę tamtą przełęczą między tymi dwoma górami (Gruszowiec) i doskonale znam stamtąd widok Babiej Góry. Teraz używając wyobraźni ‘cofam się’ z przełęczy w tył – Babia zostaje a Ćwilin zbliża się do Śnieżnicy i zmniejszają się, aż Babia robi się niewiele mniejsza od nich … tak jak to widać na zdjęciach :-)))

 12. Danka Zet pisze:

  Leon – trochę jak poeta 🙂

 13. gezeb pisze:

  AndrzejB tak na szybko bez okreslenia skąd zdjecia były robione moge tylko strzelać , w pierwszym linku ostatnie zdjęcie – widać dwa maszty/wieże , to po prawej to może być nadajnik RTCN Sucha Góra . Jeśli tak to Tatry byłby jeszcze bardziej na prawo – zakładam że zdjecia z okolic Grzegorzówki . Jeśli mieszkasz w okolicy to są miejsca w okolicy Huciska Jawornickiego Babic gdzie Tatry powinny byc widoczne , są wzmianki na forum astropolis.pl , zagladnij to ustalimy współrzedne Twoich zdjęć i może cos znajdziemy .

 14. mateo pisze:

  Ostatnio była na DO dyskusja, czym jest daleka obserwacja i jaka jest naprawdę daleka. Choć Tatry z Pradziada są prawie o 100 km dalej niż Babia z Nawsia, to jakoś ta druga jest dalsza niż pierwsza. Nieprawdaż? 😉

 15. golek pisze:

  fantastycznie wypatrzone!

 16. Tucznik pisze:

  Według mojego przelicznika Tatry z Pradziada = 13,87 pkt a Babia Góra z Nawsia = 12,11 pkt. Więcej = lepiej. Dla porównania jedna z ostatnich obserwacji Tatry z Grzywackiej Góry to 3,98 pkt. Tak więc Babia z Nawsia to jest spore osiągnięcie. Na temat mojego wymyślonego przelicznika szerzej napiszę na Astropolis w wolnej chwili. Przelicznik skonstruowany jest tak aby każdy kolejny km dodawał więcej pkt. niż poprzedni, w podobny sposób działa podniesienie się punktu obserwacji lub obserwacja wyższego obiektu. Przy czym km dodają lub odejmują więcej pkt niż wysokości.

 17. AndrzejB pisze:

  gezeb popatrzyłem dokładnie na oryginał i widać dokładnie, że to stacja RTCN Sucha Góra :). Dziękuję za szybką odpowiedź i przydatne rady :). Pozdrawiam :).

 18. Rewelacja!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *